The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 57. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6054

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 52 wysłana 8/8 z Nowego Targu do Krakowa, pieczęć nadawcy POWIATOWA KASA OSZCZĘDNOŚCI w NOWYM TARGU; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16IIx
120 PLN
6056

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 70a, lekkie zaplamienie, bardzo rzadkie, oznaczenie typu bez gwarancji Schmutz.

Fi.Cp16IIxNp
3 500 PLN
6057

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 77, bardzo rzadkie, oznaczenie i gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIxNp
3 600 PLN
6058

1919 wydanie krakowskie - UKOŚNY NADRUK, całostka z ukośnym nadrukiem typu 82, dofrankowana i wysłana 29.V z Białej do Brna, cenzura krakowska; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Cp16IIx
800 PLN
6059

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 14 z obiegu pocztowego z Przemyśla.

Fi.Cp16Ix
80 PLN
6060

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 23 wysłana 31.V z Ropczyc do Krakowa, pieczęć nadawcy POWIATOWA KASA OSZCZĘDNOŚCI w ROPCZYCACH; słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16Ix
120 PLN
6061

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp18I
120 PLN
6062

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135a; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp18I
200 PLN
6063

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Ix
60 PLN
6064

1919 wydanie krakowskie, całostka przesuniętym z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
120 PLN
6065

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Ix
70 PLN
6066

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135a; dobry stan zachowania (prawy górny róg nadgięty; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp19Ix
80 PLN
6067

1919 wydanie krakowskie, całostka na szarym kartonie z nadrukiem typu 134, na odwrocie stempelek firmowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp19Iy
120 PLN
6068

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
6069

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp19Iy
60 PLN
6070

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 138, brak kropki po POCZTOWA, zamiast tego odbita spacja drukarska.

Fi.Cp20
350 PLN
6071

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
6072

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka opłaconą odpowiedzią, lekkie uszkodzenia jak na ilustracji.

Fi.Cp20Ix
100 PLN
6073

1919 karta do obrotu krajowego za 15 h. znak opłaty liliowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto.

Fi.Cp25
60 PLN
6074

1919 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią w układzie góra karty I połączona z dołem karty II.

Fi.Cp26I
250 PLN
6075

1919 wydanie lubelskie, całostka z obiegu pocztowego z Lublina 17.I.19 do Warszawy, kartki tego wydania z obiegu pocztowego są niezwykle rzadkie, gwarancja.

Fi.Cp4a
1 200 PLN
6076

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp14IIx
50 PLN
6077

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
80 PLN
6078

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez ozdobnika.

Fi.Cs3II
70 PLN
6079

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3 i rzadkim na sekretnikach abklaczem.

Fi.Cs3II
120 PLN
6080

1919 wydanie krakowskie, sekretnik (niezaklejony) z nadrukiem lekko ukośnym typu 19 "beleczka zamiast ornamentu", grzecznościowo polecony, nadany miejscowo 1.II w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cs4III
300 PLN
6081

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką zamiast ozdobnika i zamienioną kolejnością napisów; POLSKA POCZTA, zamiast POCZTA POLSKA, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cs4IIIt
400 PLN
6082

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiat "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4III
800 PLN
6083

1920 kartka bez oznaczenia waluty nominału.

Fi.Cp25
40 PLN
6084

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f. (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty niebieski w typie II, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto.

Fi.Cp29
120 PLN
6085

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie I, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u góry, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto.

Fi.Cp31
120 PLN
6086

1920 karta do obrotu krajowego, linia dzieląca kartkę między "A" i "P" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, w napisie propagandowym cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym; papier lekko marmurkowy.

Fi.Cp32
100 PLN
6087

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
6088

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
6089

1920 kartka z Warszawy 15.5.20 do Zakopanego.

Fi.Cp32
10 PLN
6090

1920 karta do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp33
70 PLN
6091

1920 kartka do obrotu zagranicznego.

Fi.Cp36
45 PLN
6092

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji.

Fi.Ct8
150 PLN
6093

1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
40 PLN
6094

1921-1922 karta do obrotu krajowego, 2 mk, długość napisu 98,5 mm.

Fi.Cp38
50 PLN