Auction 48. PoW Woldenberg camp

9120

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Falkowski.

Fi.Bl.3
380 PLN
9121

Fi.Bl.4
320 PLN
9122

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty, gwarancja.

Fi.Bl.4
440 PLN
9123

Fi.Cp6
200 PLN
9124

1943 Orzeł, karta pocztowa z uszkodzoną literą A w POCZTÓWKA, ostemplowana okolicznościowo 10.II; gwarancja.

Fi.Cp6
120 PLN
9125

Fi.Cp6
100 PLN
9126

1943 orzeł - znak opłaty z karty pocztowej, czarne odbitki z unieważnionej oryginalnej matrycy - jedna z dużymi marginesami na nietypowym żółtawym papierze, gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp6
80 PLN
9127

1943 znaczek na karcie ostemplowany 29.VIII kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

Fi.D2
80 PLN
9128

1943 "Cyfry", znaczki dopłaty, odmiany na papierze białym gładkim cienkim i szarym szorstkim grubym, 4 sztuki kasowane + znaczek na karcie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA"; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Mikulski,.

Fi.D2, D4
72 PLN
9129

1944 znaczki z hetmanem Janem Zamoyskim, ostemplowane 17.III na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE"; gwarancja.

Fi.22, 23
200 PLN
9130

1944 25 rocznica z oswobodzenia Wilna, jeden z nielicznych zachowanych w całości karnetów wydanych z okazji wprowadzenia kasownika okolicznościowego, prawie wszystkie zostały po wojnie porozcinane !!!; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii, gwarancja.

200 PLN
9131

1944 "CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW" karta z okolicznościowym dodrukiem, wykonanym z klocka wykorzystanego do druku nalepek propagujących czytelnictwo, wydana z okazji wystawy - 400 lat Polskiej Książki; dodatkowo odbitka artystycznego stempla ze stylizowanymi literami KSP, stanowiącymi skrót hasła "Książka Sama Przychodzi"; karta wysłana 18.IV; bardzo rzadko spotykany walor; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

600 PLN
9132

1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA.

45 PLN
9133

45 PLN
9134

1944 prawidłowo opłacony list polecony w "normalnej" kopercie, ofrankowany znaczkami różnych wydań, wysłany 18.II do majora Romana Zagłoby-Kaniowskiego, w Kampanii Wrześniowej dowódcy batalionu 41 Pułku Piechoty Strzelców Suwalskich im. Marszałka Józefa Piłsudskiego; na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (koperta najpewniej była złożona jeszcze przed ofrankowaniem); gwarancja.

Fi.25, 35, 36a
400 PLN
9135

1944 80 rocznica założenia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża - Miłuj Bliźniego, jeden z nielicznych zachowanych w całości karnetów wydanych z okazji wprowadzenia kasownika okolicznościowego, prawie wszystkie zostały po wojnie porozcinane !!!; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii, gwarancja.

Fi.29
250 PLN
9136

1944 znaczek z hetmanem Czarneckim na karcie skasowany 22.VIII czerwonym stemplem okolicznościowym; temat - CZERWONY KRZYŻ; gwarancja.

Fi.29
40 PLN
9137

1944 rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego i bitwy o górę św. Anny, znaczek z Ignacym Paderewskim na karcie ostemplowany 2.V kasownikiem okolicznościowym "GÓRA ŚW.ANNY"; gwarancja.

Fi.35
40 PLN
9138

1944 Rocznica wybuchu III Powstania śląskiego - Góra Św.Anny, jeden z nielicznych zachowanych w całości karnetów wydanych z okazji wprowadzenia kasownika okolicznościowego, prawie wszystkie zostały po wojnie porozcinane !!!; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii, gwarancja.

Fi.36
200 PLN
9139

Fi.36
45 PLN
9140

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na pocztówce ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S., wysłanej 8.IV; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
120 PLN
9141

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej (z pełną treścią) wysłanej 24.III; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja.

Fi.36a
80 PLN
9142

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym, na karcie z napisem POCZTÓWKA, ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE"; gwarancja.

Fi.36a
40 PLN
9143

1944 wydanie obiegowe, czworoblok kasowany w kolorze ciemnoczerwonym, gwarancja.

Fi.36b
20 PLN
9144

1944 wydanie obiegowe, czworoblok czysty w kolorze ciemnoczerwonym, gwarancja.

Fi.36b
25 PLN
9145

1944 25-rocznica oswobodzenia Wilna z rąk bolszewickich, pamiątkowa karta ozdobiona grafiką z dodatkowym dodrukiem informacyjnym Komitetu Organizacyjnego obchodów, ofrankowana znaczkiem wydania obiegowego w kolorze ciemnoczerwonym i wysłana 18.IV; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.36b
300 PLN
9146

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.38
25 PLN
9147

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem "MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO" na karcie ozdobionej suchym tłoczeniem z okazji 80 rocznica Konwencji Genewskich - niecodzienny walor; gwarancja.

Fi.38
100 PLN
9148

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC", trzy podpisy i kasownik odbiorczy; gwarancja: Falkowski, Schmutz.

Fi.38
200 PLN
9149

1944 pamiątkowa karta ozdobiona okolicznościowym tłoczeniem przedstawiającym popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego, ofrankowana znaczkiem wydanym z okazji święta 3 Maja, skasowanym 6.VIII datownikiem w wyjątkowo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; gwarancja.

Fi.38
200 PLN
9150

1944 znaczek wydany z okazji święta 3 maja ostemplowany 3.V na karcie ozdobionej mapą Polski usypaną z piasku !!! z zaznaczonymi głównymi rzekami i polskim morzem, dodatkowo suchym tłoczeniem z Matką Boską z Dzieciątkiem, bardzo ciekawe i rzadkie patriotyczne wydawnictwo; gwarancja.

Fi.38
300 PLN
9151

1944 Święto Morza, czarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy znaczka, gwarancja Krawczyk.

Fi.40
30 PLN
9152

1944 Święto Morza, znaczek unieważniony 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz.

Fi.40
100 PLN
9153

Fi.40
45 PLN
9154

1944 Rok Olimpijski, dekoracyjna pocztówka ozdobiona odbitką drzeworytu w kolorze zielonym, ofrankowana i ostemplowana czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO" w dniu 22.VIII; słabszy stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja.

Fi.41
500 PLN
9155

1944 Rok Olimpijski, znaczek na karcie ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek); gwarancja.

Fi.41
70 PLN
9156

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.VIII w pierwszym dniu obiegu na karcie z ozdobną, dekoracyjną ramką kolorze szarym; słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.42-44
200 PLN
9157

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.VIII w pierwszym dniu obiegu na karcie z pamiątkowym suchym tłoczeniem; dekoracyjne wydawnictwo, gwarancja.

Fi.42-44
250 PLN
9158

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek kasowany luzem i znaczek skasowany 28.IX w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem;na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk,; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.45
250 PLN
9159

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, czarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy znaczka, gwarancja Krawczyk.

Fi.45
50 PLN