Auction 47. WW1 military postage

548

1921 wojna polsko-sowiecka, pokwitowanie na list polecony, wysłany 16.I z poczty etapowej 204, adresowany na pocztę polową 53; niecodzienny walor.

150 PLN
549

1921 wydanie fantazyjne - polskie znaczki okupacyjne dla Zachodniej Ukrainy, znaczki Ukrainy z maszynowym nadrukiem: "Orzeł + nowa wartość (w groszach)" w kolorach czarnym, fioletowym i czerwonym; kompletna seria na kopercie unieważniona 6.9.19 kasownikiem "BEKAHALOSK POL. KORP."; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

220 PLN
550

1921 karta polecona z poczty polowej nr 23 9.X.21 do Dowództwa Kompanii Parkowej Uzbrojenia, formularz wezwania do odbioru listu z Ameryki. ślady po archiwizacji poza tym stan karty bardzo dobry.

70 PLN
551

70 PLN
552

1923 Samorząd Warwiszki - powstanie, jedno z najrzadszych wydań przedrukowych na polskich znaczkach, znaczek za 50 mk. z maszynowym nadrukiem typu IA z poz.22 na podlepce (Fi.2000.-); atrakcyjna cena wywoławcza, gwarancja z opisem pozycji Krawczyk.

1 200 PLN
553

1923 Samorząd Warwiszki - powstanie, jedno z najrzadszych wydań przedrukowych na polskich znaczkach (Fi.11000.-); znaczek za 50 f. z poz.21, cień śladu po podlepce, gwarancja Falkowski, Krawczyk; znaczek za 100 f. z poz.21, bez podlepki, sygnatura Plamsch, gwarancja Falkowski, Krawczyk; znaczek za 200 f. z poz.1, ślad po podlepce i opakowaniu w celuloid, stara sygnatura, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-3
Mi.1-3
7 500 PLN
554

1923 Warszawa - Paryż, CFRNA, wczesny ekspresowy list lotniczy, co unikalne, nadany przez FRANCUSKĄ MISJĘ WOJSKOWĄ W POLSCE w dniu 30.VI.23, piękne lotnicze stemple nagłówkowe, stemple: polecenia, dopłaty za list lotniczy, Par avion, a na odwrocie jeszcze dwa stemple misji i odbiorczy datownik z Paryża 3.7.23; na dodatek list opłacono znaczkiem z Kopernikiem co daje możliwość włączenia go do zbioru tematycznego, piękny stan zachowania.

Fi.19
2 000 PLN
555

1923 protokół zaliczenia okresu służby w armii austriackiej do wysługi lat w Wojsku Polskim, dokument z dekoracyjną pieczęcią Dowództwa Okręgu Korpusu X w Przemyślu.

50 PLN
556

250 PLN