Auction 48. PoW Woldenberg camp

9160

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, znaczek skasowany 2.X w dniu zakończenia Powstania Warszawskiego na kopercie ozdobionej drzeworytem przedstawiającym figurę Chrystusa dźwigającego krzyż z warszawskiego kościoła św.Krzyża, z napisem "SVRSVM CORDA"; dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.45
500 PLN
9161

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek na wycinku, skasowany 10.XI stemplem okolicznościowym z okazji 500 rocznicy bitwy pod Warną ofrankowana, gwarancja.

Fi.45
40 PLN
9162

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, znaczek na ekspresowej karcie odwołującej spotkanie w świetlicy, wysłanej 12.X, prawidłowa opłata za taką przesyłkę wynosiła 110 f., ponieważ jednak była to bardzo wysoka i rzadko stosowana taryfa, poczta pobrała dopłatę ale tylko w wysokości brakującej opłaty doklejając znaczek za 10 f.; dodatkowo rzadko spotykana nalepka EXPRESS; dekoracyjna całość z oryginalnego obiegu w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.45, D5
600 PLN
9163

1944 500 rocznica bitwy pod Warną - znaczek na liście poleconym wysłanym 10.XI do członka Komisji Pocztowej por.Mieczysława Węgrzeckiego, przesyłka opłacona zgodnie z taryfą, skasowana stemplem okolicznościowym "WARNA" w dniu wejścia znaczka do obiegu, odcisk stempla również na odwrocie; gwarancja.

Fi.46
500 PLN
9164

1944 odrastający dąb, znaczek za 10 fen. na wycinku, skasowany 10.XI stemplem okolicznościowym z okazji 500 rocznicy bitwy pod Warną ofrankowana, gwarancja.

Fi.47
20 PLN
9165

Fi.47-50
25 PLN
9166

1944 odrastający dąb, seria z kasownikiem okolicznościowym, na wycinkach.

Fi.47-50
50 PLN
9167

1944 Karnet z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ozdobiony suchymi tłoczeniami, ostemplowany 13.XII, niespotykane wydawnictwo, gwarancja Schmutz.

Fi.47a
200 PLN
9168

Fi.48
200 PLN
9169

1944 Bilet wstępu na imprezy związane z obchodami Roku Olimpijskiego, trwające w okresie od 23.VII do 13.VIII; słabszy stan zachowania.

50 PLN
9170

1944 karta pocztowa z ilustracją Krzyża Legionów Polskich wydana z okazji 30 rocznicy wymarszu 1 Kompani Kadrowej Józefa Piłsudskiego z krakowskich Oleandrów; dobry stan zachowania (ślady podlepek na odwrocie).

300 PLN
9171

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 10 f., ładny stan.

100 PLN
9172

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk., sygnowany przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, kilka śladów składania.

125 PLN
9173

1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o wysokim nominale 5 Mk., kolor niebieski, sygnowany przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, lekki ślad złożenia.

800 PLN
9174

1944 "Ciemna plama pod orłem" błąd na karcie pocztowej, ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
9175

1944 wielkanocna pocztówka ozdobiona drzeworytem sygnowanym Z.S., na odwrocie napis POCZTÓWKA.

100 PLN
9176

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski.

80 PLN
9177

100 PLN
9178

1944 500 rocznica bitwy pod Warną - pocztówka ozdobiona artystycznym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, karta z prawej strony skrócona, słabszy stan zachowania.

50 PLN
9179

250 PLN
9180

100 PLN
9181

1944 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy Święta Morza.

45 PLN
9182

1944 odbitka autorska ilustracji do karty świątecznej wykonana na cienkim, zielonkawym papierze.

250 PLN
9183

80 PLN
9184

1944 blok z okazji 500. rocznicy bitwy pod Warną stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.5
130 PLN
9185

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok w średnim stanie.

Fi.bl.5
40 PLN
9186

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok w słabym stanie.

Fi.bl.5
20 PLN
9187

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.Bl.5
160 PLN
9188

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.Bl.5
120 PLN
9189

1944 znaczek dopłaty skasowany 6.VIII datownikiem w kolorze czerwonym na pamiątkowej pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; datowniki w czerwonym kolorze odbijano wyjątkowo rzadko; gwarancja.

Fi.D4b
120 PLN
9190

1944 cyfry - nowy rysunek, seria na wycinkach z kasownikiem okolicznościowym z okazji 500-lecia bitwy pod Warną, gwarancja.

Fi.D5-6
60 PLN
9191

1944 "Cyfry" - nowy rysunek, seria znaczków czystych, gwarancja.

Fi.D5-6
15 PLN
9192

1944 dwa znaczki dopłaty o nominale 20 fen. na nieofrankowanej kopercie listu, ozdobionej drzeworytem przedstawiającym orzełka strzeleckiego wysłanej przez Koło Filatelistów, ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty; adnotacja czerwoną kredką "pobrać", znaczki skasowane 11.IX; koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie sygnowano Bolesław SKIRMUNT, gwarancja.

Fi.D6
500 PLN
9193

1945 "Krwawa Niedziela", wydanie przedrukowe dla upamiętnienia masakry odpoczywających jeńców dokonanej przez kilku żołnierzy niemieckich, stemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu, następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
800 PLN
9194

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
120 PLN
9195

Fi.Bl.20
40 PLN
9196

1995 okolicznościowa widokówka z ilustracją bloku Poczty Obozu IIC, wydana przez Związek Żołnierzy Kresowych, wysłana z USA do wybitnego eksperta, znawcy poczt obozowych i zbieracza Prof. Stanisława Barańskiego.

30 PLN