Auction 48. General Government

8940

1943 widoki zabytkowych budowli, seria czysta z gapami.

Fi.113-16
70 PLN
8941

150 PLN
8942

Fi.Ark.104II
350 PLN
8943

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 13.X jako ekspresowa z Warszawy do Fribourga; na odwrocie kasownik odbiorczy 27.X i ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp9b, 73, 74, 86a
Mi.P12/02
250 PLN
8944

1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 24 gr. + 60 gr. - frankatura mieszana różnych wydań, list urzędowy wysłany 6.VIII z sądu w Drohobyczu do Truskawca, koperta nieco przycięta z lewej strony; bardzo ciekawe miejsce użycia.

Fi.U11, 21
60 PLN
8945

1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 8 gr. + 1 zł - frankatura mieszana różnych wydań, list wysłany 9.IX z sądu w Radomiu do Kielc, pieczęć urzędowa; koperta nieco pogięta.

Fi.U13, 17
50 PLN
8946

1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu, na wycinku.

20 PLN
8947

1944 stempel okolicznościowy z Krakowa.

Fi.37
15 PLN
8948

1944 kartka z Zakopanego do Krakowa z rzadkim i ładnie odbitym kasownikiem okolicznościowym "Zakopane Wintersportplatz Luftkurort" nr XV, oryginalna korespondencja, gwarancja. Doskonały stan zachowania.

Fi.75
280 PLN
8949

1944 list z Krakowa 2.V.44 do Czech, wirnik propagandowy.

Fi.78
40 PLN
8950

Fi.80; 38
50 PLN
8951

1944 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie.

Fi.117-119
15 PLN
8952

Fi.125; 38
150 PLN
8953

1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG.

15 PLN
8954

15 PLN
8955

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 30.XI z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
35 PLN
8956

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
8957

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 20.XI z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem.

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
8958

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp10
Mi.P13
15 PLN
8959

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
8960

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
60 PLN
8961

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44 z powtarzalną usterką występującą w części nakładu "strzaskany górny szeryf litery E w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
120 PLN
8962

1944 "ZAKOPANE WINTERSPORTPLATZ-LUFTKURORT" idealny odcisk rzadkiego kasownika okolicznościowego na widokówce ofrankowanej - w związku z chwilowym brakiem na poczcie znaczków Generalnego Gubernatorstwa - znaczkiem Rzeszy, wysłanej 14.XII do Częstochowy; fragment treści: "... jestem obecnie kawał od miasta, a pocztówek (kart pocztowych) niestety nawet od kilku dni na poczcie nie ma"; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.XV
400 PLN
8963

1944 wycinek z karty z ostatnim kasownikiem propagandowym GG (Fi.300), użytym w Zakopanem 13.12.1944r.

Fi.XV
40 PLN
8964

1945 kasownik okolicznościowy z Krakowa na widokówce propagandowej.

Fi.32
30 PLN