Auction 55. PoW Woldenberg camp

24190

1944 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 189 wydana 18.I.1944 na nazwisko por.Zygmunta Kochańskiego, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; dobry stan zachowania.

700 PLN
24191

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, pocztówka ozdobiona artystycznym dwubarwnym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, na odwrocie napis POCZTÓWKA; temat - CZERWONY KRZYŻ.

160 PLN
24192

1944 grafika obozowa.

80 PLN
24193

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

35 PLN
24194

80 PLN
24195

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze.

80 PLN
24196

1944 karta ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN
24197

1944 karta ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, ostemplowana 2.V kasownikiem okolicznościowo "GÓRA ŚW.ANNY"; na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN
24198

200 PLN
24199

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; zachowany w idealnym stanie karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; żółty kolor tła wokół Apolla; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada.

2 000 PLN
24200

1944 Bilet wstępu na imprezy związane z obchodami Roku Olimpijskiego, trwające w okresie od 23.VII do 13.VIII; słabszy stan zachowania.

40 PLN
24201

1944 odbitka drzeworytu wycięta z okładki legitymacji odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC, przedstawiającego emblemat Związku; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
24202

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.Bl.5
120 PLN
24203

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.Bl.5
160 PLN
24204

1944 kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym "Racławice".

Fi.D2
90 PLN
24205

1944 znaczek dopłaty za 10 fen na wycinku ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" z okazji 25 rocznicy wyzwolenia Wilna; gwarancja.

Fi.D2cx3
30 PLN
24206

1944 zawiadomienie z Izby Chorych przesłane 24.VIII na koszt odbiorcy, w urzędzie pocztowym doklejono znaczek dopłaty za 10 fen. ponieważ w tym okresie opłata za druk wynosiła 5 fen., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty; bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.D5
800 PLN
24207

1944 znaczki dopłaty.

Fi.D5
10 PLN
24208

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków czystych w kolorach jasno i ciemnoniebieskim, gwarancja.

Fi.D5-6
40 PLN
24209

1944 seria znaczków dopłaty z dodatkową odmianą, gwarancja Ryblewski.

Fi.D5-6
20 PLN
24210

1944 cztery serie znaczków dopłaty.

Fi.D5-6
30 PLN
24211

1944 dwa znaczki dopłaty o nominale 20 fen. na nieofrankowanej kopercie listu wysłanego 11.IX przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty; adnotacja czerwoną kredką "pobrać"; koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.D6
450 PLN
24212

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
120 PLN
24213

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, rzadki znaczek stemplowany, gwarancja Schmutz.

Fi.51
600 PLN
24214

1957 VII ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok na ilustrowanej kopercie, ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella - twórcy wielu grafik obozu IIC, skasowany okolicznościowo 21.V w Warszawie.

50 PLN