The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 44. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17034

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, karta o ciemnym znaku opłaty, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55,5 mm, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZEDZA CZAS I PINIADZA!", sygnatura (X-1937); karta wysłana 13.VIII z Bukowiny do stoczni w Nowym Dworze Mazowieckim.

Fi.Cp78
20 PLN
17035

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, całostka o sygnaturze (X-1938).

Fi.Cp80
70 PLN
17040

1938 całostka na korespondencję zagraniczną.

Fi.Cp84
35 PLN
17042

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60.

Fi.Cp86
40 PLN
17043

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 31.

Fi.Cp86
50 PLN
SOLD
17044

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 54.

Fi.Cp86
45 PLN
17045

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30.

Fi.Cp86
50 PLN
17046

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 16.

Fi.Cp86
45 PLN
SOLD
17047

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin.

Fi.Cp86
140 PLN
17048

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32.

Fi.Cp86
50 PLN
17054

1939 kartka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp81
20 PLN
17055

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Pierwszy patrol ułański - sierpień 1914.

Fi.Cp88
50 PLN
17056

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915; lewy dolny róg nadgięty.

Fi.Cp88
35 PLN
17060

1945 całostka z hasłem propagandowym 1a.

Fi.Cp92
150 PLN
SOLD
17061

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
17062

1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, karta wysłana 24.VI.1946 z Wałbrzycha do Staszowa.

Fi.Cp95AI
20 PLN
17063

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 4.IX.1946 z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp95AI
15 PLN
17064

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem.

Fi.Cp95AII
40 PLN
17065

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny.

Fi.Cp95AII
25 PLN
17066

1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 27.III.1947 z miejscowości Puszczykowo do Warszawy.

Fi.Cp96IA
20 PLN
17067

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.XII we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu; prawy dolny róg nadgięty (Fi.60.-).

Fi.Cp102II
45 PLN
17068

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
50 PLN
17069

1947 Judaica - komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14.VI i 16.VI.

Fi.Cp97-98
80 PLN
17070

1948 kartka z nakładu VIII.47 wysłana z Szczecinka do Poznania.

Fi.Cp103
10 PLN
17071

1948 wydanie ilustrowane, kartka z ilustracja nr 16 - Władysław Reymont.

Fi.Cp106
40 PLN
17072

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi. 1320,-).

Fi.Cp106
1 250 PLN
17073

1948 zabytkowy kościół w Pniowie, bardzo rzadka karta za 6(8) zł. na kartonie kremowoszarym z sygnaturą VIII 48 - 3.000.000, z nadrukiem typu 7, lekkie przebarwienia, poza tym w ładnym, typowym dla oryginalnego obiegu stanie; katalog Fischer do tej pory nie rozróżnia nakładów przy kartach przedrukowych, podstawową kartę z obiegu o tej sygnaturze, wycenia na 500 zł.

Fi.Cp119
200 PLN
17074

1949 Bolesław Bierut, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
40 PLN
17075

1949 Bolesław Bierut, z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49.

Fi.Cp109II
20 PLN
SOLD
17077

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego b, wysłana miejscowo w Warszawie; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp110IIa
50 PLN
17078

1949 wydanie prowizoryczne, karta 99 z nadrukiem typu 4; dobry stan zachowania.

Fi.Cp115
150 PLN
17079

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze oliwkowym z nadrukiem typu 3, dofrankowana i wysłana 30.V.1950 z Opola do Krosna; dobry stan zachowania.

Fi.Cp117
40 PLN
17080

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze niebieskim z nadrukiem typu 3, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp117
80 PLN
17081

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117
40 PLN
SOLD
17083

1949 wydanie prowizoryczne, kartka z rzadką ilustracją nr 11 - Stanisław Moniuszko z nadrukiem typ 14.

Fi.Cp121I il.11
770 PLN
SOLD
17084

1951 Bolesław Bierut, z hasłem propagandowym 19, sygnatura VI.50.

Fi.Cp125
15 PLN
17085

1951 Bolesław Bierut, z hasłem propagandowym 22, sygnatura VI.50.

Fi.Cp125
15 PLN
17086

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (6 haseł).

Fi.Cp125-130
130 PLN
17087

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
17088

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
15 PLN