The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 45. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22810

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
25 PLN
22811

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 2 - Mikołaj Rej.

Fi.Cp86
50 PLN
22812

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 24 - Maria Skłodowska-Curie (Nobel w dziedzinie fizyki 1903 i drugi w dziedzinie chemii 1911).

Fi.Cp86
150 PLN
22813

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 16 - Bolesław Prus, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
25 PLN
22814

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 13 - Henryk Sienkiewicz (Nobel w dziedzinie literatury 1905 za powieść "Quo vadis").

Fi.Cp86
60 PLN
22815

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32 - Piotr Michałowski, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
25 PLN
22816

1939 całostka z hasłem propagandowym I i sygnaturą VI-1939, długość KARTA POCZTOWA 53 mm.

Fi.Cp78I
15 PLN
22817

1939 całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą VI-1939.

Fi.Cp81
20 PLN
22818

1939 kartka wysłana z Warszawy 4.VI.39, całostka z ilustracją 64 - o tematyce PCK.

Fi.Cp86
70 PLN
22819

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr.3 - Kompania huculska 2 p.p. L.P. w Worochcie - listopad 1914.

Fi.Cp88
70 PLN
22820

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.59 - Klasycyzm: Bejsce - Dwór z końca XVIII wieku.

Fi.Cp89
180 PLN
22821

1945 formularz kartkowy, okolicznościowy "PIERWSZA POCZTA POLSKA W SZCZECINIE 5.5.1945" wydany nakładem Koła Pocztowego P.Z.Z. w Poznaniu.


30 PLN
22822

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk) z zadrukowanym znakiem opłaty, czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
150 PLN
SOLD
22823

1945 karta z hasłem propagandowym 8 bez sygnatury nakładu - rzadkie.

Fi.Cp92s
500 PLN
22824

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
22825

1945 całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95A
25 PLN
22826

1945 karta makulaturowa z nieodbitym napisem "NADAWCA" i niedobitą sygnaturą.

Fi.Cp95A
90 PLN
SOLD
22827

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem.

Fi.Cp95AII
40 PLN
22828

1946 ilustrowany formularz kartkowy z numerem zezwolenia cenzury B-45351; temat - Kopernik.


50 PLN
22829

1947 całostka z sygnaturą VIII 47.

Fi.Cp103
30 PLN
22830

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
50 PLN
22831

1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
25 PLN
22832

1947 Judaica, komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14.VI i 16.VI.

Fi.Cp97-98
80 PLN
22833

1947 wydanie dla upamiętnienia ofiar obozu w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
25 PLN
22834

1947 karta ilustrowana Belweder.

Fi.Cp99
30 PLN
22835

1948 kartka z nakładu VIII.47 wysłana z Szczecinka do Poznania.

Fi.Cp103
10 PLN
22836

1948 karta ilustrowana zamek w Będzinie.

Fi.Cp104
35 PLN
22837

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi. 1320,-).

Fi.Cp106
1 250 PLN
22838

1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją nr 5 - Zajączek malujący pisankę

Fi.Cp107
90 PLN
SOLD
22839

1949 koperta ze znakiem opłaty.

Fi.Ck11
54 PLN
SOLD
22840

1949 Bolesław Bierut, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
40 PLN
22841

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp109II
108 PLN
SOLD
22842

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 2.

Fi.Cp111
60 PLN
SOLD
22843

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 2.

Fi.Cp111
60 PLN
SOLD
22844

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 13.

Fi.Cp114
60 PLN
SOLD
22845

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 4.

Fi.Cp115
100 PLN
22846

1949 wydanie prowizoryczne, karta 99 z nadrukiem typu 4; dobry stan zachowania.

Fi.Cp115
150 PLN
22847

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 4.

Fi.Cp115
100 PLN
22848

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 4.

Fi.Cp116
60 PLN
SOLD
22849

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117
45 PLN