The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 59. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
20033

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 51.

Fi.Cp86
40 PLN
20034

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 30.

Fi.Cp86
40 PLN
20035

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 52.

Fi.Cp86
40 PLN
20036

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 36.

Fi.Cp86
40 PLN
20037

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 53.

Fi.Cp86
40 PLN
20038

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 37.

Fi.Cp86
40 PLN
20039

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 48.

Fi.Cp86
40 PLN
20040

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60, plamki na odwrocie.

Fi.Cp86
25 PLN
20041

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 43, na odwrocie dwie plamki.

Fi.Cp86
35 PLN
20042

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 44, na odwrocie drobne plamki.

Fi.Cp86
35 PLN
20043

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 46.

Fi.Cp86
40 PLN
20044

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 47.

Fi.Cp86
40 PLN
20045

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 7, minimalne zaplamienie.

Fi.Cp86
35 PLN
20046

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 38.

Fi.Cp86
40 PLN
20047

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 37.

Fi.Cp86
40 PLN
20048

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 14- Stanisław Wyspiański, wysłana 6.II.1939 z Janowa Podlaskiego do Jarosławia; dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
70 PLN
20049

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 3 - Jan Kochanowski.

Fi.Cp87
200 PLN
20050

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 12 - Cyprian Norwid.

Fi.Cp87
180 PLN
SOLD
20051

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25 - Wojciech Bogusławski; słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady podlepek).

Fi.Cp87
120 PLN
20052

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 35 - Aleksander Gierymski; przebarwienia.

Fi.Cp87
100 PLN
20053

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 44 - Gotyk Wiślica (woj.kieleckie).

Fi.Cp87
200 PLN
SOLD
20054

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr.24 - płk. Edward Śmigły-Rydz, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp88
30 PLN
20055

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915.

Fi.Cp88
60 PLN
20056

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 15 - Komendant J.Piłsudski ze sztabem obserwuje bitwę pod Jastkowem - lipiec 1915; słabszy stan zachowania (karta w kilku miejscach poodginana).

Fi.Cp88
30 PLN
20057

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 24 - Wejście I Brygady L.P. do Czeremoszna po odwrocie z nad Styru - lipiec 1916, wysłana 22.VIII z Małogoszczy do Zagórza k.Dąbrowy-Górniczej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp88
150 PLN
20058

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 59.

Fi.Cp89I
220 PLN
20059

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 55.

Fi.Cp89
220 PLN
20060

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2, ostemplowana grzecznościowo 7.9 w urzędzie Lublin 1.

Fi.Cp89
80 PLN
20061

1944 wydanie prowizoryczne, nadruk delikatny typu I, ilustracja Władysław Stanisław Reymont - Nobel w dziedzinie literatury 1924 za powieść "Chłopi".

Fi.Cp89
300 PLN
20062

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 37, nadruk delikatny typu I (jaśniejsza plamka widoczna na karcie istnieje tylko na skanie).

Fi.Cp89I
300 PLN
20063

1944 wydanie prowizoryczne, nadruk delikatny typu I, całostka z ilustracją nr 1.

Fi.Cp89I
300 PLN
20064

1945-46 koperta Generalnego Gubernatorstwa o sygnaturze (X.43) z nadrukiem czarnego prostokąta kasującego znak opłaty używana do celów służbowych, wysłana 14.11.51 z Ministerstwa Poczt i Telegrafów jako miejscowa przesyłka polecona, datownik i stempelek polecenia urzędu Warszawa 2 - M.P.I.T., stempelki "Sprawa służbowa/ wolna od opłaty pocztowej" i "POLECONY"; pieczęć nagłówkowa z godłem "RZECZPOSPOLITA POLSKA Ministerstwo Poczt i Telegrafów"; kasownik odbiorczy na odwrocie; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.CfkU2b
1 000 PLN
20065

1945 formularz pocztowy bez znaku opłaty ze stemplem opłaty gotówkowej.

Fi.CfkVII
100 PLN
SOLD
20066

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk) z zadrukowanym znakiem opłaty, czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
200 PLN
20067

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 6 - "Obywatelu! Kształć się zawodowo", karta przesłana 4.VIII miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza).

Fi.Cp92I
160 PLN
20068

1945 Pomnik Władysława Jagiełły w Krakowie, całostka na papierze seledynowym wysłana 4.9 z Kielc do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza).

Fi.Cp93
80 PLN
20069

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
80 PLN
20070

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
20071

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp94B
60 PLN
20072

1945 całostka z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp95
10 PLN