Auction 55. Overprint editions 1918-1919

21964

Fi.42
Mi.40
50 PLN
21965

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.57, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.42
Mi.40
40 PLN
21966

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja Ryblewski, Łaszkiewicz.

Fi.42
Mi.40
45 PLN
21967

Fi.42
Mi.40
45 PLN
21968

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z zawansowanym błędem na poz.61 "uszkodzony romb", gwarancja i opis Gryżewski.

Fi.42 B
Mi.40
40 PLN
21969

Fi.42B1
Mi.40
60 PLN
21970

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.35 "cienkie Z", gwarancja i opis Landre.

Fi.42 B1
Mi.40
120 PLN
21971

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.24 "cienkie Z", lekko skośnie zagnieciony, gwarancja i opis Landre.

Fi.42 B1
Mi.40
70 PLN
21972

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja Jungjohann, Mikstein.

Fi.42B2
Mi.40
120 PLN
21973

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.73 "dwukropek", stan idealny, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.42 B2
Mi.40
200 PLN
21974

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z odwróconym nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.24 "cienkie Z", ślad po podlepce, nieco przybrudony na froncie co widać na skanie, sygnowany gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.42 No B1
3 400 PLN
21975

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 19, gwarancja.

Fi.43
Mi.41
65 PLN
21976

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 81, gwarancja Mikstein, Kronenberg.

Fi.43
Mi.41
35 PLN
21977

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 20, minimalny ślad po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.43
Mi.41
30 PLN
21978

1919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 26-27, lekkie przygięcie, gwarancja Gryżewski, Lewoński.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
21979

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 94-5, gwarancja Mikstein.

Fi.43
Mi.41
80 PLN
21980

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 93, gwarancja Mikstein.

Fi.43
Mi.41
70 PLN
21981

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, szczątkowa guma, gwarancja Landre.

Fi.43
Mi.41
30 PLN
21982

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.31 "mocno uszkodzone obie litery P", bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.43 B
Mi.41
150 PLN
21983

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", gwarancja i opis Landre.

Fi.43 B1
Mi.41
100 PLN
21984

Fi.43No
Mi.41K
1 600 PLN
21985

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 84, gwarancja Mikstein.

Fi.43No
Mi.41K
800 PLN
21986

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 38, znaczki za 80 hal. z podwójnym nadrukiem pochodzą z jednego stu znaczkowego arkusza - bardzo rzadkie, gwarancja Schmutz.

Fi.43Np
Mi.41DD
8 000 PLN
21987

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 21, w tak doskonałym stanie duża rzadkość, gwarancja Kronenberg, Mikulski, fotoatest Schmutz.

Fi.44
Mi.42
10 000 PLN
21988

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.43, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.44
Mi.42
2 800 PLN
21989

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 19, gwarancja Schmutz.

Fi.44
Mi.42
3 500 PLN
21990

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz.54/65, bardzo ładny stan (pełna oryginalna guma), gwarancja Plewka, Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
300 PLN
21991

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 57, ciężkie podlepki, gwarancja Kronenberg.

Fi.45I
Mi.43
60 PLN
21992

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 31 z usterką "uszkodzone litery PP", gwarancja i opis usterki Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
150 PLN
21993

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 40 z lekkim abklaczem, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
120 PLN
21994

Fi.45I
Mi.43
120 PLN
21995

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 27 z jeszcze nie katalogowanym błędem w postaci "uszkodzonych liter PP" z końcowej fazy nadruku pierwszą formą przedrukową, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.45IB
Mi.43
210 PLN
21996

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 31 z błędem "uszkodzone PP", gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.45IB
Mi.43
120 PLN
21997

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 Kr. z nadrukiem pierwszą formą poz.1, rzadki w tym wydaniu częściowy skośny nadruk drugostronny ZT z POCZTA i O z POLSKA; nie jest to odbitka lustrzana z dużo częściej spotykanego "abklatscha", gwarancja Mikstein z opisem Schmutz.

Fi.45I B
Mi.43
600 PLN
21998

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.45IB1
Mi.43
300 PLN
21999

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 Kr. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.25 "cienkie Z", ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.45I B1
Mi.43
150 PLN
22000

Fi.45IB3
Mi.43
800 PLN
22001

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja Schmutz.

Fi.45I B3
Mi.43
250 PLN
22002

Fi.46
Mi.44
80 PLN
22003

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem formy IV, jeden znaczek niewielka podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.46
Mi.44
160 PLN