Auction 52. Postal stationery

6370

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 106, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp16IIx
50 PLN
6371

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 82, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp16IIx
50 PLN
6372

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 25a, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp16IIx
35 PLN
6373

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 82 - fantazyjny krój czcionki 15h, stempel cenzury K4.

Fi.Cp 16IIx
75 PLN
6374

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana 10.VI.1919 z Bielska do Krems z cenzurą, typ nadruku 77, zagięcia.

Fi.Cp 16IIx
90 PLN
6375

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 128 (obie litery O pogrubione i ozdobnik uszkodzony z lewej strony), dofrankowana znaczkiem za 25 hal. wydania PKL i jako polecona wysłana 27.II z Krakowa do Warszawy, kasownik odbiorczy na froncie; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16IIx, 62
350 PLN
6376

1919 wydanie krakowskie, całostka z ukośnym (!) nadrukiem typu 82, dofrankowana i wysłana 29.V z Białej do Brna, cenzura krakowska; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Cp16IIy
600 PLN
6377

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 15.

Fi.Cp16Ix
40 PLN
6378

1919 wydanie krakowskie, kartka polecona wysłana z Lwowa do Austrii, stempel cenzury krakowskiej K2, nadruk typ 32.

Fi.Cp16Ix
150 PLN
6379

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135a.

Fi.Cp18I
80 PLN
6380

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Ix
40 PLN
6381

Fi.Cp19Ix
40 PLN
6382

Fi.Cp19Iy
120 PLN
6383

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z nadrukiem typ 134, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp20
240 PLN
6384

1919 kartka z opłaconą odpowiedzią z nierozcięta z obiegu pocztowego.

Fi.Cp26
160 PLN
6385

1919 całostka z nadrukiem typ 11 wysłana z Warszawy 24.3.19 do Łodzi.

Fi.Cp2I
90 PLN
6386

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
40 PLN
6387

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
6388

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8 - śladowy romb.

Fi.Cs4II
40 PLN
6389

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
40 PLN
6390

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8, gwarancja Kronenberg.

Fi.Cs4II
50 PLN
6391

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14.

Fi.Cs4III
40 PLN
6392

Fi.Cs4IIIs
200 PLN
6393

Fi.Cs4IIIs
300 PLN
6394

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiat "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4IIIt+s
800 PLN
6395

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 3 z opuszczoną literą l w hal.

Fi.Ct2npu
90 PLN
6396

1920 kartka z Brzeska 28.V.20 do Krakowa.

Fi.Cp24
20 PLN
6397

1920 kartka z Łęczycy 5.II.20 do Dąbrowy Górniczej.

Fi.Cp24
15 PLN
6398

1920 kartka z Opalenicy 26.11.20 do Rośnówka.

Fi.Cp29
20 PLN
6399

1920 kartka z Szmigiel 26.1.20.

Fi.Cp29
20 PLN
6400

1920 kartka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp29
40 PLN
6401

Fi.Cp30
40 PLN
6402

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f. (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie I, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp31
100 PLN
6403

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
20 PLN
6404

1920 kartka z hasłem propagandowym, cztery wyrazy pogrubione.

Fi.Cp32
30 PLN
6405

1920 całostka na kartonie piaskowym, linia dzieląca między literami "A" i "P", linie adresowe punktowane gęsto, w napisie propagandowym cztery wyrazy pismem grubym, złamana pionowa linia dzieląca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp32
80 PLN
6406

Fi.Cp33
50 PLN
6407

1920 karta do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp33
70 PLN
6408

1920 całostka z hasłem propagandowym po polsku i angielsku.

Fi.Cp 33
10 PLN
6409

1920kartka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
30 PLN