Auction 43. Foreign Postage on Polish territory

6010

1849 list z Kwieniszewa 20/9 do Trzemeszna.

40 PLN
6011

1850 unikalny niemy kasownik ozdobny Krakowa, na pięknym wycinku, ze znaczkiem pierwszego wydania austriackiego za 9 Kr. typu I, bardzo wysoka wycena w katalogu stempli Mullera 1367c/2100 punktów, na zachodnich aukcjach sprzedawany za około 1500 euro, tu w bardzo atrakcyjnej cenie, nowa - 13.XII.2004 - fotoopinia austriackiego eksperta Uwe Steinera.

Mi.5
4 000 PLN
6012

1852 około, I wydanie Austrii - 6 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 17.VII ze Stanisławowa do Lwowa; znaczek ładnie cięty, unieważniony przedfilatelistycznym kasownikiem dwuwierszowym STANISLAU, dodatkowo niebieski stempelek nadawcy; na odwrocie stemple odbiorczy Lemberg z ozdobnikiem; bardzo ładna całość w idealnym stanie zachowania.

Mi.4X
600 PLN
6013

1861 III wydanie Austrii, 10kr. + 15kr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 2.X z Białej do Krakowa, znaczek dodatkowej opłaty za polecenie zgodnie z rozporządzeniem naklejano na odwrocie listu, zazwyczaj na styku krawędzi, przy otwieraniu listu w większości przypadków znaczek ulegał zniszczeniu, tu znaczek nieuszkodzony w dobrym stanie zachowania; czerwony stempelek polecenia RECOM, na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i kasownik odbiorczy.

Mi.21, 22
300 PLN
6014

1867 gazeta Gwiazdka Cieszyńska, która to ukazywała się raz w tygodniu w sobotę z austriackim znaczkiem gazetowym doręczona w Nowym Sączu, gazeta spękana i pożółkła.

120 PLN
6015

1871 obwoluta listu z Bobowej do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

120 PLN
6016

1873 list z Kołomyi do Lwowa.

40 PLN
6017

1879 kartka z Lipna do Warszawy.

30 PLN
6018

1881 koperta za 7 kop. (139x113 mm), wysłana 5.III w Włocławka do Pruszcza (Praust), przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik "POCZTOWY WAGON No27" ( 27) z charakterystycznie przesuniętymi cyframi "27"; kasownik odbiorczy PRAUST; ciekawy walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.U25D
150 PLN
6019

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 146x60mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U29E
300 PLN
6020

1889 kartka z Warszawy do Berlina, dopłata.

45 PLN
6021

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop.; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne przebarwienia).

Mi.P11
50 PLN
6022

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 4+4 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach).

Mi.P12
120 PLN
6023

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ślad po podlepce).

Mi.U33A
60 PLN
6024

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie praktycznie niewidoczne ślady po podlepkach).

Mi.P15
120 PLN
6025

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop.; bardzo dobry stan zachowania (boki sklejone, dół otwarty z pełną oryginalną gumą).

Mi.K1
50 PLN
6026

Mi.S1
50 PLN
6027

1890 list pieniężny (1000 złotych aust.) do biskupa tarnowskiego Józefa Lobosa, nadany 23.X w urzędzie pocztowym Lwów Śródmieście, wysoka frankatura - 45 koron!!! na odwrocie zabezpieczające pieczęcie lakowe nadawcy, którym był Stanisław hrabia Tarnowski (1837-1917), uczony, polityk, historyk literatury polskiej, prezes Akademii Umiejętności, profesor i rektor UJ, przywódca Stańczyków, polski historyk literatury, krytyk, publicysta; zwraca uwagę adres nadawcy - hotel "George" we Lwowie! kasownik odbiorczy na odwrocie, dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.56, 59
450 PLN
6028

1893 list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, kasownik odbiorczy Przemyśl 2.II; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.65
150 PLN
6029

1894 list polecony z Ciężkowic do Chicago.

250 PLN
6030

1895 list polecony z Nowego Sącza do Krakowa opłacony przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, na odwrocie stempel odbiorczy.

80 PLN
6031

1896 list z kasownikiem pociągu na trasie Berlin Krzyż Słupsk adresowany do Łobrzenica.

25 PLN
6032

1896 list urzędowy z Koszalina.

15 PLN
6033

Mi.E9
250 PLN
6034

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17 1/2 Kr. niebiesko/czarne - parka pionowa o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wysoka wycena katalogowa.

Fi.Iax
Mi.1aB
250 PLN
6035

1899 kompletny blankiet przekazu pocztowego na kwotę 20 rubli, 26.VIII wysłany telegraficznie ( )!!! z Radomia do miejscowości Pawłowsk, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; kasowniki odbiorcze 29.VIII na odwrocie; walor w tej formie niezwykle rzadko spotykany, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.A2
320 PLN
6036

1901 karta pocztowa, wysłana 12.III z Warszawy do Gdańska, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, dodatkowy stempelek warszawski i kasownik odbiorczy DANZIG 26.3; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P14
70 PLN
6037

1901 list wysłany 6.III z Monachium do Aleksandrowa Pogranicznego, omyłkowo skierowany najpierw do Aleksandrii w Egipcie (13.III), stamtąd przesłany dalej do Aleksandrii w Rumunii (23.III), a następnie zwrócony do Monachium (26.III); niespotykany, egzotyczny, ładnie udokumentowany obieg pocztowy.

250 PLN
6038

1902 kartka z Krakowa do Będzina.

20 PLN
6039

1902 kartka z Brodów do Niemiec.

25 PLN
6040

20 PLN
6041

1903 widokówka (piękna litografia) wysłana 2.VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - kasownik "POCZTOWY WAGON No110" ( 110); kasownik odbiorczy 4.VI.

Mi.43y
120 PLN
6042

1903 list pobraniowy "za zaliczką K.600", wysłany 30.VI "Na koszt" odbiorcy z urzędu Kraków - Piasek do Tarnowa; na odwrocie nieuszkodzone, ładnie zachowane, pieczęcie lakowe z godłem Królestwa Galicji i Lodomerii: "BANK KRAJOWY KRÓL. GALICYI I LODOMERYI W W.KS. KRAKOWSKIEM"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
6043

1904 kartka z Ujanowic do Dulowej, kasownik rusztowy.

20 PLN
6044

1906 list pieniężny (62 ruble) przesłany miejscowo 1.VI w Białej, zabezpieczające lakowe pieczęcie pocztowe w dobrym stanie zachowania; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.41y
150 PLN
6045

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; dobry stan zachowania (koperta nieco ściemniała).

Mi.U37B
70 PLN
6046

1907 kartka z Żywca 30.11.1907 do Grodzic.

20 PLN
6047

1908 kartka z Warszawy 11.608 do Józefowa koło Otwocka, oberwany róg kartki.

50 PLN
6048

1909 kartka do Warszawy ze stemplem odbiorczym poczty miejskiej.

15 PLN
6049

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P21
40 PLN