Auction 51. Post offices abroad 1919-1939

26681

1926 Port Gdańska, znaczki za 5 i 10 gr z nadrukiem cienkim, znaczek za 15 gr z nadrukiem niskim, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12aIx, 13aIx, 14a
130 PLN
26682

1926 wydanie przedrukowe dla Portu Gdańsk, gwarancja Schmutz.

Fi.12axI
100 PLN
26683

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki", 10 gr z nadrukiem formą I - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 12.7.1927 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy, znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZ. P.-T." z numerem "No.1" pod mostkiem; kasownik odbiorczy WARSZAWA-SEJM; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.13a
Mi.13
600 PLN
26684

Fi.13aI
40 PLN
26685

1926 Port Gdańska, nadruk cienki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.13aIx
20 PLN
26686

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe - kolumna Zygmunta, nadruk III formą na znaczku za 10 gr. z błędem "uszkodzone K", gwarancja i opis Falkowski.

Fi.13cIIIw B
Mi.16
200 PLN
26687

1926 Port Gdańska, gwarancja Schmutz.

Fi.14aIIx
60 PLN
26688

1926 cięta próba kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Gryżewski, Łaszkiewicz, Wiatrowski.

Fi.14xP1
500 PLN
26689

1927 Port Gdańsk, AMBULANS NR.235 relacji HEL-TCZEW, polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska "podległy pocztowo" polskiemu dworcowemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2; widokówka przesłana 24.VII ambulansem do Skierniewic, kasownik ambulansowy bardzo ładnie odciśnięty; wysoka wycena katalogowa (Wolff 250,- pkt.); dobry stan zachowania.

Fi.209II
Mi.237II
500 PLN
26690

1928 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Józef Piłsudski z przedrukiem - frankatura pojedyncza, list wysłany 19.11 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Czersk Pomorski; znaczek unieważniony jednym z najrzadszych gdańskich datowników "POLSKI URZ. P.-T." z oznaczeniem "No.1" łukowo wygiętym umieszczonym pod mostkiem; stempel znany wyłącznie z okresu 4.4.-14.12.1928; dekoracyjna koperta firmowa "Margaryna COLUMBIA" ; bardzo rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (koperta nieznacznie przycięta z lewej strony); gwarancja Infla Berlin, Schmutz.

Fi.16
Mi.19
800 PLN
26691

1928 Port Gdańska,czworoblok.

Fi.35
10 PLN
26692

1929 pojedyncza frankatura na liście z Gdańska 23.IX.29 do Lublina.

Fi.17
120 PLN
26693

1929 Port Gdańsk, list firmowy z Gdańska 30.X.29 do Czerska, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.19
100 PLN
26694

1929 Port Gdańsk, NADRUK MOCNO PRZESUNIĘTY W PRAWO, godło państwa 25 gr. pasek pionowy 3 znaczków na liście zleceniowym wysłanym 7.XII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tomaszowa Mazowieckiego; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie kasownik odbiorczy 3.XII; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.19, 14II
Mi.22, 17
600 PLN
26695

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na rzadkim papierze prążkowanym pionowo - 13 prążków na 2 cm, gwarancja Krawczyk.

Fi.20v
Mi.23II
800 PLN
26696

1929 Port Gdańska, gwarancja Schmutz.

Fi.20v
20 PLN
26697

1929 Port Gdańska, ślady po osuniętej podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.20v
15 PLN
26698

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK - frankatura mieszana, list zleceniowy wysłany 28.I.1931 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do urzędu w Łucku; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; czarny stempelek polecenia z wyróżnikiem "I"; kasownik odbiorczy na odwrocie; znaczek stosunkowo rzadko spotykany na niefilatelistycznej korespondencji, walor w dobrym stanie zachowania (koperta nieco uszkodzona u góry); gwarancja.

Fi.20v, 17
500 PLN
26699

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK w czworobloku, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.20w
Mi.23I
320 PLN
26700

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK, gwarancja.

Fi.20w
Mi.23I
80 PLN
26701

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK (Mi.40 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.20w
Mi.23I
60 PLN
26702

1929 Port Gdańsk - Otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929 I lot Gdańsk - Poznań, list lotniczy przesłany na trasie Bydgoszcz - Gdańsk, kasownik odbiorczy Gdańsk 1 "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" i stempelek "Nadeszło pocztą lotniczą"; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.93f
600 PLN
26703

1929 Port Gdańsk, widokówka omyłkowo wrzucona do skrzynki pocztowej WMG zamiast do skrzynki Poczty Polskiej w Gdańsku; ponieważ karta została ofrankowana polskim znaczkiem, poczta Wolnego Miasta potraktowała ją jako nieopłaconą, znaczka nie skasowano, przystawiono jedynie stempel nadawczy i oznaczono dopłatę, która miał być pobrana od adresata. Przesyłkę przekazano Poczcie Polskiej, gdzie stwierdzono, że jest ona opłacona i dopłaty nie pobrano, a jedynie (prawdopodobnie w Bydgoszczy) unieważniono znaczek przez przekreślenie, gwarancja Schmutz.

