The new auction will start soon

Auction 59. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20073

1945 całostka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków.

Fi.Cp95A
45 PLN
20074

1945 Belweder, całostka.

Fi.Cp95A
20 PLN
20075

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem.

Fi.Cp95AI
30 PLN
20076

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 4.IX.1946 z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp95AIIx
15 PLN
20077

1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, karta wysłana 24.VI.1946 z Wałbrzycha do Staszowa.

Fi.Cp95AIIxa
20 PLN
20078

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem.

Fi.Cp95AII
40 PLN
20079

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny.

Fi.Cp95AI
25 PLN
20080

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95AII
30 PLN
20081

1946 Belweder, całostka z drukiem zdwojonym (Schmitzdruck) na wszystkich elementach drukowanych w doskonałym stanie zachowania, bardzo rzadkie.

Fi.Cp96IB
640 PLN
20082

1946 Belweder, całostka z hasłem propagandowym 12.

Fi.Cp96IIb
20 PLN
20083

1947 Belweder, całostka z ilustracją Urzędu Telekomunikacji w Warszawie.

Fi.Cp100
40 PLN
20084

1947 karta ilustrowana.

Fi.Cp100
35 PLN
20085

1947 Fryderyk Chopin, karta z ilustracją oliwkowobrązową.

Fi.Cp101c
100 PLN
20086

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
60 PLN
20087

1947 całostka z podobizną Ignacego Daszyńskiego.

Fi.Cp102I
25 PLN
20088

1947 Ignacy Daszyński, karta bez napisu z okazji Kongresu PPS.

Fi.Cp102I
35 PLN
20089

1947 całostka okolicznościowa.

Fi.Cp102I
30 PLN
20090

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, całostka.

Fi.Cp102I
25 PLN
20091

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, dofrankowana karta pocztowa wysłana 22.7.1948 z miejscowości Świdwin do Gdyni; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp102I, 431A
40 PLN
20092

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.XII we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu; prawy dolny róg nadgięty (Fi.60.-).

Fi.Cp102II
45 PLN
20093

1947 Ignacy Daszyński, karta z napisem z okazji Kongresu PPS.

Fi.Cp102II
50 PLN
20094

1947 kartka z Małych Cieśli do Bydgoszczy.

Fi.Cp96
10 PLN
20095

1947 kartka z Wrześni do Bydgoszczy.

Fi.Cp96
15 PLN
20096

1947 kartka z Wrześni do Bydgoszczy.

Fi.Cp96
10 PLN
20097

1947 kartka z Wrześni do Bydgoszczy.

Fi.Cp96
10 PLN
20098

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
80 PLN
20099

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
30 PLN
20100

1947 obóz zagłady w Oświęcimiu, kartka okolicznościowa z obiegu pocztowego z Olsztyna.

Fi.Cp97
40 PLN
20101

1947 ofiary Oświęcimia, całostka.

Fi.Cp97
20 PLN
20102

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 17.4.1948 z Kwidzyna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (lekko odciśnięte 2 ślady spinacza).

Fi.Cp97, 431B
40 PLN
20103

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
60 PLN
20104

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
20105

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 21.6.1948 z niewielkiej kaszubskiej miejscowości Strzepcz do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
80 PLN
20106

1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
20107

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
20108

1947 całostka okolicznościowa.

Fi.Cp98
20 PLN
20109

1948 kartka z nakładu VIII.47 wysłana z Szczecinka do Poznania.

Fi.Cp103
10 PLN
20110

1948 zamek w Będzinie.

Fi.Cp104
30 PLN
20111

1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana.

Fi.Cp105
150 PLN
20112

1948 zamek w Lanckoronie, karta ilustrowana.

Fi.Cp105
140 PLN