Auction 48. Communist Poland 1945-1952

9526

1944 Goznak, list z Chełma Lubelskiego 27.XI.44 do Leżajska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 10.

Fi.342,343
Mi.383, 384
135 PLN
9527

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 9.XII.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzorska, stemple tranzytowe z Egiptu.

Fi.342, 343
Mi.383, 384
150 PLN
9528

1944 Goznak, wydanie obiegowe, seria znaczków ciętych, narożny znaczek za 25 gr., bez gumy, gwarancja Mikulski; krótko cięty znaczek za 50 gr. z pełna oryginalna gumą, sygnowany BMK, gwarancja Łaszkiewicz; (Fi.4000.-) atrakcyjna cena wywoławcza.

Fi.342-43 nz
Mi.383a-84 U
2 000 PLN
9529

1944-1950 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom I; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1700 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541b
Mi.383-679
1 300 PLN
9530

Fi.342 B
Mi.383
120 PLN
9531

1944 list polecony z Warszawy 17.XI.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczne kasowniki i erka, stempel cenzury wojskowej nr 88, stemple tranzytowe z Ankary i Egiptu z zaklejką cenzorską, stempel odbiorczy z 15.V.45!, dekoracyjny walor w doskonałym stanie.

Fi.343
Mi.384
250 PLN
9532

1944 kartka z Puszczy 28.IX.44 do Wojnicza, prowizoryczny kasownik i stempel cenzury wojskowej 1905.

Fi.343
Mi.384
313 PLN
9533

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, parka pionowa na trójkątnym liście złożonym z kawałka papieru z rosyjskimi napisami, wysłanym 14.II.1945 ze Świdnika do Sochaczewa; cenzura wojskowa 244; trójkątne listy wysyłano głównie w Związku Sowieckim, ponieważ były one zwolnione od opłaty pocztowej, podobne przesyłki z terenu Polski, w dodatku ofrankowane, są praktycznie niespotykane; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
400 PLN
9534

1944 Goznak, list z Lublina 30.I.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 100.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
9535

1944 Goznak, kartka z Puław 5.4.45 do Tworek, stempel cenzury wojskowej nr 168.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
9536

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 2.XII.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stemple tranzytowe i cenzury w Ankarze i Egipcie, list rozcięty do prezentacji.

Fi.343
Mi.384
145 PLN
9537

Fi.343 B
Mi.384
30 PLN
9538

1944 Goznak, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z".

Fi.343 B1
Mi.384
80 PLN
9539

Fi.344
Mi.386
120 PLN
9540

1944 K.R.N., miejscowy list polecony z pierwszego dnia obiegu (FDC) 31.12.44 z Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 8.

Fi.344
Mi.386
400 PLN
9541

Fi.344, 344x B7, 344
Mi.386
4 600 PLN
9542

1944wydanie rocznicowe, seria stemplowana, gwarancja.

Fi.344-6
Mi.386-8
50 PLN
9543

1944wydanie rocznicowe, seria w parkach.

Fi.344-6
Mi.386-8
30 PLN
9544

1944 K.R.N., marginesowy znaczek za 1 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z poz.9 "biała kreska pod dolną datą", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386
30 PLN
9545

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł. z niekatalogowanym błędem z poz.20 "przerwana I w pierwszej XII", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386
60 PLN
9546

1944 K.R.N., znaczek z błędem "uszkodzone cyfry 3, 1 i X".

Fi.344B1
Mi.386
15 PLN
9547

1944 K.R.N., górny znaczek z błędem "cyfra 1 z wcięciem z prawej strony", gwarancja Weźranowski.

Fi.344B13
Mi.386
40 PLN
9548

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł. z błędami z poz.26 "zniekształcona 1" i "przerwana 9", gwarancja i opis.

Fi.344 B14
Mi.386
40 PLN
9549

Fi.344x B
Mi.386
200 PLN
9550

1944 KRN - wydanie przedrukowe, osiemnastoblok - część znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka (Fi.po 80.-), katalogowane błędy na poz.6, 7, 16, 18, 19, 25, 26, 29, gwarancja.

Fi.344x B5-6, 10-15
Mi.386
750 PLN
9551

Fi.344x B8
Mi.386
200 PLN
9552

Fi.345
Mi.387
120 PLN
9553

1944 P.K.W.N., makulatura przedruku - znaczek z zabrudzeniami farbą nadruku, opis pozycji Walisch.

Fi.345
Mi.387
25 PLN
9554

1944 P.K.W.N., parka znaczków z przesuniętym w górę nadrukiem, dolny znaczek z błędem "przerwana u góry ukośna kreska w drugiej cyfrze 4", gwarancja i oznaczenie Więcław.

Fi.345B7
Mi.387
45 PLN
9555

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 38 z drugiego walca z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.346
Mi.388
80 PLN
9556

Fi.346
Mi.388
120 PLN
9557

1944 R.T.R.P., makulatura przedruku -parka pozioma znaczków z mocnymi zabrudzeniami farbą przedruku, opis pozycji Walisch.

Fi.346
Mi.388
45 PLN
9558

1944 Goznak, znaczek drukowany typografia w kolorze jasnoczerwonym nie doszły do obiegu, znaczki te wykorzystano do wydań przedrukowych, rzadkie, gwarancja i oznaczenie Walisch.

Fi.Vaa
1 500 PLN
9559

1944 Goznak, marginesowy znaczek za 25 gr. w kolorze brązowoczerwonym - druk typograficzny, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem; znacznie rzadszy od znaczków bez perforacji poziomej (w odróżnieniu od nich niekatalogowany w światowych katalogach) i drukowanych rotograwiurowo znaczków ciętych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Vab.s
Mi.383b
3 200 PLN
9560

1944 zaniechane wydanie znaczków opłaty wykonane na znaczkach urzędowych przeznaczone do przesyłek poleconych, unikalny czworoblok znaczka o nakładzie zaledwie 150 sztuk, znaczki te przedrukowano w 25-cio znaczkową formą, znaczek "na przesyłki zwyczajne" przedrukowano 25 sztuk z nadrukiem ukośnym, tak więc znaczków z nadrukiem normalny było w rzeczywistości tylko 125 sztuk, gwarancja Wiatrowski.

Fi.VI
18 000 PLN
9561

1944 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, piękna narożna odbitka kontrolna - próba typu 1 - okrągła kropka z poz.10 arkusza, na różowopomarańczowym papierze, gwarancja.

Fi.VII P
600 PLN
9562

1945 list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny, jednowierszowy kasownik Warszawa 26, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.343
Mi.384
65 PLN
9563

1945 list firmowy z Radomia 26.1.45 do Częstochowy, opłacony znaczkiem Goznaku, na odwrocie stempel cenzury o jednym z najniższych znanych numerów 8.

Fi.343
Mi.384
75 PLN
9564

1945 K.R.N., list polecony z Rzeszowa 22.I.45 do Dobrzechowa opłacony znaczkami z fałszywym nadrukiem na szkodę poczty, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 177, bardzo rzadkie, fotoatest.

Fi.344FPt
Mi.386TF
5 000 PLN
9565

1945 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z II walca "lekki druk podwójny" (opisano w PZP str.300 dolny akapit) - najlepiej widoczne na dolnej belce, gwarancja.

Fi.345 Dp
Mi.387
150 PLN