Auction 61. PoW Woldenberg camp

31188

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, wysłana 31.XII, gwarancja.

Fi.Cp2Iax
150 PLN
31189

1942 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.Cp3
80 PLN
31190

1942 Lotnik, uszkodzona (prawie niewidoczna) litera A w POCZTÓWKA, całostka - druk biblioteczny wysłany 30.01.1943; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
600 PLN
31191

1942 Lotnik, całostka wysłana 23.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
120 PLN
31192

Fi.D1-4
400 PLN
31193

Fi.D1-4
600 PLN
31194

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
31195

Fi.bl.2
400 PLN
31196

1942 Boże Narodzenie, sygnowana odbitka linorytu przedstawiająca słynną cukiernię Ludwika Zalewskiego przy ulicy Akademickiej we Lwowie z jej nie mniej słynnym oknem wystawowym, które dokładnie opisał w "Wysokim Zamku" Stanisław Lem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 500 PLN
31197

1942 (?) zdjęcie o wymiarach 90x60 mm przedstawiające fragment obozu, podpisane na odwrocie: "kpt.Klag Maksymilian 91/IXC Bar.18b Woldenberg Msza polowa dla jeńców".

135 PLN
31198

1942 projekt znaczka wykonany z okazji Wystawy Filatelistycznej, gwarancja.

340 PLN
31199

1943 kartka z grafika wielkanocną na odwrocie.

Fi.16
80 PLN
31200

1943 kartka z grafiką wielkanocna na odwrocie.

Fi.16
80 PLN
31201

1943 kartka z grafiką wielkanocną na odwrocie ze stemplem okolicznościowym Leopolis Semper Fidelis.

Fi.16
80 PLN
31202

1943 kartka z grafiką wielkanocną na odwrocie.

Fi.16
80 PLN
31203

1943-1945 komplet czysty wszystkich znaczków wydanych pojedynczo przez Pocztę Obozu IIC, bardzo dobry stan zachowania; każdy znaczek gwarancja: Falkowski, Krawczyk, Schmutz (Fi.390.-).

Fi.18, 31-41, 45, 46
280 PLN
31204

1943-1945 komplet kasowany wszystkich znaczków wydanych pojedynczo przez Pocztę Obozu IIC, poza znaczkiem "Krwawa Niedziela", który jest lekko pęknięty i nieczytelnie skasowany wszystkie inne w bardzo dobrym stanie zachowania; każdy znaczek gwarancja: Krawczyk (Fi. 1000,-).

Fi.18, 31-41, 45, 46
400 PLN
31205

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 5 fen + znaczek za 5 fen z Janem Zamoyskim na pocztówce wysłanej 28.X, ozdobionej drzeworytem Mariana Puchalskiego przedstawiającym Pałac na wodzie w Łazienkach; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.19, 22
200 PLN
31206

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków, każdy na osobnej kartce, skasowana 13.VI kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915" na dużych wycinkach, gwarancja.

Fi.19-21
120 PLN
31207

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja Schmutz.

Fi.19-21
120 PLN
31208

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.19-21
110 PLN
31209

1943 kartka z grafika obozową.

Fi.20
72 PLN
31210

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego przesłanym 22.IX.1943, dodatkowo odciśnięty rzadko spotykany stempel propagandowy "KONKURS ODBUDOWY WSI"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.22
250 PLN
31211

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego wysłanym 15.VIII, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja.

Fi.22
180 PLN
31212

1943 bardzo rzadki niezłożony!!! karnecik przygotowany z okazji 30-rocznicy wymarszu 1 Brygady Kadrowej z krakowskich Oleandrów, ozdobiony patriotyczną grafiką według projektu Wł.Boratyńskiego dla przedwojennego znaczka (Fi.338), w karnecie znaczek za 5 fen z Janem Zamoyskim, skasowany 6.VIII; na odwrocie tekst; temat - PIŁSUDSKI; walor w ogólnie dobrym stanie zachowania (punktowe przebarwienia); gwarancja Krawczyk.

Fi.22
450 PLN
31213

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na druku bibliotecznym przesłanym 16.VIII, rzadziej spotykanym kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA DOM MIESZKALNY"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.22
250 PLN
31214

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.22
30 PLN
31215

1943 kartka z grafiką Dni Książki.

Fi.22
80 PLN
31216

1943 Hetmani, znaczki za 5 i 10 fen. na karcie ostemplowane 29.VIII kasownikiem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI"; gwarancja Krawczyk.

Fi.22, 24
40 PLN
31217

1943-44 Hetmani, seria czysta z kilkoma odmianami kolorów w tym na najwyzszej wartości, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.22-30
180 PLN
31218

1943-44 Hetmani, seria kasowana z wieloma odmianami kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.22-30
100 PLN
31219

150 PLN
31220

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie, na odwrocie karty napis POCZTÓWKA; gwarancja.

80 PLN
31221

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na przesyłce z oryginalnego obiegu, wysłanej 24.XII, karta ozdobiona drzeworytem z motywami świątecznymi i harcerską lilijką, dodatkowy stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

300 PLN
31222

80 PLN
31223

1943 kartka z grafiką ze stemplem okolicznościowym "Uczymy się latać", plamki.

200 PLN
31224

1943 kasownik okolicznościowy z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.

30 PLN
31225

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim skasowany grzecznościowo 20.IX na karcie, dodatkowo stempel propagandowy "WYSTAWA LEŚNA"; gwarancja.

50 PLN
31226

1943 karnet - "WYSTAWA LEŚNA" ozdobiony okolicznościową grafiką, sygnowaną, autorstwa Zygmunta Pazdy, wysłany 18.IX do członka Komisji Pocztowej por.Mieczysława Węgrzeckiego, dodatkowo na okładce odciśnięty stempel propagandowy "WYSTAWA LEŚNA"; rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.24
1 800 PLN
31227

Fi.24
30 PLN