The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 57. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6135

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
6136

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 19 - Dziewczęta z Krobi, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
SOLD
6137

1931 Henryk Sienkiewicz, karta ilustrowana - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 25.XI.1932 z miejscowości Michałowo-Niezabudka do Berlina.

Fi.Cp50IIc
60 PLN
6138

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
6139

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
6140

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
130 PLN
6141

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 16, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
6142

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 21, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, rzadko spotykane niecentryczne wycięcie - sygnatura na samym brzegu całostki, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
180 PLN
6143

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
130 PLN
6144

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
6145

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, plamka na froncie, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
6146

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
6147

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
130 PLN
6148

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 28b, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan dobry.

Fi.Cp50IIIc
120 PLN
SOLD
6149

1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, przeceniona; ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona".


50 PLN
6150

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (X-1938).

Fi.Cp53
80 PLN
6151

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (VII-1932).

Fi.Cp53
50 PLN
6152

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
60 PLN
6153

1933 kartka z miejscowości Gądki do Niemiec, sygnatura III-1933 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp51
10 PLN
6154

1933 wydanie prowizoryczne, kartka ze Lwowa kasowana wirnikiem propagandowym poczty do Austrii.

Fi.Cp58
35 PLN
6155

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w PWPW (cyfra 0 o mniejszym świetle otworu, kreski cieńsze); karta o sygnaturze "P.Z.G.Nr.235-5.000.000-25" wysłana 12.IV.1935 z urzędu Warszawa 2 do Krakowa, znak opłaty unieważnione wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ"" (Myślicki 34 126).

Fi.Cp58IIa
80 PLN
6156

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania (na odwrocie karty na odpowiedź, na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową).

Fi.Cp60
150 PLN
6157

1934 całostka z sygnaturą VIII-1934 i hasłem propagandowym J.

Fi.Cp64
70 PLN
SOLD
6158

1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z doklejonym znaczkiem.

Fi.Cp66
50 PLN
6159

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp68
25 PLN
6160

1935 całostka z sygnaturą IX-1935 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp69
10 PLN
6161

1936 list z Lublina 8.X.36 do Janowa, ślady po archiwizacji.

Fi.Ck8
10 PLN
6162

1937 koperta lotnicza "Śmigły - Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-).

Fi.Ck9
35 PLN
6163

1937 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Lwowa 30.XII.37, sygnatura I-1937, hasło propagandowe O.

Fi.Cp74
90 PLN
6164

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", rzadka sygnatura (VI-1938).

Fi.Cp74B
100 PLN
6165

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
30 PLN
6166

1937 Lwów Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 24 z pocztowego obiegu.

Fi.Cp76
30 PLN
SOLD
6167

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
30 PLN
6168

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań Ratusz.

Fi.Cp76
120 PLN
6169

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 6 - Gdynia Fragment Portu.

Fi.Cp76
105 PLN
SOLD
6170

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 18 - Warszawa Teatr Wielki.

Fi.Cp76
120 PLN
SOLD
6171

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 20 - Opatów Brama Warszawska.

Fi.Cp76
105 PLN
SOLD
6172

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia).

Fi.Cp77
60 PLN
6173

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec Ruiny Zamku.

Fi.Cp77
250 PLN
SOLD
6174

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 14 - Gołuchów Fragment pałacu.

Fi.Cp77
220 PLN
SOLD