Auction 51. WW2 military postage

26973

1944 próbna odbitka amerykańskiego fałszerstwo propagandowe "czaszka Hitlera" wydanego w ramach "Operation Cornflakes".

300 PLN
26974

1944 arkusik znaczków amerykańskiego fałszerstwa propagandowego "czaszka Hitlera" wydanego w ramach "Operation Cornflakes".

500 PLN
26975

1944 list z poczty polowej 56903 z cenzurą wojskową nr 75 w dobrym stanie.

90 PLN
26976

1944 aerograf z życzeniami.

90 PLN
26977

1944 aerograf do Szkocji z życzeniami świątecznymi.

90 PLN
26978

1944 aerograf do Londynu z życzeniami, plus nieużyta koperta.

110 PLN
26979

1945 poczta polowa - HEL, niebieski znaczek wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich (Mi.280 euro), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post.

Fi.1b
Mi.13b
500 PLN
26980

1945 Ludowe Wojsko Polskie, karta pocztowa z sowchozu Krasnyj Perekop do Głównego Sztabu Wojsk Polskich z zapytaniem matki o los syna, żołnierza, datowana 6.VIII, wysłana 28.VIII za pośrednictwem poczty polowej, stempelek polskiej cenzury wojskowej nr.1070 w typie 9 nieznany !!! a na odwrocie bardzo rzadko spotykany stempelek wojskowego punktu rozdzielczego nr.40 " 40" !!! dodatkowo odbitki pieczęci kancelaryjnych "WOJSKO POLSKIE/ NACZELNE DOWÓDZTWO/ SZTAB GŁÓWNY", "WPŁYNĘŁO" i różne dodatkowe adnotacje; rzadki, efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

800 PLN
26981

1945 Armia Polska na kontynencie, specjalna koperta - formularz, wysłana 12.II za pośrednictwem polskiej poczty polowej do polskiej jednostki o kryptonimie P108, wchodzącej w skład British Liberation Army, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN
26982

1945 Zakończenie II wojny światowej w Europie Zachodniej !!!! list opłacony znaczkami dla jednostek alianckich we Francji, wysłany 7.V z Nicei do ambasady polskiej w Genewie, stempelki i zalepka cenzury, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.644, 645
400 PLN
26983

1945 seria znaczków dziękczynnych dla Aliantów, wydanych przez Luksemburg, skasowanych okolicznościowo na kopercie 1.III w dniu wejścia do obiegu.

Mi.343-346
30 PLN
26984

1945 "27 LAT (REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ) - BOHATERSKIM TYŁOM PAŹDZIERNIKOWE POZDROWIENIE Z FRONTU!" - listownik z propagandową ilustracją, wysłany 4.I z terenów polskich za pośrednictwem poczty polowej 09068, cenzura nr.06368, dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

300 PLN
26985

1945 Ludowe Wojsko Polskie, list wysłany 23.III za pośrednictwem poczty polowej, adresowany w okolice Lubartowa, jako adres zwrotny podano pocztę polową nr. 34159B; przesyłkę opatrzono stemplem "Wojskowy", stempelek polskiej cenzury wojskowej nr.122, list zaklejony klejem mącznym przez cenzora.

200 PLN
26986

1945 Ludowe Wojsko Polskie, widokówka wysłany 15.6 za pośrednictwem poczty polowej do Rozwadowa, jako adres zwrotny podano pocztę polową nr.83681X; stempelek polskiej cenzury wojskowej nr.150.

180 PLN
26987

1945 Ludowe Wojsko Polskie, list wysłany 31.3 za pośrednictwem poczty polowej do Krzemieńca, jako adres zwrotny podano pocztę polową nr. 34157"c"; przesyłkę opatrzono stemplem "Wojskowy", stempelek polskiej cenzury wojskowej nr.154, ubytek fragmentu klapy.

140 PLN
26988

1945 pasek makulaturowych znaczków niemieckiej poczty polowej na półwyspie helskim, tak zwanego "U-bota", znaczki pochodzą z arkuszy lekko uszkodzonych i odnalezionych po wojnie w bunkrze poniemieckim.

500 PLN
26989

1945 aerograf do Szkocji z życzeniami świątecznymi.

90 PLN
26990

1945 aerograf z życzeniami świątecznymi z Londynu.

90 PLN
26991

90 PLN
26992

90 PLN
26993

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, marginesowa seria znaczków czystych.

Fi.1-4
50 PLN
26994

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, seria na kopercie ostemplowana grzecznościowo 10.II datownikiem Poczty Polowej 127; doskonały stan zachowania.

Fi.1-4
120 PLN
26995

1946 poczta polowa II Korpusu, seria - szlak bojowy na wycinkach ze stemplem poczty polowej 136.

Fi.1-4
80 PLN
26996

1946 poczta polowa II Korpusu, seria - szlak bojowy.

Fi.1-4
50 PLN
26997

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięte próby znaczków w kolorach definitywnych na białym sztywnym papierze, gwarancja.

Fi.1-4 P
600 PLN
26998

1946 poczta polowa II Korpusu, seria pierwszego wydania plus znaczek z nadrukiem nowej wartości.

Fi.1-5
100 PLN
26999

1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu , cięta próba znaczka za 45 gr. w kolorze ciemnozielonym, na papierze kredowym, gwarancja.

Fi.1 P nz
150 PLN
27000

1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu , cięta próba znaczka za 1 zł. w kolorze szarym, na papierze kredowym, gwarancja.

Fi.3 P
50 PLN
27001

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie - nadruk nowej wartości 5/2 zł., znaczek z niepełną perforacją poziomą po prawej wynikającą z przesunięcia perforacji pionowej, piękny stan.

150 PLN
27002

1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, polecony list lotniczy z Chojnic wysłany 2.X do jednostki o oznaczeniu kodowym P426/2 K w Szkocji !!! nalepka poczty polowej, na odwrocie odbitka, bardzo słabo udokumentowanego w literaturze datownika jednoobrączkowego z mostkiem o śr. 27 mm "POLSKA POCZTA POLOWA Nr1/ POLISH FIELD POST OFFICE No1", cenzura 3275, bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy, gwarancja.

300 PLN
27003

1946 Armia Polska na kontynencie, list lotniczy wysłany 18.I za pośrednictwem poczty polowej Nr.252 (obsługiwała jednostki 1 Dywizji Pancernej generała Maczka) do jednostki o kryptonimie pocztowym P108, wchodzącej w skład Brytyjskiej Armii Renu; dodatkowy stempel wojskowego urzędu pocztowego.

80 PLN
27004

1946 Armia Polska na kontynencie, list polecony wysłany 12.XI z poczty polowej 406 do Warszawy, w adresie nadawcy podano skrytkę pocztową "260/39/A London EC1"; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
27005

1946 poczta polowa II Korpusu, blok ze stemplem poczty polowej 130.

Fi.bl.1
200 PLN
27006

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w ładnym stanie.

Fi.Bl.1
260 PLN
27007

Fi.Bl.1, 1-5
300 PLN
27008

1946 poczta polowa II Korpusu gen. Andersa, kasowana próba bloku na białym papierze, gwarancja.

Fi.Bl.1 P
500 PLN
27009

500 PLN
27010

30 PLN
27011

1947 "POLSKA MISJA ZAKUPU DEMOBILU AMERYKAŃSKIEGO" we Francji, list lotniczy wysłany 28.VIII z Paryża do Ministerstwa Przemysłu i Handlu w Warszawie.

Mi.759
70 PLN
27012

140 PLN