The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 46. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28995

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
40 PLN
28996

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14.

Fi.Cs4II
40 PLN
28997

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", na odwrocie delikatne, praktycznie niewidoczne, ślady kleju.

Fi.Cs4IIIs
200 PLN
28998

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV; przesyłka ma wszystkie cechy obiegu, chociaż otworzono ją odrywając tylko tylną część sekretnika, nie ma, co prawda treści, ale co było dosyć powszechną praktyką, najpewniej znajdowała się ona na kartce luzem włożonej do środka.

Fi.Cs4IIIs
500 PLN
28999

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.4IIIt 1000.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4IIIt+s
400 PLN
29000

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim nadrukiem typ 12 bez nominału, opuszczona cyfra 5.

Fi.Cs4IV
500 PLN
SOLD
29001

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2 z opuszczoną literą l.

Fi.Ct2
120 PLN
29002

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2 z opuszczona literą l, silny abklacz na odwrocie.

Fi.Ct2
150 PLN
29003

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2 z opuszczona literą l, silny abklacz na odwrocie.

Fi.Ct2
150 PLN
29004

1920 dwie całostki na różnych papierach.

Fi.Cp32
70 PLN
29005

1920 kartka typu m z hasłem propagandowym w układzie a - wszystkie litery jednakowego kroju.

Fi.Cp32ma
40 PLN
29006

1920 kartka typu n z hasłem propagandowym w układzie b - cztery wyrazy pismem grubym.

Fi.Cp32nb
40 PLN
29007

1920 całostka na przesyłki zagraniczne z hasłem propagandowym, odbite spacje drukarskie na lewo od znaku opłaty, znak opłaty przechylony lekko w prawą stronę - ciekawe.

Fi.Cp33
100 PLN
29008

1920 całostka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35
30 PLN
29009

1920 kartka bez napisu propagandowego z linią dzielącą kartkę pod literą P (Am).

Fi.Cp35I
40 PLN
29010

1920 "uszkodzone P w POCZTOWA" - dofrankowana karta pocztowa wysłana 15.VII z Poznania do Berlina, cenzura poznańska P27.

Fi.Cp38s
Mi.148 
160 PLN
29011

1921 całostka z usterką w postaci uszkodzonej litery P w POCZTOWA.

Fi.Cp38
40 PLN
29012

1921 kartka z Warszawy 22.IV.21 do Wiednia.

Fi.Cp38
20 PLN
29013

1921 karta podwójna 8 + 8 mk na kartonie szaropiaskowym ciemnym, długość napisu KARTA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm, czysta.

Fi.Cp41
120 PLN
29014

1922 pokwitowanie telegraficzne wydania dla Górnego Śląska, gwarancja.

Fi.Ct11
540 PLN
SOLD
29015

1922-23 wydanie dla polskiego Górnego Śląska, pokwitowanie telegraficzne z ręcznym nadrukiem wartości w walucie niemieckiej 25 mk niemieckich/ 80 mk, bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (minimalne pofałdowania i załamania papieru).

Fi.Ct12
1 500 PLN
29016

1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia.

Fi.Cp45I
50 PLN
29017

1927 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią z sygnaturą IX-927.

Fi.Cp47
120 PLN
29018

1928 Henryk Sienkiewicz, dwie całostki z sygnaturą II-1928 w barwie niebieskiej i ciemnoniebieskiej.

Fi.Cp48
70 PLN
29019

1928 Henryk Sienkiewicz, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49
150 PLN
29020

1928 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IV-1928.

Fi.Cp49
150 PLN
SOLD
29021

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-1928), wysłana 4.II z Warszawy do Kielc.

Fi.Cp49A
50 PLN
29022

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 8, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
140 PLN
SOLD
29023

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 16, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
160 PLN
SOLD
29024

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 18, sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50I
25 PLN
29025

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 4, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
180 PLN
29026

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 13, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
180 PLN
29027

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 23, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
160 PLN
29028

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
120 PLN
29029

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
160 PLN
29030

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 20, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
150 PLN
29031

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura VIII-1931, ślady po złamaniu kartki.

Fi.Cp50I
20 PLN
29032

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 2, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
144 PLN
SOLD
29033

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 3, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
144 PLN
SOLD
29034

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
150 PLN