Auction 46. Overprint editions 1918-1919

24910

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 36, gwarancja.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
24911

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.84/95, w ładnym stanie, usterki: na poz.84 "haczyk u góry litery S", a na poz.85 "górny szpic S ścięty", gwarancja Mikstein, sygnatura i opis Kronenberg.

Fi.41
Mi.39
500 PLN
24912

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.16, z błędem "rozbite P w POLSKA", sygnatury firmowe, gwarancja Mikstein, Gryżewski z opisem pozycji Schmutz.

Fi.41
Mi.39
60 PLN
24913

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 89, gwarancja Schmutz.

Fi.41
Mi.39
50 PLN
24914

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z lekko podniesionym nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "uszkodzona górna końcówka S", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.41 B
Mi.40
50 PLN
24915

Fi.41B1
Mi.39
80 PLN
24916

Fi.41B1
Mi.39
80 PLN
24917

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.34 "cienkie Z", gwarancja i opis Mikstein, Miszczak.

Fi.41 B1
Mi.39
160 PLN
24918

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja Mikulski.

Fi.41B2
Mi.39
300 PLN
24919

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.41B3
Mi.39
300 PLN
24920

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z nadrukiem z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", doskonały stan, gwarancja.

Fi.41B3
Mi.39
626 PLN
24921

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja Schmutz.

Fi.42
Mi.40
25 PLN
24922

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 89, gwarancja Jungjohann.

Fi.42
Mi.40
30 PLN
24923

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 63, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42
Mi.40
30 PLN
24924

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 57, gwarancja Schmutz.

Fi.42
Mi.40
35 PLN
24925

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 45 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.42B1
Mi.40
50 PLN
24926

Fi.42B1
Mi.40
50 PLN
24927

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.35 "cienkie Z", lekki i mały ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.42 B1
Mi.40
50 PLN
24928

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.4 "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Krawczyk, z opisem Schmutz.

Fi.42 B1
Mi.40
240 PLN
24929

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29-30, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A", gwarancja Mikulski.

Fi.42B3
Mi.40
200 PLN
24930

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", gwarancja Melnik.

Fi.42B3
Mi.40
120 PLN
24931

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", gwarancja Mikstein.

Fi.42B3
Mi.40
326 PLN
24932

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z uszkodzonym rombem, gwarancja Mikstein.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
24933

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.68, gwarancja Mikstein,.

Fi.43
Mi.41
25 PLN
24934

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z nadrukiem z poz. 75, gwarancja Schmutz.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
24935

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, brak ząbka w narożniku, gwarancja Ryblewski.

Fi.43
Mi.41
35 PLN
24936

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 20, minimalny ślad po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.43
Mi.41
30 PLN
24937

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 z bardzo rzadką usterką występującą w niewielkiej części nakładu w postaci braku litery P w POCZTA, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.43B
Mi.41
1 500 PLN
24938

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.82/93, lewy górny znaczek z niekatalogowanym błędem "złamana nóżka A w POLSKA", gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.43 B
Mi.41
280 PLN
24939

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34/45, wszystkie znaczki z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein.

Fi.43B1
Mi.41
400 PLN
24940

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja Taipale.

Fi.43B2
Mi.41
150 PLN
24941

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja Mikstein.

Fi.43B2
Mi.41
250 PLN
24942

Fi.43B3
Mi.41
150 PLN
24943

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29/40, prawy górny znaczek z błędem "uszkodzone A", dolny lewy znaczek pozostałości po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43B3
Mi.41
350 PLN
24944

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym formy pierwszej z poz. 71, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.43No
Mi.41
600 PLN
24945

1919 wydanie krakowskie, znaczek z podwójnym nadrukiem formy pierwszej z poz. 49 pochodzący z jednego stu znaczkowego arkusza z tym błędem, bardzo rzadki błedodruk, pozostałości dwóch podlepek, ogólnie bardzo dobry stan zachowania, podwójne gwarancje Łaszkiewicz, z oznaczeniem pozycji Schmutz.

Fi.43Np
Mi.41DD
8 000 PLN
24946

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.52, w bardzo ładnym stanie, czytelnie skasowany, kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.44
Mi.42
2 800 PLN
24947

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 52-53, prawy znaczek żółta plamka widoczna od strony gumy, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
120 PLN
24948

Fi.45I
Mi.43
45 PLN
24949

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 57/68, górne znaczki niewielkie ślady po podlepkach, gwarancja Danowski.

Fi.45I
Mi.43
250 PLN