Auction 44. Postal stationery

16962

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19, odmiana "beleczka zamiast ozdobnika", wewnątrz podlepki, brzeg z pełną nieuszkodzoną gumą.

Fi.Cs4IIIs
170 PLN
16963

1920 kartka z nadrukiem krakowskim wysłana jako polecona z Cieszyna 4.VI.20 do Szwecji, nadruk typ 138 (bez kropki po POCZTOWA).

Fi.Cp20
250 PLN
16966

1920 kartka z Skierniewic 12.2.20 do Warszawy.

Fi.Cp24
20 PLN
16967

1920 kartka z Bielska 19.1.20 do Warszawy.

Fi.Cp25
20 PLN
16969

1920 kartka z usuniętym oznaczeniem waluty w kolorze niebieskim.

Fi.Cp29
60 PLN
16970

1920 kartka z Poznania do Wrocławia.

Fi.Cp30
30 PLN
16971

1920 kartka z usuniętym oznaczeniem waluty w kolorze czerwonym.

Fi.Cp30
60 PLN
16972

1920 kartka z usuniętym oznaczeniem waluty w kolorze różowym.

Fi.Cp30b
77 PLN
16973

1920 kartka z usuniętym oznaczeniem waluty w kolorze fioletowym.

Fi.Cp31
60 PLN
16974

1920 kartka z Lwowa 19.II.20 do Warszawy.

Fi.Cp31
30 PLN
16977

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
40 PLN
16978

Fi.Cp32
35 PLN
16979

1920 kartka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
35 PLN
16980

1920 kartka do korespondencji zagranicznej, część na odpowiedź.

Fi.Cp37B
55 PLN
16982

1921-1922 karta do obrotu krajowego, 4 mk, długość napisu 98,5 mm.

Fi.Cp39I
50 PLN
16990

1929 formularz kartkowy z reklamą firmy Centra.

40 PLN
16998

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 9, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry.

Fi.Cp50IIa
50 PLN
16999

Fi.Cp50IIa
200 PLN
17000

Fi.Cp50IIa
320 PLN
17001

Fi.Cp50IIa
360 PLN
17002

Fi.Cp50IIa
240 PLN
17003

Fi.Cp50IIa
320 PLN
17004

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
250 PLN
17005

Fi.Cp50IIa
200 PLN
17006

Fi.Cp50IIa
200 PLN
17007

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Tatry, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
280 PLN
17014

1933 kartka z miejscowości Gadki do Niemiec, sygnatura III-1933 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp51
10 PLN
17018

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 7.

Fi.Cp61I
30 PLN
17019

Fi.Cp64
15 PLN
17020

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 1 - Kraków.

Fi.Cp68
85 PLN
17021

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 3 - Lwów.

Fi.Cp68
85 PLN
17023

1936 list z Lublina 8.X.36 do Janowa, ślady po archiwizacji.

Fi.Ck8
10 PLN
17024

1936 kartka z Radogoszczy do Wiednia, sygnatura IX-1934.

Fi.Cp67
50 PLN
17025

Fi.Ck9
35 PLN
17027

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", sygnatura (VI-1938).

Fi.Cp74B
100 PLN
17028

1937 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 27 - Hel.

Fi.Cp76
50 PLN
17030

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 19 - Gdynia - Poczta Główna, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp77
63 PLN
17031

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 26 - Borysław - Kopalnie nafty, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia).

Fi.Cp77
80 PLN
17032

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 31 - Warszawa - Belweder, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp77
63 PLN
17033

1938 20-lecie odzyskania niepodległości, koperta.

Fi.Ck10
35 PLN