Auction 53. WW2 PoW and internment camps

10938

1945 Helmstedt, cięte, nie wprowadzone do obiegu znaczki za 1 Mk., w kolorze ceglastopomarańczowym, w czteroznaczkowym arkusiku o szerokich marginesach, gwarancja Schmutz.

Fi.Ark.11
800 PLN
10939

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok bez znaku wodnego.

Fi.bl.3
40 PLN
10940

1945 Dachau Allach, makulatura ciętego bloku z dopłatą na PCK za 3+7 mk., w kolorze granatowo czerwonym, na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo", z kolorem czerwonym przesuniętym w prawo i o nieco większych od normalnego bloku rozmiarach.

Fi.Bl.3A
600 PLN
10941

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.3B
60 PLN
10942

Fi.bl.3B
80 PLN
10943

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.4B
40 PLN
10944

1945 Dachau Allach, komplet bloków, cięty i ząbkowany, z dopłatą na PCK 3+7 mk. w kolorach czerwonym i granatowym, na papierze bez znaku wodnego (nakład 1000 szt.).

Fi.Bl.4yA, 4yB
400 PLN
10945

Fi.bl.5A
60 PLN
10946

1945 Dachau Allach, fragment arkusza drukarskiego ciętego bloku z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w lewo", z szerokimi marginesami, w rozmiarze znacznie większym od bloku - unikalny.

Fi.Bl.5A P
600 PLN
10947

Fi.bl.5A Zw
80 PLN
10948

Fi.bl.5A Zw
120 PLN
10949

Fi.bl.5A Zw
80 PLN
10950

Fi.bl.5A Zw
80 PLN
10951

Fi.bl.5B
60 PLN
10952

Fi.bl.5B
80 PLN
10953

Fi.bl.5B
60 PLN
10954

Fi.bl.5B
80 PLN
10955

Fi.bl.5B
60 PLN
10956

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, odwrócony druk znaczka za 25 Pf.

Fi.bl.5Bu
100 PLN
10957

Fi.bl.5Bu
150 PLN
10958

Fi.bl.5B Zw
60 PLN
10959

Fi.bl.5B Zw
70 PLN
10960

Fi.bl.5B Zw DM
200 PLN
10961

Fi.bl.5B Zw DM
180 PLN
10962

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk., z odwróconym znaczkiem za 25 pf., na białym papierze bez znaku wodnego, na marginesie suchotłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5uB
400 PLN
10963

Fi.Bl.5xA
60 PLN
10964

Fi.Bl.5xA
40 PLN
10965

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi. 200.-), na marginesie suchotłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5xB
40 PLN
10966

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na białym papierze bez znaku wodnego (Fi. 200.-), na marginesie suchotłoczona pieczęć PCK.

Fi.Bl.5yB
40 PLN
10967

Fi.Bl.5zB
60 PLN
10968

Fi.Ck1
40 PLN
10969

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena" - karta pocztowa na kartonie kremowym, sygnatura E/0281, z prywatną ilustracją (kalkomanią).

120 PLN
10970

150 PLN
10971

1945 Stalag XB - karta pocztowa do obozu, nadana 9.I w agencji pocztowej Proszowice, wysłana 12.I z Krakowa, adresowana do powstańca z Warszawy, który po zakończeniu walk trafił do obozu jenieckiego; cenzura; karta pionowo zgięta; ciekawa przesyłka ze schyłkowego okresu II wojny o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym.

Fi.Cp10
Mi.P13
120 PLN
10972

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena" - karta pocztowa na kartonie szarobiałym, dofrankowana i wysłana 3.V z Osnabrück do Komarówki Podlaskiej, przeadresowana do Włoch; bardzo dobry stan zachowania (Fischer 850.-).

Fi.Cp2a
500 PLN
10973

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa na kartonie kremowym, sygnatura L.Z.6.45.25000(1008); nakład 206.000 szt.; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2a
60 PLN
10974

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa z sygn. L.Z.7.45.25000(1591); nakład 58.000 szt.; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2b
108 PLN
10975

Fi.Fp1
120 PLN
10976

Fi.1-10
120 PLN
10977

1946 poczta osiedli polskich w Bawarii, seria.

Fi.1-3
140 PLN