Auction 44. Russia

17531

1800 Rosja, list z pełną treścią datowany "May 1800", wysłany z Petersburga do Królewca, pierwszy rosyjski stempel "ST.PETERSBVRG" alfabetem łacińskim, na odwrocie adnotacje dotyczące wysokości opłat; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy; walor w doskonałym stanie zachowania.

800 PLN
17534

1858 Azerbejdżan, parka znaczków rosyjskich za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniona rosyjskimi kasownikami numerowymi 597 - (od 1868 Szeki): typ prostokąt z kropek; Chanat Szekijski został włączony do Rosji w I połowie XIX wieku, piękny stan.

Mi.5
750 PLN
17540

1868 Rosja, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 137x107 mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, kształt klap III, wysłana z Saratowa do Chwalińska; znak opłaty skasowany 25.I stemplem nadawczym SARATOW () z ozdobnikiem, obok dodatkowa odbitka stempla nadawczego, kasownik odbiorczy CHWALIŃSK (); całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.U7A
300 PLN
17542

1878 Rosja, karta pocztowa wysłana 25.IV z Petersburga do Glauchau w Niemczech, znak opłaty unieważniony stemplem petersburskiej poczty miejskiej, dodatkowo datowniki w kolorze czerwonym i czarnym; doskonały stan zachowania; sygnowana na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Mi.P5
70 PLN
17543

1883 Rosja, poczta w Turcji - Levant, koperta listu wysłanego z Odessy do Konstantynopola, opłacony znaczkiem za 7 kop. wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek nie został skasowany w miejscu nadania, unieważniono go owalnym stemplem "ROPiT KONSTANTINOPOL 28 JANV 83", dodatkowo stempelek nadawcy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (klapa koperty rozdarta).

Mi.25x
800 PLN
17544

Mi.U30D, 29Aa, 31Aa&
150 PLN
17546

1889 Rosja, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81mm; wysłana 1.XI.1892 ze stacji kolejowej w miejscowości Aleksandroniewskoje () położonej na linii kolejowej Riazań-Bogojawlensk do Petersburga, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U33A
100 PLN
17547

1889 Rosja, koperta za 10 kop., rozmiar: 145x120mm; wysłana 6.VI.1897 z Petersburga do Völkershausen bei Vacha, znak opłaty unieważniony stempelkiem numerowym poczty miejskiej, na odwrocie datownik petersburski i kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania.

Mi.U34A
60 PLN
17552

1902 kompletny blankiet przekazu pocztowego wydania z 1901 roku na kwotę 80 rubli, wysłany telegraficznie ( )!!! 25.XI z Krasnojarska do Petersburga, fioletowy stempelek przesyłki rejestrowanej, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; kasowniki odbiorcze w kolorze niebieskim z 5.XII na odwrocie; walor w tej formie niezwykle rzadko spotykany, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.A5
200 PLN
17553

Mi.47x, 49yII
60 PLN
17555

1912 Rosja, wydanie dla poczty w Turcji - Levant, karta pocztowa za 20 Para/4 kop., bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P8
150 PLN
17558

Mi.69
120 PLN
17561

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 20.7 z miejscowości Kotłas do ocenzurowania we Wiatce, gdzie dotarł 21.7, skąd 25.7 wyekspediowano go do Danii; pieczątka cenzury we Wiatce cenzora nr.120; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (znaczek uszkodzony).

Mi.69II
60 PLN
17562

Mi.69
60 PLN
17563

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 2.8 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 26.8, skąd 29.9 wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 8.AUG; stempelek polecenia z napisami grażdanką; kasownik odbiorczy 2.10 bardzo dobry stan zachowania; zwraca uwagę koperta firmowa z Białegostoku!!!

Mi.69II
140 PLN
17564

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 14.9 z miejscowości Pretoria ( .) w guberni orenburskiej; pieczątka cenzury orenburskiej cenzora nr.167; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.69
80 PLN
17565

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 3.5 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 6.5, skąd 9.6 wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 8.MAJ; stempelek polecenia z napisami grażdanką, zaklejony zagraniczną erką z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; dobry stan zachowania (jeden znaczek uszkodzony).

Mi.69II
100 PLN
17566

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 29.11 z Wiatki, stempelek miejscowej cenzury z nr.239, nalepka polecenia z napisami alfabetem łacińskim, kasownik odbiorczy 24.12; dobry stan zachowania.

Mi.69II
120 PLN
17567

1916 Rosja, korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony wysłany 28.5 z miejscowości Lipeck () do ocenzurowania w Piotrogrodzie; dwie zalepki i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.105; nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
120 PLN
17568

Mi.63IIAb
150 PLN
17584

1924 ZSRR, list polecony, frankowany parką znaczków za 20 kop. wysłany 20.V z Leningradu do Warszawy, stemple leningradzkich urzędów pośrednich, kasownik odbiorczy Warszawa 24.V; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.241III
200 PLN
17585

1928 ZSRR, widokówka wysłana 23.VIII do Chabarowska, kasownik odbiorczy.

Mi.273A, 340
20 PLN
17586

Mi.273A
40 PLN
17587

1929 ZSRR, widokówka wysłana 4.III z Błagowieszczańska do Chabarowska, kasownik odbiorczy 7.III; znaczek w słabszym stanie.

Mi.342
15 PLN
17589

1943/45 ZSRR, karta pocztowa, czysta.

Mi.P161III/06
30 PLN
17590

Mi.P161III/03
30 PLN
17591

1949 ZSRR, 100 lecie urodzin Iwana Pawłowa, seria czysta.

Mi.1381-82
10 PLN
17592

1952 ZSRR, 25 rocznica śmierci Wassilija Polenowa, seria czysta.

Mi.1649-50
12 PLN
17593

1953 ZSRR, kanał Wołga-Don, seria czysta.

Mi.1669-74
25 PLN