The new auction will start soon

Auction 52. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6650

1950 walka o pokój, dofrankowana całostka wysłana 28.VI z miejscowości Staszów do Krakowa, dodatkowo odbity stempel propagandowy "Żądamy zakazu broni atomowej ...".

Fi.Cp123
30 PLN
6651

1950 Bolesław Bierut, hasło propagandowe 19.

Fi.Cp124
30 PLN
6652

1950 "groszy" typ 23A, karta z hasłem propagandowym 21a, dofrankowana znaczkiem w nowej walucie skasowana okolicznościowo 18.XIw Warszawie.

Fi.Cp124
30 PLN
6653

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (6 haseł).

Fi.Cp125-130
180 PLN
6654

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
6655

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
15 PLN
6656

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
6657

1951 VII rocznica powstania Polski Ludowej, całostka wysłana miejscowo 19.X w Warszawie.

Fi.Cp129
10 PLN
6658

1951 7 rocznica powstania Polski Ludowej.

Fi.Cp 129
10 PLN
6659

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
15 PLN
6660

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-18b.

Fi.Cp132
40 PLN
6661

1952 Kongres Obrońców Pokoju we Wiedniu, karta z ilustracją autorstwa Jana Marcina Szancera.

Fi.Cp134
15 PLN
6662

1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 22, wysłana ze Staszowa.

Fi.Cp132A
60 PLN
6663

1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 18b, wysłana ze Staszowa; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp132B
75 PLN
6664

1954 wydanie prowizoryczne, całostka (część na odpowiedź) wysłana z Olsztyna z nadrukiem typ 9.

Fi.Cp132B
75 PLN
6665

1956 koperta wydania prowizorycznego kopert wycofanych z obiegu i skierowanych do użytku służbowego poczty.


50 PLN
6666

1956 Gmach WRN w Szczecinie.

Fi.Cp141
10 PLN
6667

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk.

Fi.Cp141-144
80 PLN
6668

1956 Festiwal Sztuki - Dni Krakowa, komplet dwóch czystych kart.

Fi.Cp143I-II
35 PLN
6669

1957 XXVI Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Fi.Cp147
20 PLN
6670

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta.

Fi.Cp149
10 PLN
6671

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert.

Fi.Ck26-27
40 PLN
6672

1958 "400 LAT POCZTY POLSKIEJ - WYSTAWA" Warszawa P.K.i N. (Pałac Kultury i Nauki), komplet 2 kart z sygnaturą I.58. ostemplowanych okolicznościowo 23.XI.

Fi.Cp150-151
20 PLN
6673

1958 Tydzień Archiwów, karta czysta.

Fi.Cp154
15 PLN
6674

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet 6 czystych kart.

Fi.CP155-160
100 PLN
6675

1959 XII Wyścig Pokoju; temat - KOLARSTWO.

Fi.Cp165
20 PLN
6676

1959 Wykopaliska archeologiczne w Biskupinie, komplet 4 czystych kart z obydwoma sygnaturami V.59 i VI.59.

Fi.Cp168-9
70 PLN
6677

1959 Wystawa Filatelistyczna "Balpex"; temat - PTAKI, ŻAGLOWCE.

Fi.Cp.170
20 PLN
6678

1959 10-lecie Huty im.Lenina, komplet 2 czystych kart; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp171a-b
30 PLN
6679

1959 Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, karta czysta, temat - POŻARNICTWO.

Fi.Cp172
30 PLN
6680

1959 15-lecie radiofonii w Polsce Ludowej, komplet 2 czystych kart.

Fi.Cp173a-b
30 PLN
6681

1960 150 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, karta czysta.

Fi.Cp174
20 PLN
6682

1960 50-lecie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Fi.Cp175
15 PLN
6683

1960 1800-lecie Kalisza, karta czysta.

Fi.Cp176
20 PLN
6684

1960 Muzeum w Oświęcimiu-Brzezince, karta czysta.

Fi.Cp176
20 PLN
6685

1960 zabykowe budowle miast polskich, całostka z hasłem propagandowym 44.

Fi.Cp179b
10 PLN
6686

1960 zabykowe budowle miast polskich, całostka z hasłem propagandowym 29.

Fi.Cp179b
10 PLN
6687

1960 zabykowe budowle miast polskich, całostka z hasłem propagandowym 35.

Fi.Cp179b
10 PLN
6688

1960 zabykowe budowle miast polskich, całostka z hasłem propagandowym 37.

Fi.Cp179b
10 PLN
6689

1960 zabykowe budowle miast polskich, całostka z hasłem propagandowym 36.

Fi.Cp179b
10 PLN