Auction 47. WW1 military postage

424

1916 dobroczynny znaczek legionowy z wizerunkiem orła legionowego na tarczy na wycinku kartki z Piotrkowa.

Fi.3b
200 PLN
425

1916 nalepka legionowa z wizerunkiem orła legionowego.

Fi.5b
120 PLN
426

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 17.VII z urzędu etapowego w Końskich, adresowana do piekarni polowej Legionów Polskich na pocztę polową 389, niebieski stempelek w ramce "C. i k. Komenda Legionów Polskich" u Berka nieopisany!!! cenzura; dobry stan zachowania.

140 PLN
427

100 PLN
428

1916 Legiony Polskie - koperta z listem wysłana 18.V za pośrednictwem poczty polowej 355 do Krakowa, stempelek formacyjny: "O. IK. KOMENDA LEGIONÓW POLSKICH" w książce Berka nieopisany; brak tylnej klapy; wśród przesyłek legionowych, koperty należą do walorów najrzadziej spotykanych.

60 PLN
429

1916 Legiony Polskie - formularz wysłany 9.II przez oficera werbunkowego Legionów, za pośrednictwem urzędu etapowego w Dąbrowie (kasownik z wyróżnikiem "b") do Piotrkowa, owalna pieczęć formacyjna z orłem: "OFICER WERBUNKOWY LEGIONÓW POLSKICH w Dąbrowej" (Berek P349), stempelek cenzury dąbrowskiej; całość w dobrym stanie zachowania.

150 PLN
430

1916 Legiony Polskie - list wysłany 17.VI za pośrednictwem poczty polowej 118 do Warszawy, wyraźna odbitka stempla formacyjnego "KOMENDA 1 KOMPANJI I BAON 5 PP" z orłem i literami LP nieopisanego u Berka, ręcznie wpisana litera C oznaczająca cenzurę; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; wśród przesyłek legionowych, koperty należą do walorów najrzadziej spotykanych.

400 PLN
431

40 PLN
432

120 PLN
433

1916 koperta wysłana 11.X za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 200 Dywizji Piechoty do Berlina; pieczęci formacyjne.

20 PLN
434

1916 Rosja, dekoracyjna koperta z emblematem Czerwonego Krzyża - oddziału d/s jeńców wojennych Wszechrosyjskiego Związku Miast ( ), wysłana 6.12 z centrali w Piotrogrodzie do biura w Kopenhadze; stempelek cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 244; na odwrocie bardzo wyraźnie odciśnięta pieczęć nadawcy z symbolem Czerwonego Krzyża; efektowna całość w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

200 PLN
435

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 26.VII z poczty polowej 355 do Przemyśla, stempelek formacyjny: "1. Kompania 4. pułk piechoty/ Legion Polski".

100 PLN
436

1916 Legiony Polskie - II Brygada, formularz wysłany 11.V za pośrednictwem poczty polowej 355 do Krakowa, stempel formacyjny z orłem "1-szy PUŁ. ARTYLERYI LEGIONÓW POLSKICH BATERYA 1-sza"; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia);

1916 Legiony Polskie - II Brygada, w polskich oddziałach unikalny listownik o sygnaturze "Aero-Mill" wysłany 19.VIII za pośrednictwem poczty polowej 355 adresowany na pocztę polową 55, czytelna odbitka stempla formacyjnego z orłem "KOMENDA III BAONU 2 PUŁKU LEG.POL." - nieopisanego u Berka !!! bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

700 PLN
437

1916 niecodzienny formularz z tekstem w 9 językach obowiązujących w C.k. Monarchii, wysłany 12.XII za pośrednictwem poczty polowej 103 do Sanoka, stempelek formacyjny "K.k. Landsturm infanterie bataillion Nr.8 / 4. Kompagnie"; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
438

1916 widokówka wysłana 13.VII za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej z Hohensalza (Inowrocław) do miejscowości Colmar w Alzacji, cenzura.

20 PLN
439

1916 formularz austriackiej poczty polowej, wysłany 18.IX za pośrednictwem poczty polowej nr.296 (datownik z wyróżnikiem "b") do Krynicy, treść pisana po polsku; stempelek formacyjny; karta pionowo zgięta.

