Auction 55. PoW Woldenberg camp

24030

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze jasnoczerwonym na papierze x2 o nakładzie 949 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.6IIcx2
200 PLN
24031

1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze jasnoczerwonym na papierze y1 o nakładzie 181 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.6IIcy1
405 PLN
24032

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja.

25 PLN
24033

Fi.8x1
30 PLN
24034

Fi.9x1b
350 PLN
24035

Fi.9x1b
140 PLN
24036

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari.

Fi.10
10 PLN
24037

Fi.10x1
25 PLN
24038

Fi.11a
40 PLN
24039

Fi.11ay
40 PLN
24040

1942 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.12
35 PLN
24041

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.12-14x
125 PLN
24042

1942 Madonna, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja.

Fi.12-14x
110 PLN
24043

Fi.12-14y
110 PLN
24044

Fi.12-14y
125 PLN
24045

1942 Madonna, seria na papierze szarym szorstkim grubym ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA" na karcie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.12-14y
150 PLN
24046

1942 kartka z życzeniami świątecznymi nadana 23.12.42 ze stemplem z lilijką harcerską i napisem "CZUWAJ 24-XII-42", gwarancja Jendroszek.

Fi.15
600 PLN
24047

1942 kartka z biblioteki przypominająca o konieczności zwrotu książek, źle wydrukowana i zapewne z tego powodu nie wykorzystana mimo naklejenia znaczka pocztowego.

Fi.15
60 PLN
24048

Fi.15-17, Cp6 P
2 400 PLN
24049

Fi.15-17x
50 PLN
24050

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz.

Fi.15-17x
40 PLN
24051

1942-43 Pochodnia, seria na papierze białym gładkim bibułkowym, skasowana na karcie; gwarancja.

Fi.15-17x
60 PLN
24052

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, skasowana czerwonym datownikiem na karcie, gwarancja.

Fi.15-17y
60 PLN
24053

Fi.15ab-17y
90 PLN
24054

1942 karnet świąteczny "Czuwaj" z wklejoną grafiką autorstwa Zygmunta Pazdy (sygn.PZ) przedstawiającą św. Jerzego patrona harcerzy w walce ze smokiem; dodatkową ciekawostkę stanowi perforacja na górze znaczka, tylko nieliczne znaczki tego wydania drukowano na marginesach niemieckich gazet; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

Fi.15ay
800 PLN
24055

Fi.15bx
120 PLN
24056

1942 luzaki z serii pochodnia.

Fi.16
15 PLN
24057

Fi.16 FFi
200 PLN
24058

1942 (?) zdjęcie o wymiarach 90x60 mm przedstawiające fragment obozu, podpisane na odwrocie: "kpt.Klag Maksymilian 91/IXC Bar.18b. Pogrzeb jeńca w Oflagu Woldenberg. Oficerowie-jeńcy za drutami biorą udział w pogrzebie".

150 PLN
24059

1942 karnecik przygotowany z okazji święta pułkowego 31 Pułku Artylerii Lekkiej, ozdobiony grafiką przedstawiającą odznakę pułkową z podpisem DOBIGNIEWO i datą święta 25.VII.

350 PLN
24060

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 10 Reichspfennig, na papierze ze znakiem wodnym, piękny stan.

250 PLN
24061

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 1 Reichspfennig, ładny stan.

70 PLN
24062

1942 komplet 27 projektów znaczków na papierze bibułkowym wyróżnionych na 2 konkursie wewnętrznym Poczty Obozowej, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III m.) M.Puchalski i inni, piękny i rzadki komplet, wszystkie projekty gwarancja Schmutz.

1 850 PLN
24063

1942 oryginalne zdjęcie o wymiarach 90x140 mm, przedstawiające afisz z repertuarem Teatru Obozowego na sierpień 1942; u dołu reklama Albumu Drzeworytów Teatralnych autorstwa Jana Knothe i Stefana Michalskiego.

80 PLN
24064

1942 legitymacja Wojskowego Klubu Sportowego "Lwów" (jednego z siedmiu istniejących w obozie) - powstałego w styczniu 1941 - o numerze 25 (klub liczył 477 członków), wystawiona na nazwisko ppor. Tadeusza Jakubowskiego, który był jego sekretarzem, uprawniająca zarazem do noszenia odznaki klubowej z numerem 2; podpisy prezesa ppor. Bogdana Neumanna i sekretarza ppor. Tadeusza Jakubowskiego, czerwona odbitka dekoracyjnej pieczęci klubu "WOJSK. KLUB SPORT. LWÓW"; okładka ozdobiona artystycznym drzeworytem z emblematem klubu; rzadko spotykany dokument w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielkie przybrudzenie okładki).

800 PLN
24065

1942 (?) Exlibris Tadeusza Jakubowskiego, sporządzony przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w minimalnie słabszym stanie zachowania (papier w kilku miejscach lekko zgięty).

250 PLN
24066

1942 Madonna Obozowa, odbitka linorytu autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej z podpisem "NMP W OŁTARZU OB.II C/ RZEŹ. POPŁAWSKI RYT. PUCHALSKI" i emblematem "FWS", autorem rzeźby był ppor.Stanisław Horno-Popławski, jeniec obozu - wybitny rzeźbiarz, a przed wojną profesor rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię rzeźbiarską w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.20; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 000 PLN
24067

1942 XIX rocznica powstania polskiej YMCA, karnet z programem uroczystości rocznicowych, ozdobiony piękną grafiką sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, praca sygnowana przez obu twórców ołówkiem u dołu; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, exlibrisy, etc.); niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

1 500 PLN
24068

1942 projekt znaczka wykonany z okazji Wystawy Filatelistycznej, gwarancja.

340 PLN
24069

1942 wystawa filatelistyczna, bloczek ze stemplem pierwszego dnia wystawy, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
480 PLN