The auction will start on 20.09.2024

Auction 53. Communist Poland 1945-1952

11299

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, przedrukowany II formą poz.53 (typ 2) na miejscowym liście poleconym, opłaconym według taryfy z 1.IX.1945, nadanym 3.11 w urzędzie Łódź 4; to najrzadszy znaczek obiegowy powojennej Polski, wysoko wyceniany w katalogach światowych (znaczek kasowany Mi.500 euro); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.376b FII t2
Mi.409a
3 200 PLN
11300

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.74); wysoka wycena katalogowa (Mi.500 euro), unieważniony 5.11. w Gdańsku Wrzeszczu, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.II T2
Mi.409a
400 PLN
11301

Fi.376b FI T1
Mi.409a
1 000 PLN
11302

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w kolorze czerwonym z silnie przesuniętym nadrukiem formy II z oryginalnego obiegu pocztowego z Koła,istniał jeden taki arkusz, znaczek podstawowy ze zdwojonym drukiem, do dzisiaj znane dwa znaczki z tego wyjątkowego arkusza, duża rzadkość, fotoatest.

Fi.376bIIT2
Mi.409a
4 500 PLN
11303

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy z poz. 22, z pocztowego obiegu z Krakowa, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.376b T1
Mi.409a
400 PLN
11304

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy z poz. 45, z pocztowego obiegu z Gdańska Wrzeszcza, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.376b T2
Mi.409a
521 PLN
11305

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 15 typ 2 z obiegu pocztowego z urzędu pocztowego Kraków 2 30.X.45, gwarancja Walocha.

Fi.376b T2
Mi.409a
450 PLN
11306

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w bardzo rzadkim kolorze jasnoczerwonym z obiegu z Poznania, gwarancja i opis Walisch.

Fi.376c
Mi.409
760 PLN
11307

Fi.376d
Mi.409
650 PLN
11308

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formy II, gwarancja Schmutz.

Fi.376No
Mi.409bK
350 PLN
11309

1945 zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura pojedyncza, druki wysłane 28.III.1947 z Warszawy do Milanówka.

Fi.377
Mi.410
10 PLN
11310

1945 zabytki Gdańska, frankatura dwukolorowa, list wysłany 15.I.1946 z miejscowości Czarne do Wrocławia, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym; walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.377, 378
Mi.410, 411
420 PLN
11311

1945 list polecony z Poznania 16.VIII.46 do Warszawy.

Fi.377, 395
Mi.410, 428
15 PLN
11312

1945 list lotniczy polecony z Płońska do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel odbiorczy i cenzury amerykańskiej.

Fi.377, 400
40 PLN
11313

1945 zabytki Gdańska, cięty czworoblok, gwarancja Wiatrowski.

Fi.377nz
Mi.410U
200 PLN
11314

1945 list z Olsztyna 10.1.45 do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 680.

Fi.379B
Mi.412A
60 PLN
11315

Fi.379B
Mi.412A
80 PLN
11316

1945 list urzędowy z Lublina do Krakowa.

Fi.380
Mi.414
10 PLN
11317

Fi.380
Mi.414
40 PLN
11318

1945 kartka z Warszawy do Łodzi.

Fi.380
Mi.414
10 PLN
11319

1945 Warszawa oskarża, seria.

Fi.380-5
Mi.414-9
25 PLN
11320

1945Warszawa oskarża, narożny czworoblok z brakiem fragmentu obrazka na narożnym znaczku, lekko uszkodzona guma w narożniku, osobliwe.

Fi.381
Mi.415
250 PLN
11321

1945 Warszawa oskarża, znaczki z kasownikami prowizorycznymi.

Fi.381
Mi.415
15 PLN
11322

1945 znaczki z prowizorycznymi kasownikami Rudniki i Skoczowa.

Fi.381, 383
25 PLN
11323

1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
15 PLN
11324

1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie" z numerem walca na marginesie.

Fi.381 B1
Mi.415
50 PLN
11325

Fi.381 B1
Mi.415
20 PLN
11326

1945 list polecony z Mosiny 2.V.45 do Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze, znaczek z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.383
Mi.417
60 PLN
11327

Fi.385, 377
Mi.419, 410
120 PLN
11328

1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym, gwarancja Mikstein.

Fi.385 P1
Mi.419
6 000 PLN
11329

Fi.386
Mi.413
60 PLN
11330

1945 karnet - "Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
70 PLN
11331

1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
80 PLN
11332

1945 Kongres Związków Zawodowych, kartka okolicznościowa Kongresu.

Fi.386
Mi.413
25 PLN
11333

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, czworoblok lekko rozerwany w pionie.

Fi.386
Mi.413
60 PLN
11334

1945 115. rocznica Powstania Listopadowego.

Fi.387
Mi.420
10 PLN
11335

1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, czworoblok.

Fi.387
Mi.420
60 PLN
11336

1945 list urzędowy z Lublina 29.III.45 do Katowic na dwukrotnie użytej kopercie, stempel cenzury wojskowej nr 737 na odwrocie, ślady po archiwizacji.

50 PLN
11337

1945 HITLER - usuwanie faszystowskich motywów; karta pocztowa wysłana 8.1 z kolejowego obozu pracy Hauenhorst w Westfalii do Kielc - na obszar Polski zajęty przez Armię Sowiecką; rzadki przypadek, kiedy to front minął przesyłkę a nie odwrotnie; wizerunek Hitlera na znaku opłaty został celowo uszkodzony przez cenzora - po tej stronie frontu było on niedopuszczalny, choć w praktyce ruchu pocztowego przepis ten bardzo rzadko stosowano, wcześniejsze przesyłki niszczono, ale tej karty nie zatrzymano i najpewniej została doręczona adresatowi, wyjątkowo ciekawa całość; gwarancja Schmutz.

500 PLN
11338

1945 kartka z Czechosłowacji do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej nr 2061.

60 PLN