Fi.240
Mi.259
1 200 PLN
26704

1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Henryk Sienkiewicz z przedrukiem, karta pocztowa wysłana 8.IX.33 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Jabłonowo Pomorskie; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja.

Fi.21
Mi.24
250 PLN
26705

1930 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, widokówka wysłana 16.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Lwowa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL." z wyróżnikiem "c"; minimalne punktowe przebarwienia na końcach części ząbków; gwarancja Schmutz.

Fi.240
Mi.259
230 PLN
26706

1931 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych i znaczek polski bez przedruku, w parce pionowej znaczków za 1 gr dolny z błędem nadruku "prawa dolna nóżka K ścięta"; prawidłowo opłacony lotniczy list polecony wysłany 4.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL"; na odwrocie kasownik odbiorczy Poznań 3 z 4.5; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.1, 3, 14, 17, 222
Mi.1,3, 17, 20, 230&
1 000 PLN
26707

Fi.22
Mi.25
800 PLN
26708

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK, gwarancja Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
500 PLN
26709

1933 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Henryk Sienkiewicz) o sygnaturze (I.1932) z hasłem propagandowym F, bez przedruku użyta w Gdańsku, wysłana 27.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Katowic; znak opłaty unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY", ciekawa treść; całostki polskie prawidłowo użyte w polskich urzędach w Gdańsku, należą do wyjątkowo rzadkich walorów; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp48I
800 PLN
26710

1933 PRZESYŁKA URZĘDOWA - polskie znaczki urzędowe użyte w Gdańsku, list z Wydziału Wojskowego Komisarza Generalnego Rzplitej Polskiej na wolne miasto Gdańsk wysłany 28.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Magistratu miasta Tczew; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; kasownik odbiorczy na odwrocie; zachowana korespondencja urzędowa wysyłana za pośrednictwem polskich urzędów pocztowych w Gdańsku jest wyjątkowo rzadko spotykana i należy do prawdziwych filatelistycznych rarytasów; walor w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia); gwarancja.

Fi.U17
Mi.D17
2 500 PLN
26711

1934 Port Gdańsk, Godło państwa (II) tzw."doniczki", seria czysta w ładnym stanie (Mi.120 euro), gwarancja Gryżewski,.

Fi.23-25
Mi.26-28
150 PLN
26712

1934 Port Gdańsk, godło państwa tzw. małe doniczki, seria czysta pojedyncza i w czworoblokach w idealnym stanie zachowania; znaczek za 5 gr. na liście poleconym - frankatura mieszana, wysłanym 23.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Horochów; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No.1" z wyróżnikiem "e"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem i wyróżnikiem "1s"; koperta firmowa "THE ANGLO-ASIATIC COMPANY LTD."; na odwrocie kasownik odbiorczy; walory na karcie wystawowej z opisem; gwarancja znaczki - Schmutz, list -.

Fi.23-25, 19
Mi.26-28, 22
900 PLN
26713

1934 Port Gdańsk, podstawowa seria, znaczki za 5 i 10 gr z gwarancją.

Fi.23-5
70 PLN
26714

1934 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) z przedrukiem typu II: cyfra "1" z małym szeryfem, cyfra "5" pochyła; błąd w sygnaturze nakładu "brak kropki po Z"; po za lekkim zmatowieniem wzdłuż dolnej krawędzi - bardzo dobry stan zachowania; bardzo trudno dostępna karta, nie znaleziono nawet czystego egzemplarza do reprodukcji w katalogu Fischera; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1II
Mi.P1b
1 500 PLN
26715

1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list wysłany 19.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Tczewa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.275I
Mi.296I
400 PLN
26716

1936 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 5.VI.37 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Krakowa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY No2"; dobry stan zachowania (prawy górny narożnik znaczka lekko zaokrąglony); gwarancja.

Fi.27
Mi.30
240 PLN
26717

1936 Port Gdańsk, list z Gdańska do Warszawy.

Fi.28
90 PLN
26718

1936 pasek prób z perforacją WZÓR, gwarancja Wiatrowski.

Fi.31P
2 000 PLN
26719

1936 Port Gdańsk, list wartościowy z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku 2.XI.36 do Nowego Miasta nad Drwęcą.

400 PLN
26720

1936 Port Gdańsk, list wartościowy z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku 15.II.36 do Nowego Miasta nad Drwęcą.

400 PLN