Auction 48. Communist Poland 1945-1952

9726

1945 "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" znaczek skasowany okolicznościowo na karcie 15.VII w rocznicę bitwy (Myślicki 45 007 + 202).

Fi.372, Cp95
Mi.405
70 PLN
9727

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, parka ciętych znaczków za 5 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U
1 200 PLN
9728

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
25 PLN
9729

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, kartka z pierwszego dnia obiegu (FDC).

Fi.373
Mi.406
300 PLN
9730

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym z Bydgoszczy, gwarancja Walocha.

Fi.373
Mi.406
45 PLN
9731

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok.

Fi.373
Mi.406
120 PLN
9732

Fi.373
Mi.406
25 PLN
9733

1945 stempel okolicznościowy z Wrocławia Zjazdu Przemysłowego Ziem Odzyskanych.

Fi.373
Mi.406
55 PLN
9734

1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" list polecony przewieziony 2.IX samolotem podczas Święta Lotnika, lotem tym przewieziono zaledwie około 200 listów, znaczki unieważniono kasownikiem radzieckiej poczty polowej, dodatkowy stempelek "Par avion", na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo rzadka przesyłka lotnicza z wczesnego okresu powojennego, doskonały stan zachowania; gwarancja Falkowski.

Fi.373, 362
Mi.406, 393
400 PLN
9735

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, czworoblok.

Fi.374
Mi.407
150 PLN
9736

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa

Fi.374
Mi.407
55 PLN
9737

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, list polecony z pierwszego dnia obiegu (FDC).

Fi.374
Mi.407
300 PLN
9738

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek makulaturowy.

Fi.374MK
Mi.407
50 PLN
9739

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka znaczków makulaturowych.

Fi.374MK
Mi.407
100 PLN
9740

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, cietyczworoblok, gwarancja Schmutz.

Fi.374nz
Mi.407U
1 400 PLN
9741

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
20 PLN
9742

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
70 PLN
9743

1945 "I (VII) KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" Warszawa, karta ostemplowana okolicznościowo 18.XI (Myślicki 45 014 + 210).

Fi.375, Cp94A
Mi.408
30 PLN
9744

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł. z nadrukiem odwróconym i dodatkowo znacznie przesuniętym w pionie, gwarancja Ryblewski, Falkowski.

Fi.375 No
Mi.408
1 600 PLN
9745

1945 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukami odwróconymi, gwarancja Jendroszek, Schmutz.

Fi.375No, 376No FII
Mi.408K, 409K
750 PLN
9746

1945 list z Legionowa 5.X.45 do Wąbrzeźna, uszkodzenia nadruku, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
9747

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja (MK) Melnik.

Fi.376a
Mi.409b
100 PLN
9748

1945 wydanie przedrukowe - 1,50 zł (I forma) frankatura wielokrotna, list zagraniczny, ofrankowany parką znaczków, wysłany 6.X ze Skolimowa do polskiego obozu w Lubece, zwrócony do nadawcy z adnotacją "Zwrot brak połączenia"; koperta w nieco słabszym stanie.

Fi.376a
Mi.409b
50 PLN
9749

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. na wycinku, unieważniony bardzo rzadkim kasownikiem prowizorycznym PRUDNIK.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
9750

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. ze znacznie przesuniętym w prawo skos nadrukiem i perforacją - znaczek jest szerszy, oraz z błędem I formy z poz.50 "oczko w prawej części belki", gwarancja i opis Walisch.

Fi.376a B
Mi.409b
200 PLN
9751

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz. 81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578; gwarancja.

Fi.376aT2, 375, 378
Mi.409b, 408, 411&nb
200 PLN
9752

1945 list z Zabrza 30.11.45 do Genewy, stempel cenzury wojskowej 787, podniszczona koperta.

Fi.376a Typ2
Mi.409b
25 PLN
9753

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 1, poz.97); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.II T1
Mi.409a
1 300 PLN
9754

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, przedrukowany II formą poz.53 (typ 2) na miejscowym liście poleconym, opłaconym według taryfy z 1.IX.1945, nadanym 3.11 w urzędzie Łódź 4; to najrzadszy znaczek obiegowy powojennej Polski, wysoko wyceniany w katalogach światowych (znaczek kasowany Mi.500 euro); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.376b FII t2
Mi.409a
3 600 PLN
9755

1945 Wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II - typ 2, poz.39 (wycena samego tylko znaczka kasowanego Mi.500 euro), sygnatura i opis A.Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk.

Fi.376bFIIT2
Mi.409a
3 000 PLN
9756

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.74); wysoka wycena katalogowa (Mi.500 euro), unieważniony 5.11. w Gdańsku Wrzeszczu, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.II T2
Mi.409a
400 PLN
9757

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.73); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.II T2
Mi.409a
1 200 PLN
9758

1945 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 57/68, lewe znaczki z nadrukiem typ 1, prawe z nadrukiem typ 2, gwarancja Wiatrowski, Mikulski.

Fi.376b T1+T2
Mi.409a
5 500 PLN
9759

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w bardzo rzadkim kolorze jasnoczerwonym z obiegu z Poznania, gwarancja i oznaczenie Walisch.

Fi.376c
Mi.409
850 PLN
9760

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w bardzo rzadkim kolorze jasnoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Walisch.

Fi.376c
Mi.409
1 300 PLN
9761

Fi.376d
Mi.409
650 PLN
9762

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim kolorze ciemno brązowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Walisch.

Fi.376d
Mi.409
1 300 PLN
9763

1945 zabytki Gdańska, czworoblok z podwójnym ząbkowaniem poziomym.

Fi.377
Mi.410
120 PLN
9764

1945 zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura pojedyncza, druki wysłane 28.III.1947 z Warszawy do Milanówka.

Fi.377
Mi.410
10 PLN
9765

1945 zabytki Gdańska, cięty czworoblok, gwarancja Walocha.

Fi.377nz
Mi.410U
200 PLN