The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 48. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8820

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Czerwony Krzyż, 12+8 gr. - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacona miejscowa karta pocztowa, przesłana 19.VII w Warszawie.

Fi.52
60 PLN
8821

1940 znaczki z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, kasownik pierwszego dnia obiegu.

Fi.52
100 PLN
8822

1940 Wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria z górnym marginesem, ostemplowana na kopercie 3.XI w Częstochowie.

Fi.52-55
80 PLN
8823

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17.VIII w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie, Warszawie, Radomiu i Lublinie.

Fi.52-55
120 PLN
8824

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria w czworoblokach skasowana okolicznościowo 17.VII w Warszawie na kartach w pierwszym dniu obiegu, dodatkowo oryginalna koperta Versandstelle fur Sammlermarken Krakau.

Fi.52-55
250 PLN
8825

1940 1 rocznica utworzenia GG - seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.1941 w Krakowie.

Fi.56-58; 9a
80 PLN
8826

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria narożnych czworobloków z gapami, skasowana 7.XII w Warszawie, w tej formie trudne do zdobycia, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.59-62
300 PLN
8827

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową - seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV. w Warszawie.

Fi.59-62; 9d
60 PLN
8828

1940 znaczek z serii "historycznej" na formularzu polskiej poczty polowej, skasowany grzecznościowo 18.I w Otwocku.

Fi.310
Mi.331 
15 PLN
8829

1940 karta pocztowa wysłana 10.XI ze szpitala w miejscowości Celle do Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego; słabszy stan zachowania.


Mi.668 
35 PLN
8830

1940 WARSZAWA - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik, przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 26.II do Görlitz (Gorlice), listowa pieczęć formacyjna "KRAFTFAHRZEUGPARK WARSCHAU"; opisane przez J.Z.Piekuta w numerze 166/7 Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego z 2002 roku; rzadka, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


250 PLN
8831

1940 polska koperta pocztowa z nadrukiem, wysłana 12.IV.1941 ze Zwolenia do Radomia, zwraca uwagę nietypowy kasownik; dobry stan zachowania.

Fi.Ck1
80 PLN
8832

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem na ciemnozielonoszarym znaku opłaty, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 26.X z Lublina do Pruszkowa, znak opłaty unieważniony kasownikiem okolicznościowym; całostka rzadko spotykana (Michel 450 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp3I
900 PLN
8833

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", wysłana 7.VIII z Radomia do Ostrowca, prawy górny narożnik nadgięty.

Fi.Cp3II
50 PLN
8834

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta.

Fi.Cp3II
100 PLN
8835

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 9.VI z Warszawy do Otwocka, znak opłaty unieważniony polskim przedwojennym kasownikiem mechanicznym.

Fi.Cp3II
80 PLN
8836

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 8.VIII z agencji pocztowej Proszowice do PCK w Krakowa, znak opłaty zgodnie z rozporządzeniem unieważniony datownikiem w Krakowie; stempel kancelaryjny Czerwonego Krzyża; praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji.

Fi.Cp3II
100 PLN
8837

1940 kartka z Częstochowy 22.9.40 , hasło propagandowe I.

Fi.Cp3II
10 PLN
8838

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 7.V z Warszawy do Otwocka, znak opłaty unieważniony bardzo rzadkim niemym, kasownikiem; całość opisana przez J.Z.Piekuta w 3(102) numerze Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego.

Fi.CP4I
300 PLN
8839

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa.

Fi.Cp5I
Mi.P6II 
80 PLN
8840

1940 kartka z Wojnic 24.12.40 do Rzeszowa.

Fi.Cp6B
150 PLN
8841

1940 polska karta pocztowa, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 21.X z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
220 PLN
8842

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
30 PLN
8843

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta o sygnaturze IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
50 PLN
8844

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst V "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU2I
200 PLN
8845

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU3
100 PLN
8846

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
300 PLN
8847

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
100 PLN
8848

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 27.V z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; karta pionowo złamana.

Fi.CpU4
200 PLN
8849

1940seria znaczków doręczeniowych stemplowane kasownikiem pośrednictwa pocztowego w Prostyniu.

Fi.D1-4
25 PLN
SOLD
8850

1940 list pobraniowy wysłany 3.XII.1941 przez Versandstelle fur Sammlermarken Krakau do adresata we wsi Skwierczyn. Z pośrednictwa Repki, po pobraniu stosownej opłaty znaczkiem doręczeniowym za 50 gr., przesyłkę dostarczono odbiorcy. Na odwrocie listu kasownik Sokołów 5.XII i czytelniejszy niż na froncie stempelek pośrednictwa Repki z ręcznie wpisaną datą 7.XII.41. Znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942 a nieliczna oryginalna korespondencja to adresy przesyłowe i wycinki z paczek; list i to z właściwie użytym znaczkiem za 50 gr. to unikat.

Fi.D4
Mi.Z4 
2 500 PLN
8851

1940 makulatura znaczka urzędowego w ciętej parce bez wydrukowanego nominału.

Fi.U13nz
900 PLN
8852

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
8853

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, dwie parki znaczków ciętych bez nominału (Fi.3000.-), gwarancja.

Fi.U17, 22 nz
1 800 PLN
8854

1940 makulatura znaczka urzędowego w ciętej parce bez wydrukowanego nominału.

Fi.U7nz
900 PLN
8855

1941 urodziny Hitlera - trudny do zdobycia komplet 4 kasowników okolicznościowych stosowanych 20.IV w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.9a-d
250 PLN
8856

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN
8857

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria pięciu kart okolicznościowych, każda ostemplowana okolicznościowo 26.X.1941r. w stolicy dystryktu: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14
100 PLN
8858

1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.18; 10
50 PLN
8859

1941 koperta listu firmowego z Krakowa 2.3.41, pojedyncza frankatura znaczka za 1 zł.

Fi.27
50 PLN