The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 55. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23807

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Wesołej pod Warszawą.

Fi.D1-4
50 PLN
23808

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe PODOLANY".

Fi.D1-4
50 PLN
23809

1940 seria znaczków dopłaty.

Fi.D1-4
10 PLN
23810

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
200 PLN
23811

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
23812

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
80 PLN
23813

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
300 PLN
23814

1940 formularz ofrankowany znaczkiem za 30 gr. II wydania przedrukowego, rozprowadzany w urzędach pocztowych; nieopisany w katalogu!

Fi.Fp
40 PLN
23815

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 12 gr - frankatura pojedyncza, formularz o sygnaturze DPO 444 (3.41) wysłany 18.XI.1941 z Krosna do Sompolna.

Fi.Fp1c, 43
20 PLN
23816

1940 dwie serie znaczków urzędowych plus odmiany.

Fi.U1-15
100 PLN
23817

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych na wycinkach, ostemplowana w Krakowie 8.12 kasownikiem okolicznościowym z okazji Dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci.

Fi.U1-15; 19
120 PLN
23818

1940 makulatura znaczka urzędowego w ciętej parce bez wydrukowanego nominału.

Fi.U13nz
500 PLN
SOLD
23819

1940 cztery serie znaczków urzędowych.

Fi.U16-24
25 PLN
23820

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, narożny znaczek cięty bez nominału (Fi.750.-) w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.U17 nz
700 PLN
23821

1940 czworoblok znaczków urzędowych.

Fi.U18
30 PLN
23822

1940 makulatura znaczka urzędowego w ciętej parce bez wydrukowanego nominału.

Fi.U7nz
500 PLN
SOLD
23823

1941 urodziny Hitlera - trudny do zdobycia komplet 4 kasowników okolicznościowych stosowanych 20.IV w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.9a-d
160 PLN
23824

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN
23825

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria pięciu kart okolicznościowych, każda ostemplowana okolicznościowo 26.X.1941r. w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14
100 PLN
23826

1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.18; 10
50 PLN
23827

1941 koperta listu firmowego z Krakowa 2.3.41, pojedyncza frankatura znaczka za 1 zł.

Fi.27
40 PLN
23828

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
120 PLN
23829

1941 front koperty z Pcimia do Krakowa, stempel pośrednictwa pocztowego.

Fi.45
20 PLN
23830

1941 front listu nadanego przez pośrednictwo pocztowe w Pcimiu przez Myślenice do Krakowa.

Fi.45
25 PLN
23831

1941 list polecony z pośrednictwa pocztowego w Wiśniowej nad Wisłokiem przez Rzeszów do Krosna, stempelek pośrednictwa, stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.46, Ck1
110 PLN
23832

1941 widoki zabytkowych budowli, dwie serie.

Fi.63-5
15 PLN
23833

1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.65; 9a
30 PLN
23834

1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł z IV sektora z błędem na poz.2: "przerwane R w NÜRNBERGER"; na karcie skasowany okolicznościowo 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.65s; 9a
100 PLN
23835

1941 widoki zabytkowych budowli, dwie serie.

Fi.66-70
15 PLN
23836

1941 widoki zabytkowych budowli, dwie serie.

Fi.66-70
15 PLN
23837

1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.8 w Krakowie.

Fi.67; 12
50 PLN
23838

1941 wydanie obiegowe z podobizną Hitlera, narożne cięte czworobloki.

Fi.71-5, 77-81, 83-6
1 000 PLN
23839

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych ciętych parek czystych.

Fi.71-5, 77-81, 86,
600 PLN
23840

1941 Adolf Hitler, dwie kompletne serie plus luzaki.

Fi.71-82
20 PLN
23841

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria ostemplowana 26.X w Krakowie stemplem okolicznościowym przygotowanym z okazji 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.71-82; 14
30 PLN
23842

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr. - frankatura wielokrotna, formularz Polskiego Czerwonego Krzyża z prośbą o rozpoczęcie poszukiwań, wysłany 16.11.1944 z Limanowej do PCK w Krakowie, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.72
120 PLN
23843

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, formularz, wysłany 21.XII.1944 z Radomska do Militärversorgungsamt w Krakowie; pieczęć kancelaryjna urzędu.

Fi.75
20 PLN
23844

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr. - frankatura pojedyncza, list w kopercie firmowej, wysłany 9.III.1942 z Warszawy do Poznania, znak opłaty unieważniony stemplem wirnikowym, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78
20 PLN
23845

1941 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), skasowane na karcie 6.12 w Krakowie, znaczek z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzeniu wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a znaczek z literą "A" na części blankietu, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.


200 PLN
23846

1941 zagraniczny list polecony z Węgier, wysłany 28.4 z Balatonboglar do Krosna, przesyłka kontrolowana w Ołomuńcu - zalepki Dienstpost Böhmen-Mähren, stempelek i zalepka cenzury Wehrmachtu, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.599, 609 
250 PLN