Auction 51. Polish People's Republic 1952-1989

28747

Fi.Bl.13 B1
Mi.Bl.13 DP
140 PLN
28748

1954 III Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, nowodruk bloku na kopercie FDC.

Fi.bl.13ND
Mi.Bl.AI
1 500 PLN
28749

1954 III Zjazd PZF, tzw. "niebieski blok" lotniczy, z podwójnym moletowaniem prawego górnego naroża, gwarancja i opis.

Fi.Bl.13 ND B1
Mi.Bl.13 AI DP
700 PLN
28750

1954 III Zjazd Polskiego Związku Filatelistów, nowodruk bloku na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.13ND FDC
Mi.Bl.AI
950 PLN
28751

1955 Rajd Tatrzański, komplet znaczków z nadrukiem PRÓBA, gwarancja Schmutz.

Fi.486-7P
Mi.928-9
300 PLN
28752

1955 karnet - "II WYSTAWA FILATELISTYCZNA PZF ODDZIAŁ GDAŃSK".

Fi.732-736
Mi.872-876
40 PLN
28753

1955 rocznik znaczków czystych.

Fi.757-809
Mi.897-953
170 PLN
28754

1955 Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, karnet okolicznościowy.

Fi.759-60
Mi.899-900
15 PLN
28755

1955 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA", projektowany i grawerowany przez Czesława Słanię.

Fi.759-760
Mi.899-900
100 PLN
28756

1955 pomniki Warszawy, znaczek w kolorze czerwono liliowym z nadrukiem PRÓBA, natruralna żyłka w papierze, gwarancja Walisch.

Fi.764P1
Mi.910
50 PLN
28757

1955 Wyścig Pokoju, karnet okolicznościowy.

Fi.771-2, 769b
Mi.905-6, 901
15 PLN
28758

1955 karnet - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w Warszawie.

Fi.771-772, 769b
Mi.905-906, 902
20 PLN
28759

1955 komplet 4 karnetów - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w miastach, w których rozpoczynano etapy rozgrywane w Polsce: Warszawa, Łódź, STALINOGRÓD, Wrocław; temat-KOLARSTWO.

Fi.771-772, 769b
Mi.905-906, 902
100 PLN
28760

1955 Międzynarodowe Tragi Poznańskie, karnet okolicznościowy.

Fi.773-4
Mi.915-6
10 PLN
28761

1955 karnet - "XXIV MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE", kasownik Warszawa.

Fi.773-774
Mi.915-916
20 PLN
28762

1955 karnet - "DNI KRAKOWA".

Fi.775-777
Mi.917-919
25 PLN
28763

1955 artystyczna litografia "Lajkonik" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa.

Fi.775-777
Mi.917-919
25 PLN
28764

1955 Dni Krakowa, znaczek czysty z rzadkim błędem "odbitka lustrzana 72 zł".

Fi.775B1
Mi.917I
350 PLN
28765

1955 Dni Krakowa, parka znaczków za 20 gr., lewy z błędem "odbitka lustrzana 72 zł", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.775 B1
Mi.917I
200 PLN
28766

1955 Dni Krakowa, znaczek z błędem "przekreślony prawy but Lajkonika".

Fi.777u
Mi.919
40 PLN
28767

1955 karnet - "V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY".

Fi.778-783A,B
Mi.922-927A,B
45 PLN
28768

1955 Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek za 45 gr. z błędem na poz.29 "kokardka", gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.780B B1
Mi.924A
50 PLN
28769

1955Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek z błędem "kokardka".

Fi.780B B1
Mi.924AI
50 PLN
28770

1955 XII Rajd Tatrzański, koperta FDC.

Fi.786-7
Mi.928-9
10 PLN
28771

1955 II Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Młodzieży, komplet znaczków z nadrukiem PRÓBA, gwarancja Schmutz.

Fi.790-5P
Mi.934-9
600 PLN
28772

1955 3 karnety - "II MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPORTOWE MŁODZIEŻY" (seria nieząbkowana).

Fi.790-795A
Mi.934-939B
30 PLN
28773

1955 Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Młodzieży, blok legitymacyjny.

Fi.791A
Mi.935B
20 PLN
28774

1955 karnet - "50 ROCZNICA REWOLUCJI W 1905 R.".

Fi.802-803
Mi.946-947
25 PLN
28775

1955 karnet - "ROK MICKIEWICZOWSKI".

Fi.804-807
Mi.948-951
25 PLN
28776

1955 FDC - "50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego".

Fi.808-809
Mi.952-953
20 PLN
28777

1955 rocznik kopert FDC.

300 PLN
28778

1955 Stalinogród, X-lecie PRL Wystawa Filatelistyczna Polskiego Związku Filatelistów w Stalinogrodzie !!! czysta koperta z okolicznościowym dodrukiem, nakład 2500 sztuk, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
28779

1955 list z wirnikiem okolicznościowym Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

10 PLN
28780

1955 Adam Mickiewicz, próby znaczków z 1955 roku z nadrukiem PRÓBA, wszystkie z podobizną Adama Mickiewicza, gwarancja Schmutz.

500 PLN
28781

1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU".

Fi.Bl.14-15
Mi.Bl.15-16
90 PLN
28782

1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, para bloków ostemplowana okolicznościowym 9.7 datownikiem wystawy na specjalnej ilustrowanej kopercie.

Fi.Bl.14-15
Mi.Bl.15-16
100 PLN
28783

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, unikalna parka bloków za 2 zł. z wykonanym przedwojenną maszyną perforacyjną napisem WZÓR, takim samym jak na kilku walorach ze słynnej kolekcji W.Grabowskiego sprzedanej w 2004 roku na aukcji w Nowym Jorku, parki powojennych bloków w jakiejkolwiek postaci są niezmiernie rzadkie, gwarancja.

Fi.Bl.14 E
6 000 PLN
28784

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok z niekatalogowanym błędem "kropka między L a A", gwarancja.

Fi.Bl.15 B
150 PLN
28785

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem - "ścięte VI" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.Bl.15 B1
100 PLN
28786

1955 karnet Wystawy Filatelistycznej w Warszawie.

Fi.bl. 16-17
Mi.Bl. 17-18
35 PLN