Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
424 |
1916 dobroczynny znaczek legionowy z wizerunkiem orła legionowego na tarczy na wycinku kartki z Piotrkowa. | Fi.3b |
| 200 PLN | |
425 |
1916 nalepka legionowa z wizerunkiem orła legionowego. | Fi.5b |
| 120 PLN SOLD | |
426 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 17.VII z urzędu etapowego w Końskich, adresowana do piekarni polowej Legionów Polskich na pocztę polową 389, niebieski stempelek w ramce "C. i k. Komenda Legionów Polskich" u Berka nieopisany!!! cenzura; dobry stan zachowania. | |
| 140 PLN | |
427 |
1916 formularz wysłany 28.VII ze szpitala fortecznego nr.8 w Krakowie za pośrednictwem poczty polowej 186, adresowany na pocztę polową 96; po doklejeniu kartki wyjaśniającej przyczynę niedoręczenia - zwrócony do nadawcy. | |
| 100 PLN | |
428 |
1916 Legiony Polskie - koperta z listem wysłana 18.V za pośrednictwem poczty polowej 355 do Krakowa, stempelek formacyjny: "O. IK. KOMENDA LEGIONÓW POLSKICH" w książce Berka nieopisany; brak tylnej klapy; wśród przesyłek legionowych, koperty należą do walorów najrzadziej spotykanych. | |
| 60 PLN | |
429 |
1916 Legiony Polskie - formularz wysłany 9.II przez oficera werbunkowego Legionów, za pośrednictwem urzędu etapowego w Dąbrowie (kasownik z wyróżnikiem "b") do Piotrkowa, owalna pieczęć formacyjna z orłem: "OFICER WERBUNKOWY LEGIONÓW POLSKICH w Dąbrowej" (Berek P349), stempelek cenzury dąbrowskiej; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
430 |
1916 Legiony Polskie - list wysłany 17.VI za pośrednictwem poczty polowej 118 do Warszawy, wyraźna odbitka stempla formacyjnego "KOMENDA 1 KOMPANJI I BAON 5 PP" z orłem i literami LP nieopisanego u Berka, ręcznie wpisana litera C oznaczająca cenzurę; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; wśród przesyłek legionowych, koperty należą do walorów najrzadziej spotykanych. | |
| 400 PLN | |
431 |
1916 widokówka ze Stanisławowa, wysłana 12.II za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 44 do Wiednia, pieczęć formacyjna. | |
| 40 PLN | |
432 |
1916 formularz Czerwonego Krzyża (część na odpowiedź) przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, podpisy po rosyjsku i niemiecku, wysłany 16.XII z obozu w miejscowości Barnauł do Wiśnicza, cenzury; dekoracyjna całość. | |
| 120 PLN | |
433 |
1916 koperta wysłana 11.X za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 200 Dywizji Piechoty do Berlina; pieczęci formacyjne. | |
| 20 PLN | |
434 |
1916 Rosja, dekoracyjna koperta z emblematem Czerwonego Krzyża - oddziału d/s jeńców wojennych Wszechrosyjskiego Związku Miast ( ), wysłana 6.12 z centrali w Piotrogrodzie do biura w Kopenhadze; stempelek cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 244; na odwrocie bardzo wyraźnie odciśnięta pieczęć nadawcy z symbolem Czerwonego Krzyża; efektowna całość w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 200 PLN | |
435 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 26.VII z poczty polowej 355 do Przemyśla, stempelek formacyjny: "1. Kompania 4. pułk piechoty/ Legion Polski". | |
| 100 PLN SOLD | |
436 |
1916 Legiony Polskie - II Brygada, formularz wysłany 11.V za pośrednictwem poczty polowej 355 do Krakowa, stempel formacyjny z orłem "1-szy PUŁ. ARTYLERYI LEGIONÓW POLSKICH BATERYA 1-sza"; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia); 1916 Legiony Polskie - II Brygada, w polskich oddziałach unikalny listownik o sygnaturze "Aero-Mill" wysłany 19.VIII za pośrednictwem poczty polowej 355 adresowany na pocztę polową 55, czytelna odbitka stempla formacyjnego z orłem "KOMENDA III BAONU 2 PUŁKU LEG.POL." - nieopisanego u Berka !!! bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 700 PLN SOLD | |
437 |
1916 niecodzienny formularz z tekstem w 9 językach obowiązujących w C.k. Monarchii, wysłany 12.XII za pośrednictwem poczty polowej 103 do Sanoka, stempelek formacyjny "K.k. Landsturm infanterie bataillion Nr.8 / 4. Kompagnie"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
438 |
1916 widokówka wysłana 13.VII za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej z Hohensalza (Inowrocław) do miejscowości Colmar w Alzacji, cenzura. | |
| 20 PLN | |
439 |
1916 formularz austriackiej poczty polowej, wysłany 18.IX za pośrednictwem poczty polowej nr.296 (datownik z wyróżnikiem "b") do Krynicy, treść pisana po polsku; stempelek formacyjny; karta pionowo zgięta. | |
