Auction 55. General Government

23767

Fi.30; 2
50 PLN
23768

1940 II wydanie przedrukowe, 12 gr. (mały odstęp) znaczek na widokówce ostemplowany 2.V w Gorlicach w 25-rocznicę bitwy pod Gorlicami, na karcie dodatkowy pamiątkowy nadruk; zwraca uwagę datownik odciśnięty w rzadko stosowanym kolorze filoetowym!

Fi.33II
50 PLN
23769

1940 wydanie przedrukowe, luzak z serii.

Fi.34
10 PLN
23770

1940 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków dopłaty z numerem arkusza na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.37
1 200 PLN
23771

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr. na kompletnej gazecie KRAKOWSKIE WIEŚCI (II BICTI), wydawanej w języku ukraińskim w Krakowie, wysłanej 5.7.1941 z urzędu Kraków 2 do Berlina, przesyłka opłacona jako druki, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.40
350 PLN
23772

1940 widoki zabytkowych budowli, dwie serie.

Fi.40-51
40 PLN
23773

1940 widoki zabytkowych budowli, seria.

Fi.40-51
15 PLN
23774

1940 widoki zabytkowych budowli (I) - 12 gr - frankatura pojedyncza, znaczek z silnie przesuniętą perforacją pionową na formularzu kartowym, wysłanmy 4.IX.1941 z Krosna do miejscowości Deutscheneck w tzw. Kraju Warty; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.43
50 PLN
23775

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 80gr + 1zł - frankatura dwukolorowa, polecony list pobraniowy wysłany 22.1.1943 z Warszawy do Sochaczewa; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.50, 51
120 PLN
23776

1940 znaczki z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, kasownik pierwszego dnia obiegu.

Fi.52
80 PLN
23777

Fi.52-55
120 PLN
23778

Fi.52-55
80 PLN
23779

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach (Fi.70.-).

Fi.52-55
50 PLN
23780

1940 1 rocznica utworzenia GG, czysta seria na podlepkach.

Fi.56-58
10 PLN
23781

Fi.56-58; 9a
60 PLN
23782

1940 1. rocznica utworzenia GG, dwie serie.

Fi.56-8
40 PLN
23783

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, dwie serie.

Fi.59-62
50 PLN
23784

Fi.59-62; 9d
60 PLN
23785

300 PLN
23786

1940-41 legitymacja Polskiego Czerwonego Krzyża i pokwitowanie opłaty składek za luty 1941, stempelek PCK Oddziału Warszawa-Praga; niecodzienne dokumenty w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
23787

1940 wydanie przedrukowe, luzaki.

240 PLN
23788

1940 wydanie przedrukowe, luzaki z serii.

100 PLN
23789

1940 arkusz znaczków opłaty miejskiej z Włocławka.

180 PLN
23790

Fi.Ck1
120 PLN
23791

1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia.

Fi.Ck1
60 PLN
23792

Fi.Cp3II
50 PLN
23793

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 26.VIII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3II
80 PLN
23794

1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 8.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp3II
35 PLN
23795

1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Rzemień przez Mielec do Krosna.

Fi.Cp3II
110 PLN
23796

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe S - "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH", czysta, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp4I
90 PLN
23797

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 3.XII z Warszawy do Żyrardowa.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
120 PLN
23798

1940 kartka z Piotrkowa 29.10.40 do Krakowa.

Fi.Cp5I
60 PLN
23799

1940 kartka z Rawy Mazowieckiej 12.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
60 PLN
23800

1940 kartka z Warszawy 2.11.40 do Zadzimia.

Fi.Cp5I
60 PLN
23801

1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 15.12.40 do Zadzimia.

Fi.Cp6A
110 PLN
23802

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 18.IX.1941 z Rozwadowa do miejscowości Deutscheneck (Sompolno) w tzw. Kraju Warty; dobry stan zachowania (Mi.25 euro).

Fi.Cp7I
Mi.P8
40 PLN
23803

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 4.IX z Krosna do Sompolna.

Fi.Cp7I
Mi.P8
30 PLN
23804

Fi.Cp7II
Mi.P10
60 PLN
23805

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta o sygnaturze IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9
50 PLN
23806

1940 znaczek doręczeniowy GG na listowniku wysłanym 31.3.1941 z oflagu IIC do niewielkiej miejscowości Węgrzce, ponieważ nie było tam placówki pocztowej korespondencję doręczano tylko do Prądnika Czerwonego, skąd władze gminne zobowiązane były dostarczyć ją do okolicznych miejscowości; za doręczenie pobierano stosowną opłatę, dokumentowaną znaczkiem doręczeniowym - tu za 10 gr, skasowanym dwuwierszowym stemplem "Posrednictwo Pocztowe/ Wegrzce"; znaczki te stosowano krótko, tylko w okresie 1.XII.1940 - 28.II.1942 i spotyka się je prawie wyłącznie stemplowane grzecznościowo lub na korespondencji filatelistycznej, przesyłki z oryginalnego obiegu należą do niezwykle rzadkich; niezwykle rzadka całość w bardzo dobrym stanie zachowania (wokół znaczka niewielkie przebarwienia); z eksponatu J.Falkowskiego; gwarancja Schmutz.

Fi.D1
650 PLN