30 PLN
440

1916 korespondencja do duńskiego oddziału Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 11.5 z Mińska, przekazany poczcie polowej, kasownik "OBRATNAJA POL.POCZ.KAN.ZAPADN.FRONTA" ( .. .) z wyróżnikiem "e"; kopertę po sprawdzeniu zawartości i ocenzurowaniu treści listu, zabezpieczono lakowymi pieczęciami cenzury, dodatkowo stempelek cenzury z numerem cenzora.9; zwraca uwagę stempelek polecenia z napisami grażdanką, nie używany na korespondencji zagranicznej! dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
350 PLN
441

1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku, datowany 1.VIII w miejscowości Tara, wysłany do Lwowa; cenzura rosyjska z Piotrogradu i cenzura austriacka z Wiednia; dodatkowo symbol Czerwonego Krzyża; atrakcyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

120 PLN
442

1916 (?) koperta "firmowa" 5 królewskiego Bawarskiego pułku artylerii polowej króla hiszpańskiego Alfonsa XIII, wysłana 3.IX za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej, adresowana do Londynu !!! na odwrocie sygnowana.

150 PLN
443

1916 (?) list na papeterii szpitala zapasowego nr 42, wysłany 1.VI za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej IX Korpusu Zapasowego do Berlina.

50 PLN
444

60 PLN
445

1916 list z poczty polowej w Turku.

50 PLN
446

1916 list z poczty polowej w Łęczycy.

50 PLN
447

60 PLN
448

1916 list z poczty polowej w Jabłonnej.

60 PLN
449

1916 kartka grzecznościowo stemplowana kasownikiem poczty polowej nr 247.

90 PLN
450

1916 całostka dla pracowników cywilnych.

80 PLN
451

1916 nalepki dobroczynne z wizerunkiem orła legionowego na tarczy w walucie koronowej.

20 PLN
452

1916 nalepki Legionistom Polskim.

50 PLN
453

1916 katka z Kielc 7.III.16 do Niemiec, stempel miejscowej cenzury wojskowej.

50 PLN
456

1916 kartka z niemieckiej poczty polowej, widokówka z Augustowa.

70 PLN
457

1916 ilustrowany formularz z polskimi napisami, przedstawiający cesarza Franciszka Józefa II zatopionego w modlitwie, wysłany 20.IX za pośrednictwem poczty polowej 284 (kasownik z wyróżnikiem "b") do Brzozowa, treść pisana po polsku; pieczęć formacyjna.

150 PLN
458

1917 kartka legionowa wysłana za pośrednictwem poczty polowej 378 16.VII.17 do Poronina, stempel formacyjny IV Pułku Legionów Polskich.

150 PLN
459

1917 list wysłana za pośrednictwem poczty polowej 378 10.VII.17 najprawdopodobniej do rodziny, stempel formacyjny "2. Pułk Ułanów Polskich Legionów / Szwadron", list zwrócony ze względu na działania wojenne - stempel "Wegen Kriegslae / retour".

150 PLN
460

1917 koperta-formularz wysłana 28.I za pośrednictwem poczty niemieckiej polowej 26 Dywizji Landsturmu do Berlina; listowa pieczęć formacyjna.

20 PLN
461

1917 specjalna widokówka wysłana 19.VII z poczty polowej 287 przez Polaka służącego w armii austriackiej, stempel formacyjny.

30 PLN
462

1917 Legion Ukraiński - widokówka pisana po polsku, wysłana 14.X za pośrednictwem poczty polowej 408 (kasownik z wyróżnikiem b), przydzielonej do obsługi jednostek Legionu Ukraińskiego, do miejscowości Kuty; pieczęć formacyjna; zwraca nietypowy stempelek cenzury; ciekawa całość w bardzo dobrym stanie zachowania/

250 PLN
463

1917 Legiony Polskie - formularz wysłany 20.I za pośrednictwem urzędu etapowego w Radomiu, adresowany na pocztę polową 378, cenzura.

40 PLN
464

1917 Legiony Polskie - widokówka (Zegrze) przesłana 2.II za pośrednictwem poczty polowej 378 do Przemyśla, dwa efektowne stemple formacyjne z godłem 4 pułku piechoty.

170 PLN
465

1917 Legiony Polskie - formularz z orłem strzeleckim przesłany 8.I za pośrednictwem poczty polowej 378 (kasownik z wyróżnikiem "a") do Krakowa, stempel formacyjny z godłem "PUŁK IV TY LEGIONÓW POLSKICH".

150 PLN