Auction 61. PoW Woldenberg camp

31268

1943 całostka z ilustracją.

Fi.Cp19
40 PLN
31269

1943 znaczki dopłaty.

Fi.D2
10 PLN
31270

Fi.bl.3
300 PLN
31271

1943 drzeworyt autorstwa Edmunda Pichella wycięty z pocztówki; na odwrocie napis POCZTÓWKA i fragment kasownika okolicznościowego; gwarancja Falkowski.

40 PLN
31272

1943 dwubarwna rzadka świąteczna karta pocztowa ozdobiona grafiką, z napisem POCZTÓWKA i wydrukowanym na odwrocie tekstem życzeń, bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
31273

1943 karta ozdobiona rzadko spotykaną grafiką związaną z 15 pułkiem piechoty "Wilków"; czysta w dobrym stanie zachowania (punktowe przebarwienia).

300 PLN
31274

1943 dość dużego formatu grafika w formie karnetu, przedstawiająca zamek w Łucku (jeden z największych na terenach RP) i herb miasta; doskonały stan zachowania.

600 PLN
31275

4 000 PLN
31276

1943 grafika obozowa "Warszawa".

80 PLN
31277

1943 kartka z grafika obozową.

80 PLN
31278

80 PLN
31279

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitka górnej części bloku.

20 PLN
31280

1943 Merkury, rzadka winietka obozowa.

140 PLN
31281

1943 portret prawdopodobnie ppor.Tadeusza Jakubowskiego, wykonany 7.10.43 ołówkiem na żółtawym kartonie (90x117 mm), sygnowany.

1 600 PLN
31282

1 200 PLN
31283

1943 emblemat Koła Lekarzy Weterynarii odciśnięty na karcie z dopisanym nazwiskiem ppor.Surak Kazimierz.

500 PLN
31284

80 PLN
31285

Fi.24
200 PLN
31286

1944 80 rocznica założenia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża - "MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO", znaczki z hetmanem Stefanem Czarneckim i wydania obiegowego w kolorze ciemnoczerwonym, na karcie skasowane 22.VIII czerwonym stemplem okolicznościowym; temat - CZERWONY KRZYŻ; gwarancja.

Fi.29, 36b
40 PLN
31287

1944 wydanie obiegowe, czworoblok znaczka za 5 fen. ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO 19.IV.1919"; gwarancja Krawczyk.

Fi.36
30 PLN
31288

1944 "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi) - zawiadomienie z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki; stronę adresową wykorzystano ponownie, po naklejeniu znaczka ostemplowano go okolicznościowo; gwarancja.

Fi.36
150 PLN
31289

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.36
35 PLN
31290

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
70 PLN
31291

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze brązowoczerwonym na druku bibliotecznym przesłanym 14.IV, karta z napisem POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

Fi.36a
120 PLN
31292

1944 wydanie obiegowe, parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym na świątecznej pocztówce wysłanej 8.IV; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
200 PLN
31293

Fi.37
30 PLN
31294

Fi.37, 30
150 PLN
31295

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie kasownik odbiorczy; gwarancja Schmutz.

Fi.38
120 PLN
31296

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy Konstytucji Majowej; gwarancja.

Fi.38
120 PLN
31297

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V na karcie ozdobionej mapą Polski usypaną z piasku!!! z zaznaczonymi głównymi rzekami i polskim morzem, dodatkowo suchym tłoczeniem z Matką Boską z Dzieciątkiem; niecodzienne i rzadkie patriotyczne wydawnictwo; gwarancja.

Fi.38
360 PLN
31298

Fi.38
35 PLN
31299

1944 Święto Morza, znaczek skasowany okolicznościowo 29.VI na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającym polski niszczyciel ORP "Błyskawica"; słabszy stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.40
60 PLN
31300

Fi.40
35 PLN
31301

1944 kartka z grafiką obozową.

Fi.40
80 PLN
31302

Fi.40
30 PLN
31303

Fi.41
120 PLN
31304

Fi.41
50 PLN
31306

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej sucho tłoczonej ozdobnej karcie Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
300 PLN
31307

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.VIII w pierwszym dniu obiegu na karcie z pamiątkowym suchym tłoczeniem; dekoracyjne wydawnictwo; gwarancja.

Fi.42-44
250 PLN
31308

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja.

Fi.42-44
50 PLN