The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 48. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8860

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.IX.

Fi.41; 13
35 PLN
SOLD
8861

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
130 PLN
8862

1941 kartka z Radomska 21.10.41.

Fi.43
10 PLN
8863

1941 "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN" kasownik okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.44; 11
50 PLN
8864

1941 list polecony wysłany 6.XI przez żołnierza niemieckiego za pośrednictwem poczty Generalnego Gubernatorstwa, przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, poczta pobierała tylko należność za świadczenia dodatkowe (w tym przypadku polecenie - 60 gr.), zastosowano datownik niemy i erkę blanco; przesyłki tego typu należą do rzadkości, gwarancja.

Fi.49
Mi.49 
800 PLN
8865

1941 widoki zabytkowych budowli (II) - 2 zł frankatura pojedyncza - list wartościowy, wysłany 22.II.1942 ze Lwowa do Krakowa, kasownik odbiorczy, piękny przykład prawidłowego użycia znaczka o wysokim nominale, idealny stan zachowania z nieuszkodzonymi pieczęciami lakowymi; gwarancja Schmutz.

Fi.63
Mi.63 
600 PLN
SOLD
8866

1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.65; 9a
30 PLN
8867

1941 kartka ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy NSDAP w GG.

Fi.67
20 PLN
8868

1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.VIII w Krakowie.

Fi.67; 12
50 PLN
SOLD
8869

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych ciętych parek czystych.

Fi.71-5, 77-81, 86,
600 PLN
8870

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr. - frankatura pojedyncza, przesyłka urzędowa, wysłana 18.X.1944 z Krakowa do Kielc, niedoręczona i zwrócona do nadawcy; poczta pomimo oznaczenia "Dienspost" uznała przesyłkę za nieopłaconą i naliczyła dopłatę (Nachgebühr) ale w pojedynczej zamiast podwójnej wysokości!!! która została pobrana 18.XI od instytucji wysyłającej; na odwrocie pieczęć kancelaryjna z datą zwrócenia przesyłki; niezwykle ciekawa całość o wyjątkowym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.72
250 PLN
8871

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, marginesowa pionowa parka znaczków za 25 gr., górny z błędem "rozległa plama na włosach", dolny z błędem "plama na czole", gwarancja Krawczyk.

Fi.78 B
60 PLN
8872

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 40 gr. - frankatura pojedyncza (Mi.75 euro), karta pocztowa opłacona niezgodnie z taryfą, wysłana 29.XII.1944 z Piotrkowa do obozu pracy Wesenberg (Gemeinschaftslager) w Niemczech.

Fi.81
80 PLN
8873

1941 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), skasowane na karcie 6.12 w Krakowie, znaczek z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzeniu wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a znaczek z literą "A" na części blankietu, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.


200 PLN
8874

1941 list lotniczy z Portugalii ofrankowany znaczkami wydanymi z okazji 100-lecia pierwszego znaczka pocztowego, wysłany 13.V przez Lizbonę do Warszawy, cenzury + zalepka; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; znaczki złamane przed naklejeniem.


Mi.629 
120 PLN
8875

1941 list polecony z Krakowa 20.2.41 do Rybnika, bez stempla odbiorczego.


40 PLN
8876

1941 telegram w oryginalnej kopercie, wysłany 13.X z Warszawy do Włocławka (Leslau); koperta z dwóch stron rozcięta.


120 PLN
8877

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42. wysłana 7.IV.1943 z agencji pocztowej Kąkolewnica do Ubezpieczalni Społecznej w Lublinie, znaczki prawidłowo unieważnione w urzędzie nadrzędnym Radzyń Podlaski; na odwrocie stempelek agencji i kasownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
250 PLN
8878

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41. skasowana grzecznościowo 26.VI.1942 w Krakowie.

Fi.Ck2
Mi.U2/01a 
30 PLN
8879

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41. wysłana 17.V.1942 z Częstochowy do Poznania.

Fi.Ck2
Mi.U2/01b 
60 PLN
8880

1941 kartka z Warszawy 20.II.40 do Czeladzi.

Fi.Cp7
30 PLN
8881

1941 znaczek doręczeniowy za 20 f., oryginalnie kasowany w Ciechominie na wycinku z adresu pomocniczego.

Fi.D2
150 PLN
8882

1941 widoki zabytkowych budowli (III), 6 gr. - frankatura pojedyncza, list (druki) wysłany 16.XII z Krakowa do Szczebrzeszyna, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowy (odmiana z krzyżem).

Fi.Vb
40 PLN
8883

1942 kasownik okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych w Zakopanem, znaczek ostemplowany na karcie 5.IX.

Fi.23
40 PLN
8884

1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie.

Fi.25
12 PLN
8885

1942 list z Krakowa 15.X.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.43
10 PLN
8886

1942 list z Krakowa 9.X.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.45
10 PLN
8887

1942 firmowy list polecony z Dębicy do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.46, 67
45 PLN
8888

1942 list z Warszawy 30.II.42 do Portugalii, stemple i zalepki niemieckiej cenzury.

Fi.48
100 PLN
8889

1942 kartka z Warszawy 15.VII.42 do Szlamborka.

Fi.67
20 PLN
8890

1942 kasownik okolicznościowy z herbem Lwowa, przygotowany z okazji 1 rocznicy utworzenia Dystryktu Galicji, znaczki na karcie (prawidłowa opłata), ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.71, 74; 21
50 PLN
8891

1942 kartka z Krakowa z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.72
10 PLN
8892

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego we Lwowie; temat - MEDYCYNA.

Fi.72; 27
60 PLN
8893

1942 miejscowa kartka z Częstochowy 23.6.42 kasowana wirnikiem propagandowym typ VIIC, czysto odbity wirnik.

Fi.75
200 PLN
8894

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna karta z ilustracją w kolorze czerwonawobrązowym, ostemplowana okolicznościowo 14.VIII w Krakowie.

Fi.75; 22
100 PLN
SOLD
8895

1942 (?) list wysłany z miejscowości Jagielnica do Krakowa; znaczek z nieznanych przyczyn nie został skasowany, w Krakowie - aby uniemożliwić powtórne jego użycie - unieważniono go poprzez przystawienie pieczątki "Nachträglich entwertet"; ciekawa, nieczęsto spotykana całość.

Fi.78
150 PLN
8896

1942 list z Krakowa 9.IX.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.78
10 PLN
8897

1942 list z Częstochowy 19.6.42 z rzadkim wirnikiem propagandowym poczty z wyróżnikiem ""DISTR. RADOM".

Fi.78, VIIc
280 PLN
8898

1942 portret Hitlera na siatkowanym tle, seria czysta z gapami.

Fi.83-88
Mi.83-88A 
170 PLN
8899

1942 portret Hitlera na siatkowanym tle, seria czysta z gapami, ząbkowana grzebieniowo.

Fi.86-88a
Mi.86-88B 
100 PLN