The new auction will start soon

Auction 50. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19105

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 42, w tak doskonałym stanie duża rzadkość, gwarancja Kronenberg, fotoatest Schmutz.

Fi.37II
Mi.36 
10 000 PLN
19106

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB poz.75, lekki ślad po podlepce, sygnowany, gwarancja i opis Mikstein, jego sygnatura sprawdzajaca SM, gwarancja Mikulski.

Fi.37II
Mi.36 
4 800 PLN
19107

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.38
Mi.48 
40 PLN
19108

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 25/80 hal., gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.38
Mi.48 
25 PLN
SOLD
19109

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal., gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48 
20 PLN
19110

1919 wydanie krakowskie, znaczek z usterka w postaci uszkodzonych liter TA w nadruku, gwarancja Ryblewski.

Fi.38
Mi.48 
200 PLN
19111

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 77, gwarancja Schmutz.

Fi.40
Mi.38 
140 PLN
SOLD
19112

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.28, lekki ślad po podlepce, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.40
Mi.38 
180 PLN
SOLD
19113

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 25 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.40B1
Mi.38 
210 PLN
SOLD
19114

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 25 z błędem "cienkie Z", gwarancja Schmutz.

Fi.40B1
Mi.38 
100 PLN
SOLD
19115

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", ślad po zagięciu widocznym od strony gumy, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.40B2
Mi.38 
400 PLN
19116

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja Mikulski.

Fi.40B2
Mi.38 
600 PLN
19117

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 77, ślady po dwóch zagięciach widocznych od strony gumy, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.40No
Mi.38K 
700 PLN
19118

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym pierwszej formy z poz. 92, gwarancja Ryblewski, Mikstein, Schmutz.

Fi.40No
Mi.38K 
800 PLN
19119

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem formy pierwszej z poz. 78, ślad po nieznacznym zagięciu, gwarancja Mikstein,.

Fi.40No
Mi.38K 
1 000 PLN
19120

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 47 z charakterystycznie uszkodzonymi literami PP, bardzo dobry stan, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.40No
Mi.38K 
2 500 PLN
19121

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 11, gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.41
Mi.39 
100 PLN
19122

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.66, ładny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.41
Mi.39 
50 PLN
19123

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.42 na liście poleconym wysłanym 15.II z urzędu Kraków 4 do Myślenic, znaczek unieważniony austriackim datownikiem (napis niemiecki nie wycięty) z wyróżnikiem "2b", austriacka nalepka polecenia; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na niefilatelistycznych przesyłkach, a zwłaszcza listach, są niezwykle rzadko spotykane; walor w dobrym stanie zachowania, pomimo, że znaczek podczas oddzielania od arkusza został nieznacznie naruszony (niewielki ubytek z prawej strony u góry), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.41
Mi.39 
4 000 PLN
19124

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.100, rzadki przypadek suchego nadruku - ku prawej nadruk znika, błąd z tej pozycji "A jak Ą w POLSKA" prawie niewidoczny, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.41
Mi.39 
1 200 PLN
19125

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.94/95, z bardzo rzadkim w tym wydaniu "abklatschem", znaczki skośnie załamane, prawy z małym uszkodzeniem papieru i przebarwieniem liczony jako podlepkowy, bardzo ciekawe, niska cena wywoławcza, gwarancja i opis Landre.

Fi.41
Mi.39 
525 PLN
SOLD
19126

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 36, gwarancja Mikstein, Lewoński.

Fi.41
Mi.39 
50 PLN
19127

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 46, gwarancja Danowski.

Fi.41
Mi.39 
70 PLN
19128

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 89, gwarancja Schmutz.

Fi.41
Mi.39 
50 PLN
19129

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", gwarancja Schmutz.

Fi.41B1
Mi.39 
70 PLN
19130

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 30 z błędem "uszkodzona A", gwarancja Schmutz.

Fi.41B3
Mi.39 
250 PLN
SOLD
19131

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.42
Mi.40 
60 PLN
19132

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 22, gwarancja Schmutz, ładnie ściągnięta podlepka.

Fi.42
Mi.40 
45 PLN
19133

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17, gwarancja Schmutz.

Fi.42
Mi.40 
40 PLN
SOLD
19134

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.20, skośne pęknięcie gumy, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.42
Mi.40 
45 PLN
SOLD
19135

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.57, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.42
Mi.40 
50 PLN
19136

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 94, gwarancja Mikstein, Lewoński.

Fi.42
Mi.40 
60 PLN
19137

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z zawansowanym błędem na poz.61 "uszkodzony romb", gwarancja i opis Gryżewski.

Fi.42 B
Mi.40 
40 PLN
19138

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.24 "cienkie Z", lekko skośnie zagnieciony, gwarancja i opis Landre.

Fi.42 B1
Mi.40 
60 PLN
19139

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.35 "cienkie Z", gwarancja i opis Landre.

Fi.42 B1
Mi.40 
100 PLN
19140

1919 wydanie krakowskie, znaczek w nadrukiem formy pierwszej z poz. 29-30, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A" z śladem po złamaniu narożnika widocznym od strony gumy, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.42B3
Mi.40 
240 PLN
SOLD
19141

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 30 z błędem "uszkodzona A", gwarancja Schmutz.

Fi.42B3
Mi.40 
220 PLN
19142

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 43, gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.43
Mi.41 
60 PLN
SOLD
19143

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.74, gwarancja i opis Landre.

Fi.43
Mi.41 
90 PLN
SOLD
19144

1919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 88-89, gwarancja Mikstein, Lewoński.

Fi.43
Mi.41 
100 PLN