Auction 55. PoW Woldenberg camp

24150

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja.

Fi.U1
15 PLN
24151

1943 znaczki urzędowe.

Fi.U1
20 PLN
24152

Fi.U1 FFi
200 PLN
24153

1944 Wilno - karnet z okazji 25 rocznicy wyzwolenia miasta w 1919 roku, ozdobiony suchym tłoczeniem z herbem miasta, ofrankowany znaczkiem z Tadeuszem Kościuszko i ostemplowany okolicznościowo 19.IV w rocznicę wkroczenia do Wilna oddziałów polskich, doskonały stan zachowania; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz.

Fi.30
150 PLN
24154

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
70 PLN
24155

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.36
35 PLN
24156

1944czworobloki wydania obiegowego.

Fi.36
15 PLN
24157

1944 wydanie obiegowe, dwa znaczki w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej wysłanej 15.VI, ozdobionej rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.36a
300 PLN
24158

1944 wydanie obiegowe - parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym - bardzo rzadko spotykana na koprespondencji - na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie, wysłanej 13.VI, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻANDARMERII"; bardzo dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowano Bolesław SKIRMUNT, gwarancja Krawczyk.

Fi.36a
200 PLN
24159

Fi.36a, b
50 PLN
24160

1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na pocztówce ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S., wysłanej 8.IV; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36b
80 PLN
24161

Fi.36b
700 PLN
24162

1944 wydanie obiegowe, parka znaczków za 5 f. w kolorze ciemnoczerwonym z okolicznościowym kasownikiem z okazji 80 rocznicy założenia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, gwarancja.

Fi.36b
30 PLN
24163

Fi.37
40 PLN
24164

Fi.38
150 PLN
24165

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; sygnowane Bolesław SKIRMUNT; gwarancja Krawczyk.

Fi.38
120 PLN
24166

Fi.38
35 PLN
24167

1944 święto 3Maja.

Fi.38
10 PLN
24168

Fi.39
200 PLN
24169

1944 Prwzydent W.Raczkiewicz, kasowane znaczki za 25 f. w kolorze brązonym o jasnym i ciemnym odcieniu, gwarancja Schmutz,.

Fi.39
20 PLN
24170

1944 Święto Morza, znaczek skasowany okolicznościowo 29.VI na karcie ozdobionej drzeworytem, na odwrocie napis POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.40
100 PLN
24171

Fi.40
30 PLN
24172

1944 kartka z grafiką obozową.

Fi.40
80 PLN
24173

Fi.40
35 PLN
24174

1944 Rok Olimpijski, kasowane znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja Schmutz,.

Fi.41
45 PLN
24175

1944 Rok Olimpijski, znaczek na karcie ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
40 PLN
24176

Fi.41
120 PLN
24177

1944 Rok Olimpijski, znaczek na karcie ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.41
40 PLN
24178

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej suchotłoczonej karcie ozdobnej Związku Wojskowych Klubów Sportowych "ROK 44 w IIC" z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów pod napisem, ostemplowany kasowanikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
200 PLN
24179

Fi.41, D11
800 PLN
24180

1944 Wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na kartkach ze stemplem okolicznościowym wystawy.

Fi.42-4
130 PLN
24181

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych 25.IX na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE"; gwarancja.

Fi.42-44
200 PLN
24182

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, kasownik okolicznościowy na wycinku z wydanym z tej samej okazji znaczkiem za 35+45 f. przedstawiającym kościół św.Jana w Wilnie, gwarancja.

Fi.44
30 PLN
24183

Fi.45
200 PLN
24184

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.45
30 PLN
24185

1944 okolicznościowy karnet na bibułkowym papierze z wytłoczonymi ornamentami znaczka z okazji 80. rocznicy Konwencji Genewskich stemplowany w pierwszym dniu obiegu.

Fi.45
100 PLN
24186

1944 odrastający dąb, zestaw siedmiu prób w różnych kolorach, na odwrocie stempelek "Próba", wszystkie znaczki gwarancja Schmutz.

Fi.47-48P
2 800 PLN
24187

Fi.47-50
30 PLN
24188

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja.

Fi.47P2
250 PLN
24189

Fi.48 P2
250 PLN