Auction 48. PoW Woldenberg camp

9040

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari.

Fi.10
10 PLN
9041

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Krawczyk.

Fi.12-14x
110 PLN
9042

1942 Madonna, seria na papierze szarym szorstkim grubym ostemplowana kasownikiem okolicznościowym 'WYSTAWA FILATELISTYCZNA" na karcie, minimalne punktowe przebarwienia, gwarancja.

Fi.12-14y
120 PLN
9043

Fi.12-14y
110 PLN
9044

1942 Madonna, Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen. na papierze szarym szorstkim grubym, na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej grafiką, której autorem jest Marian Stępień, na froncie napis POCZTÓWKA; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.12y
300 PLN
9045

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III m.) M.Puchalski i innych, trzy z nich zrealizowano jako znaczki, a jeden jako znak opłaty na karcie pocztowej; bardzo dobry stan zachowania (jedna próba lekko zagięta poza rysunkiem znaczka); na kartach albumowych z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
2 200 PLN
9046

1942-43 pochodnia, seria na papierze białym gładkim bibułkowym, skasowana kasownikiem okolicznościowym "400-LECIE KOPERNIKA", gwarancja.

Fi.15-17x
60 PLN
9047

1942-43 pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, skasowana czerwonym datownikiem na fragmencie z formularza listowego dla jeńców wojennych, gwarancja.

Fi.15-17y
60 PLN
9048

1942 Pochodnia - 5 fen. w karnecie z sucho tłoczonymi życzeniami świątecznym i noworocznymi, przesłany 31.XII; efektowne i rzadko spotykane wydawnictwo; gwarancja.

Fi.15ay
250 PLN
9049

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen. ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.15ay
80 PLN
9050

1942 karnet świąteczny "Czuwaj" z wklejoną grafiką (sygn.DZ) przedstawiającą św. Jerzego patrona harcerzy w walce ze smokiem; dodatkową ciekawostkę stanowi perforacja na górze znaczka, tylko nieliczne znaczki tego wydania drukowano na marginesach niemieckich gazet.

Fi.15ay
800 PLN
9051

1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej z życzeniami świątecznymi, wysłanej 24.IV.1943 przez zarząd Koła Filatelistów, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU zamiast "DRZEWORYTU" i stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; gwarancja Schmutz.

Fi.16x
200 PLN
9052

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 1 Reichspfennig, liczne załamania.

20 PLN
9053

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 10 Reichspfennig, ładny stan.

120 PLN
9054

1942 Św.Jerzy - patron harcerzy w walce ze smokiem, karnet z odbitką kontrolną z drzeworytu (sygn. D.Z.), zdobiącego karty świąteczne ze stemplem "Czuwaj 24-XII-42", używane podczas Bożego Narodzenia w grudniu 1942 roku.

600 PLN
9055

1942 polisa nr.0848 obozowej "firmy" ubezpieczeniowej OSA, wystawiona 1.V w ajenturze BC na ppor. Janusza Drzewieckiego; unikalny dokument o bardzo atrakcyjnej formie; słaby stan zachowania.

350 PLN
9056

1942 legitymacja, jednego z siedmiu istniejących w obozie, klubu sportowego "Lwów" - powstałego w styczniu 1941; numer 220 (klub liczył 477 członków), wystawiona na ppor. Jana Drzewieckiego z podpisami prezesa ppor. Bogdana Neumanna i sekretarza ppor. Tadeusza Jakubowskiego; okładka ozdobiona artystycznym drzeworytem, wewnątrz dekoracyjna pieczęć klubu; bardzo rzadko spotykany dokument.

520 PLN
9057

1942 (?) zdjęcie ze zdjęcia o wymiarach 180x130 mm przedstawiające fragment obozu, podpisane na odwrocie: "kpt.Klag Maksymilian/ 91/IXC Bar.18b. Woldenberg/ Msza polowa dla jeńców".

140 PLN
9058

1942 blok z okazji wystawy filatelistycznej, gwarancja.

Fi.bl.2
800 PLN
9059

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan, gwarancja.

Fi.Bl.2
600 PLN
9060

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o wjątkowo ciemnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie; karta w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2Iby
360 PLN
9061

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2IIax
250 PLN
9062

Fi.Cp2IIay
120 PLN
9063

1942 Matka Boska Obozowa dwie karty: całostka - druk biblioteczny o ciemnym znaku opłaty, przesłana i przez przeoczenie nieskasowana, tekst pisany ołówkiem częściowo wytarty; całostka o jasnym znaku opłaty wysłana 31.XII; gwarancja.

Fi.Cp3a, Cp3b
400 PLN
9064

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemniejszym znaku opłaty na papierze cieńszym, przesłana 24.XII; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp4
120 PLN
9065

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemnym znaku opłaty, na papierze pakunkowym szaroniebieskim szorstkim cieńszym, ostemplowana okolicznościowo kasownikiem "WYSTAWA FILATELISTYCZNA"; gwarancja.

Fi.Cp4y1
100 PLN
9066

Fi.Cp5
120 PLN
9067

całostka - druk biblioteczny, wysłana 7.IV.1943;

Fi.Cp5, Cp6
500 PLN
9068

1942 lotnik - znak opłaty z karcie pocztowej, odbitka z unieważnionej przez przecięcie matrycy i fałszerstwo próby, zrobione z takiej odbitki poprzez retusz przecięcia i zadrukowanie marginesu, gwarancja FALSUM Krawczyk.

Fi.Cp5 P+F
150 PLN
9069

1942-43 "Cyfry", kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie odmiany, gwarancja Krawczyk, drogie Schmutz.

Fi.D1-4
400 PLN
9070

Fi.D1-4
520 PLN
9071

1942 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze ultramaryny na papierze x2 (nakład 300 sztuk), gwarancja i opis "1Iax2" Schmutz.

Fi.Iax2
400 PLN
9072

1943 karta ze znaczkiem skasowanym 30.IV z dodatkowym stemplem okolicznościowym "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU", użyta jako druk biblioteczny wysłany na koszt adresata z adnotacją "pobrać", znaczek dopłaty skasowany 3.V - na stemplu błędnie ustawiona (na "VI") data miesięczna; niepowtarzalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.15bx, D2ax1
200 PLN
9073

1943 stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU zamiast "DRZEWORYTU", karta pocztowa wysłana 23.IV.1943 ozdobiona grafiką wielkanocną; gwarancja.

Fi.16x
200 PLN
9074

1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.18s
60 PLN
9075

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 5 f. kasowany okolicznościowo na odwrocie opakowania na papierosy, gwarancja.

Fi.19
90 PLN
9076

Fi.19-21
100 PLN
9077

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
120 PLN
9078

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria z dodatkowym znaczkiem za 20 f., na dużych wycinkach ostemplowana 13.VI kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA", gwarancja.

Fi.19-21, 21
150 PLN
9079

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 10 f. na pięknie wykonanym karnecie-zaproszeniu z okazji święta 2 pułku szwoleżerów rokitniańskich, wysłanym na ręce generała Jana Chmurowicza, który w 1939 dowodził obroną Przemyśla, a w obozie był jego konspiracyjnym komendantem; znaczek ostemplowany okolicznościowo 13.VI kasownikiem "ROKITNA"; wspaniały walor w doskonałym stanie zachowania; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; sygnowano BMK; gwarancja Schmutz.

Fi.20
720 PLN