The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 53. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
11259

1945 stempel okolicznościowy z Wrocławia Zjazdu Przemysłowego Ziem Odzyskanych.

Fi.373
Mi.406 
55 PLN
11260

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.Bardzo dobry stan zachowania

Fi.373
Mi.406 
25 PLN
11261

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406 
25 PLN
11262

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok.

Fi.373
Mi.406 
120 PLN
11263

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym z Bydgoszczy, gwarancja Walocha.

Fi.373
Mi.406 
45 PLN
11264

1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" list polecony o numerze "97" przesłany 2.9 samolotem podczas Święta Lotnika, lotem tym przewieziono zaledwie około 200 listów, które dodatkowo opatrzono stempelkiem "Par avion", znaczki unieważniono kasownikiem radzieckiej poczty polowej, na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo rzadka przesyłka lotnicza z wczesnego okresu powojennego, doskonały stan zachowania; gwarancja Falkowski.

Fi.373, 362
Mi.406, 393 
500 PLN
SOLD
11265

1945 list z Torunia 6.11.45 do Barcina, znaczek oficjalnie wycofano z obiegu 25.10.45, na odwrocie stempel cenzury wojskowej numer 1505.

Fi.374
Mi.407 
250 PLN
11266

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., fragment rzadkiego kasownika okolic znościowego "PIERWSZA WYSTAWA / TARGI PRZEMYSŁU / LUBELSZCZYZNY / LUBLIN 25.IX. - 15.X.1945; gwarancja.

Fi.374
Mi.407 
120 PLN
11267

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, list polecony z pierwszego dnia obiegu (FDC).

Fi.374
Mi.407 
200 PLN
SOLD
11268

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa

Fi.374
Mi.407 
55 PLN
11269

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, czworoblok.

Fi.374
Mi.407 
150 PLN
11270

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, pasek nadruków z nadużytej formy w słabym stanie bez gumy.

Fi.374FFi
Mi.407F 
260 PLN
SOLD
11271

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek makulaturowy.

Fi.374MK
Mi.407 
50 PLN
SOLD
11272

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka znaczków ciętych, lewy znaczek z minimalnie, prawie niewidocznym zagięciem, gwarancja Miszczak.

Fi.374nz
Mi.407U 
550 PLN
11273

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, cietyczworoblok, gwarancja Schmutz.

Fi.374nz
Mi.407U 
1 400 PLN
11274

1945 Westerplatte, marginesowy znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U 
40 PLN
11275

1945 Westerplatte, parka fałszywych znaczków ciętych z nadużytej formy poz.7/8; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z paska wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U 
65 PLN
SOLD
11276

1945 Westerplatte, kompletny arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U 
250 PLN
SOLD
11277

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, cięty znaczek z nadużytej formy.

Fi.374nz MK
Mi.407 
60 PLN
11278

1945 wydanie przedrukowe, parka z lekko przesuniętym i ukośnym nadrukiem - "0" po prawej stronie znaczków nie przykryte belką kasującą stary nominał.

Fi.375
Mi.408 
20 PLN
11279

1945 "I (VII) KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" Warszawa, karta ostemplowana okolicznościowo 18.XI (Myślicki 45 014 + 210).

Fi.375, Cp94A
Mi.408 
30 PLN
11280

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Gryżewski, Wiatrowski.

Fi.375No
Mi.408K 
400 PLN
11281

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł. z nadrukiem odwróconym i dodatkowo znacznie przesuniętym w pionie, gwarancja Ryblewski, Falkowski.

Fi.375 No
Mi.408 
1 600 PLN
11282

1945 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukami odwróconymi, gwarancja Jendroszek, Schmutz.

Fi.375No, 376No FII
Mi.408K, 409K 
750 PLN
11283

1945 miejscowy bankowy list polecony z Warszawy 20.2.45, piękna wielokrotna frankatura w tym znaczek z błędem "złamane Z", na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.375s
Mi.408 
80 PLN
11284

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z poz. 48 z charakterystycznym uszkodzeniem cyfry 0, gwarancja Walocha.

Fi.376a
Mi.409a 
20 PLN
11285

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł (I forma) - frankatura wielokrotna, list zagraniczny, ofrankowany parką znaczków, wysłany 6.10 ze Skolimowa do polskiego obozu oficerskiego w Lubece powstałego w miejscu Oflagu XB, przesyłka zwrócona do nadawcy z adnotacją "Zwrot brak połączenia"; koperta w nieco słabszym stanie.

Fi.376a
Mi.409b 
150 PLN
11286

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. na wycinku, unieważniony bardzo rzadkim kasownikiem prowizorycznym PRUDNIK.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
11287

1945 wydanie przedrukowe, parka z obiegu z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
40 PLN
11288

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z drukiem na zagięciu bez prawej perforacji, perforacja mogła też być obcięta ze względu na uszkodzenie prawego brzegu arkusza, osobliwe i unikalne, gwarancja Więcław.

Fi.376a
Mi.409b 
1 500 PLN
11289

1945 widokówka z Połczyna Zdroju do Wrześni.

Fi.376a
Mi.409b 
25 PLN
11290

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. ze znacznie przesuniętym w prawo skos nadrukiem i perforacją - znaczek jest szerszy, oraz z błędem I formy z poz.50 "oczko w prawej części belki", gwarancja i opis Walisch.

Fi.376a B
Mi.409b 
200 PLN
11291

1945 wydanie przedrukowe, odbitka kontrolna 100 kliszowej formy przedrukowej dla znaczka 376a z formy II, arkusz zagięty w połowie z nieznaczne uszkodzeniami, ogólnie w bardzo dobrym stanie, bardzo rzadkie - prawdopodobnie unikalne, wartość katalogowa 30.000 zł, fotoatest Monkos.

Fi.376a ok
20 000 PLN
11292

1945 wydanie przedrukowe, pasek znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 11-15, pierwsze dwa znaczki bez nadruku, trzeci z nadrukiem szczątkowym, na odwrocie złożony i sklejony pasek pozostałych znaczków z tego rzędu z pozycji 16-20, fotoatest.

Fi.376aT1
Mi.409b 
1 100 PLN
11293

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł (typ 2) - frankatura pojedyncza, list wysłany 7.XI z miejscowości Chorzele do Myszkowa, znaczek unieważniony kasownikiem ostemplowania prowizoryczne; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja

Fi.376aT2
Mi.409b 
100 PLN
SOLD
11294

1945 miejscowy list z Krakowa.

Fi.376aT2
Mi.409b 
30 PLN
11295

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz. 81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578; gwarancja.

Fi.376aT2, 375, 378
Mi.409b, 408, 411&nb
200 PLN
11296

1945 wydanie prowizoryczne, błędnodruk znaczka w kolorze czerwonym z nadrukiem drugą formą, Typ II, gwarancja Ryblewski.

Fi.376b
Mi.409a 
880 PLN
SOLD
11297

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy pierwszej z poz. 65, usterka w postaci odbitej spacji na prawym marginesie, znaczek z nadrukiem I formy czysty jest jednym z najrzadszych znaczków Polski Ludowej, znaczki czerwone z nadrukiem trafiły do obiegu do kliku urzędów pocztowych i tam zostały w większości zużyte w obiegu pocztowym, bardzo dobry stan, gwarancja z oznaczeniem Monkos.

Fi.376bFI
Mi.409a 
8 000 PLN
11298

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy I z poz. 63 z obiegu pocztowego z Sosnowca, gwarancja Schmutz.

Fi.376bFI
Mi.409a 
495 PLN
SOLD