Auction 48. Communist Poland 1945-1952

9766

Fi.380
Mi.414
40 PLN
9767

1945Warszawa oskarża, seria.

Fi.380-5
Mi.414-9
25 PLN
9768

1945 znaczki z prowizorycznymi kasownikami Rudniki i Skoczowa.

Fi.381, 383
25 PLN
9769

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny ze znaczkiem z błędem "belka w oknie".

Fi.381 B1
Mi.415
50 PLN
9770

1945 Warszawa oskarża, dolny znaczek z usterką "ukośna kreska pod lewym nominałem".

Fi.384
Mi.418
20 PLN
9771

1945 Warszawa oskarża, 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 25.IV.1946 z Olsztyna do Polskiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, stempelek cenzury zagranicznej 3271, numerowy stempel odbiorczy poczty szwedzkiej - 26263 na froncie; dobry stan zachowania.

Fi.385, 377
Mi.419, 410
120 PLN
9772

1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym, gwarancja Mikstein.

Fi.385 P1
Mi.419
6 000 PLN
9773

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, czworoblok lekko rozerwany w pionie.

Fi.386
Mi.413
60 PLN
9774

1945 FDC - "VII Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
63 PLN
9775

1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
80 PLN
9776

1945 karnet - "Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
70 PLN
9777

Fi.386
Mi.413
60 PLN
9778

1945 VII Kongres Związków Zawodowych.

Fi.386
Mi.413
10 PLN
9779

1945 Kongres Związków Zawodowych.Znaczek marginesowy.

Fi.386
Mi.413
10 PLN
9780

1945 Kongres Związków Zawodowych, kartka okolicznościowa Kongresu.

Fi.386
Mi.413
25 PLN
9781

1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, czworoblok.

Fi.387
Mi.420
60 PLN
9782

1945 115. rocznica Powstania Listopadowego.

Fi.387
Mi.420
10 PLN
9783

1945 HITLER - usuwanie faszystowskich motywów; karta pocztowa wysłana 8.I z obozu pracy Hauenhorst w Westfalii do Kielc; rzadki przypadek, kiedy to front minął przesyłkę a nie odwrotnie; wizerunek Hitlera został celowo uszkodzony przez cenzora - po tej stronie frontu był niedopuszczalny, choć w praktyce ruchu pocztowego przepis ten bardzo rzadko stosowano, wcześniej przesyłkę niszczono, ale tej karty nie zatrzymano i najpewniej została doręczona adresatowi, wyjątkowo ciekawa całość, gwarancja Schmutz.

600 PLN
9784

1945 list lotniczy z Kirkcaldy 11.12.45 ze Szkocji do Cieszyna, stempel cenzury wojskowej nr 755.

60 PLN
9785

1945 list lotniczy z Kirkcaldy 24.8.45 ze Szkocji do Cieszyna, stempel cenzury wojskowej nr 1905.

60 PLN
9786

1945 stempel okolicznościowy z I Zjazdu Przemysłu Ziem Odzyskanych w Jeleniej Górze 27-29.8.45.Dodatkowo stempel prowizoryczny Jelenia Góra.

15 PLN
9787

1945 kartka pocztowa z Jarocina 7.8.45 do Poznania,prowizoryczny stempel opłaty gotówkowej i Jarocina, jako dowód problemów zaopatrzenia znaczków w nawet stosunkowo dużych urzędach pocztowych. Rzadkie. Gwarancja.

150 PLN
9788

1945 list więźnia polskiego pochodzenia z obozu jenieckiego w USA do Jastrzębia Zdroju, stempel amerykańskiej cenzury 12080 i stempel polskiej cenzury wojskowej nr 2053 oraz stempel odbiorczy Warszawa 2. Rzadko spotykane. Żołnierze polskiego pochodzenia w armii niemieckiej najczęściej dezerterowali lub dostawszy się do niewoli zasilali polskie jednostki wojskowe.

190 PLN
9789

1945 kartka z Dębicy 30.4.45 do Jasionki, stempel cenzury wojskowej nr 273.

Fi.Cp92
111 PLN
9790

1946 wydanie przedrukowe, kartka z Krakowa 9.2.46 do Limanowej.

Fi.376a
Mi.409b
20 PLN
9791

1946 "KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM 21-22 LIPIEC 1946" Warszawa 1, znaczek na pamiątkowej karcie ostemplowany okolicznościowo; na znaczku niewielkie przebarwienia (Myślicki 46 046).

Fi.380
Mi.414
30 PLN
9792

1946 cenzura zagraniczna nr.3015, przesyłka (koperta z listem), wysłana 5.V z miejscowości Koźmin do Polskiego obozu nr.1 w Niemczech w Kemten, zalepka i stempelek cenzury amerykańskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.383
Mi.417
150 PLN
9793

1946 list polecony z Wrocławia do Poznania.

Fi.385
Mi.419
10 PLN
9794

1946 kasownik okolicznościowy Wystawy Przemysłu w Gliwicach.

Fi.386
Mi.413
25 PLN
9795

1946 rocznik znaczków czystych (bez bloku).

Fi.388-415c
Mi.421-450
450 PLN
9796

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria w czworoblokach, usterki nadruków.

Fi.388-93
Mi.421-26
140 PLN
9797

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.7 "liczne uszkodzenia cyfry 7", gwarancja i opis.

Fi.389 B1
Mi.422
40 PLN
9798

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3,50 zł. z błędami na poz.7 "liczne uszkodzenia cyfry 7" i znanym tylko na tej wartości "wcięcie w pierwszej cyfrze 1", gwarancja i opis.

Fi.390 B1s
Mi.423
50 PLN
9799

1946 list z Tarnowa Opolskiego do Czechosłowacji, prowizoryczny stempel agencji pocztowej Tarnowa Opolskiego i stempel cenzury nr 3245.

Fi.391
Mi.424
100 PLN
9800

1946 list polecony z Jedlinia 26.2.46 do Kielc, prowizoryczny kasownik, na odwrocie stempel odbiorczy, rzadszy na korespondencji znaczek z nadrukiem "Warszawa Wolna".

Fi.391
Mi.424
100 PLN
9801

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędami na poz.25 "ścieniona cyfra 7 i pęknięta cyfra 4 w dacie 1946" oraz znanym na trzech wartościach "ścienienie cyfry 9", gwarancja i opis.

Fi.391 B2s
Mi.424
40 PLN
9802

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z niekatalogowanym na tej wartości błędem na poz.30 "przerwa w S", gwarancja i opis.

Fi.391 B5
Mi.424
40 PLN
9803

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, dolny prawy znaczek z błędem nadruku "przerwane S ".

Fi.392 B5
Mi.425
40 PLN
9804

Fi.392s
Mi.425
120 PLN
9805

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.30 "przerwa w S i wcięcia w cyfrach 1 i 7", gwarancja i opis.

Fi.393 B5
Mi.426
40 PLN