| 30 PLN | |
440 |
1916 korespondencja do duńskiego oddziału Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 11.5 z Mińska, przekazany poczcie polowej, kasownik "OBRATNAJA POL.POCZ.KAN.ZAPADN.FRONTA" ( .. .) z wyróżnikiem "e"; kopertę po sprawdzeniu zawartości i ocenzurowaniu treści listu, zabezpieczono lakowymi pieczęciami cenzury, dodatkowo stempelek cenzury z numerem cenzora.9; zwraca uwagę stempelek polecenia z napisami grażdanką, nie używany na korespondencji zagranicznej! dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.69II |
| 350 PLN | |
441 |
1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku, datowany 1.VIII w miejscowości Tara, wysłany do Lwowa; cenzura rosyjska z Piotrogradu i cenzura austriacka z Wiednia; dodatkowo symbol Czerwonego Krzyża; atrakcyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 120 PLN | |
442 |
1916 (?) koperta "firmowa" 5 królewskiego Bawarskiego pułku artylerii polowej króla hiszpańskiego Alfonsa XIII, wysłana 3.IX za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej, adresowana do Londynu !!! na odwrocie sygnowana. | |
| 150 PLN | |
443 |
1916 (?) list na papeterii szpitala zapasowego nr 42, wysłany 1.VI za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej IX Korpusu Zapasowego do Berlina. | |
| 50 PLN | |
444 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 24.IX z Krakowa, adresowana do piekarni polowej Legionów Polskich na pocztę polową 378, cenzura. | |
| 60 PLN | |
445 |
1916 list z poczty polowej w Turku. | |
| 50 PLN | |
446 |
1916 list z poczty polowej w Łęczycy. | |
| 50 PLN | |
447 |
1916 list z poczty polowej w Lubiążu Małym do Hrubieszowa ze stemplem cenzury wojskowej w Oświęcimiu. | |
| 60 PLN | |
448 |
1916 list z poczty polowej w Jabłonnej. | |
| 60 PLN | |
449 |
1916 kartka grzecznościowo stemplowana kasownikiem poczty polowej nr 247. | |
| 90 PLN | |
450 |
1916 całostka dla pracowników cywilnych. | |
| 80 PLN | |
451 |
1916 nalepki dobroczynne z wizerunkiem orła legionowego na tarczy w walucie koronowej. | |
| 20 PLN | |
452 |
1916 nalepki Legionistom Polskim. | |
| 50 PLN SOLD | |
453 |
1916 katka z Kielc 7.III.16 do Niemiec, stempel miejscowej cenzury wojskowej. | |
| 50 PLN | |
456 |
1916 kartka z niemieckiej poczty polowej, widokówka z Augustowa. | |
| 70 PLN | |
457 |
1916 ilustrowany formularz z polskimi napisami, przedstawiający cesarza Franciszka Józefa II zatopionego w modlitwie, wysłany 20.IX za pośrednictwem poczty polowej 284 (kasownik z wyróżnikiem "b") do Brzozowa, treść pisana po polsku; pieczęć formacyjna. | |
| 150 PLN | |
458 |
1917 kartka legionowa wysłana za pośrednictwem poczty polowej 378 16.VII.17 do Poronina, stempel formacyjny IV Pułku Legionów Polskich. | |
| 150 PLN | |
459 |
1917 list wysłana za pośrednictwem poczty polowej 378 10.VII.17 najprawdopodobniej do rodziny, stempel formacyjny "2. Pułk Ułanów Polskich Legionów / Szwadron", list zwrócony ze względu na działania wojenne - stempel "Wegen Kriegslae / retour". | |
| 150 PLN | |
460 |
1917 koperta-formularz wysłana 28.I za pośrednictwem poczty niemieckiej polowej 26 Dywizji Landsturmu do Berlina; listowa pieczęć formacyjna. | |
| 20 PLN | |
461 |
1917 specjalna widokówka wysłana 19.VII z poczty polowej 287 przez Polaka służącego w armii austriackiej, stempel formacyjny. | |
| 30 PLN | |
462 |
1917 Legion Ukraiński - widokówka pisana po polsku, wysłana 14.X za pośrednictwem poczty polowej 408 (kasownik z wyróżnikiem b), przydzielonej do obsługi jednostek Legionu Ukraińskiego, do miejscowości Kuty; pieczęć formacyjna; zwraca nietypowy stempelek cenzury; ciekawa całość w bardzo dobrym stanie zachowania/ | |
| 250 PLN | |
463 |
1917 Legiony Polskie - formularz wysłany 20.I za pośrednictwem urzędu etapowego w Radomiu, adresowany na pocztę polową 378, cenzura. | |
| 40 PLN | |
464 |
1917 Legiony Polskie - widokówka (Zegrze) przesłana 2.II za pośrednictwem poczty polowej 378 do Przemyśla, dwa efektowne stemple formacyjne z godłem 4 pułku piechoty. | |
| 170 PLN | |
465 |
1917 Legiony Polskie - formularz z orłem strzeleckim przesłany 8.I za pośrednictwem poczty polowej 378 (kasownik z wyróżnikiem "a") do Krakowa, stempel formacyjny z godłem "PUŁK IV TY LEGIONÓW POLSKICH". | |
| 150 PLN | |