Auction 43. Polish Kingdom

6094

1858 obszar I Rzeczypospolitej, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony rosyjskim kasownikiem numerowym 5 - Wilno, poza lekko słabszy lewym górnym narożnikiem w bardzo ładnym stanie.

Mi.5
250 PLN
6095

1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 - dość rzadki, unieważniony pięknym, bardzo czytelnie odbitym polskim kasownikiem numerowym 217 - Piątek (Fi.+200.-), świetny stan.

Mi.6
1 500 PLN
6096

1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 247 - Lipno (Fi.+250.-); poza nieco krótszymi ząbkami po bokach w bardzo ładnym stanie.

Mi.7
1 400 PLN
6097

1858 znaczek rosyjski za 30 kop. na papierze bez znaku wodnego z ząbkowaniem 12,5 unieważniony polskim kasownikiem numerowym Gończyc numer 67, stopień rzadkości kasownika według Bojanowicza 6 punktów, niezwykle rzadko spotykany nominał w dobrym stanie.

Mi.7
1 800 PLN
6098

1858 znaczek rosyjski za 30 kop. na papierze bez znaku wodnego z ząbkowaniem 12,5 unieważniony polskim kasownikiem numerowym z o trzycyfrowym numerze z ostatnią cyfrą 8, niezwykle rzadko spotykany nominał w bardzo dobrym stanie.

Mi.7
900 PLN
6099

1858 obwoluta listu z Konina 4.12. do Kalisza opłacona rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania ze znakiem wodnym z 1858 roku, polski stempel numerowy Konina numer 221 i dwujęzyczny stempel Konina, listy z rosyjskimi znaczkami użyte przed wprowadzeniem polskiego znaczka z terenów Królestwa są niezwykle rzadkie.

Mi.2
6 000 PLN
6100

1858 (?) koperta wydania z roku 1855 wysłana z Rosji do Warszawy, znak opłaty o średnicy 27,5 mm, orzeł z wąskim ogonem i znak wodny I, warszawski miejscownik i godzinnik.

Fi.Ck r 8
600 PLN
6101

1858 Królestwo Polskie, pierwszy znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1857 roku, na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1"; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 98 - Chomęciska (Stary Zamość), to pierwszy znaczek będący w obiegu na ziemiach polskich, mógł zostać użyty pomiędzy 27 marca 1858 roku - kiedy to wprowadzono obowiązek unieważniania znaczków kasownikiem numerowym, a 1 kwietnia 1860 roku - kiedy znaczki rosyjskie wycofano z obiegu; oprócz jednego znaczka na froncie listu z mało czytelnym kasownikiem, opisanego przez M.Bojanowicza w jego monografii, to jedyny znany egzemplarz Rosji numer jeden użyty w tej ekspedycji; znajdował się kolejno w wielkich kolekcjach, A.Faberge, J.Mazepy, a ostatnio w słynnej kolekcji Wisła G.D.Mehrtensa, fotoatest firmowy.

Fi.I
Mi.1
11 000 PLN
6102

1858 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Warszawy używanym przed wprowadzeniem pierwszego polskiego znaczka, znaczek lekko uszkodzony - przytarty jak na zdjęciu.

Fi.II
Mi.2
300 PLN
6103

1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony, na oryginalnym wycinku i bardzo czytelnie, polskim kasownikiem numerowym 223 - Koło; bardzo ciemny odcień brązu i czytelny niezużyty kasownik świadczą z bardzo dużą pewnością, iż znaczek został użyty przed 1860 rokiem; bardzo piękny stan zachowania.

Fi.V
Mi.5
1 500 PLN
6104

1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony bardzo czytelnie polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, jedynym okrągłym kasownikiem numerowym, który z całą pewnością został użyty przed 1860 rokiem, gdyż w momencie powrotu do obiegu znaczków rosyjskich był już wycofany z użytku (1864); piękny stan zachowania.

Fi.V
Mi.5
1 000 PLN
6105

1858 Królestwo Polskie, list (koperta) do miejscowości Nakory nadany 20.V w Warszawie, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważnionym polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, w czterech okręgach, używanym w latach 1858-64; tak więc na znaczku rosyjskim mógł być on zastosowany jedynie przed wprowadzeniem do obiegu polskiego znaczka numer jeden; fotoatest firmowy.

Fi.V
Mi.5
4 800 PLN
6106

1859 list do Królestwa Polskiego, wysłany 26.XI z Petersburga do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1858, na papierze bez znaku wodnego, o ząbkowaniu 12,5, unieważnionym kasownikiem numerowym 1, pod znaczkiem ładnie odbity miejscownik z datą, na odwrocie warszawski datownik odbiorczy i duży kwadratowy godzinnik "3/P"; zbutwiałe krawędzie listu ale od frontu prezentuje się dobrze.

Mi.5
350 PLN
6107

1859 list do Królestwa Polskiego, wysłany 16.II z Moskwy do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1858, na papierze bez znaku wodnego, o ząbkowaniu 12,5, unieważnionym kasownikiem numerowym 2, na odwrocie miejscownik nadawczy z datą i warszawski datownik odbiorczy; zbutwiałe krawędzie listu ale ekspozycyjnie ładny.

Mi.5
200 PLN
6108

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych czysty bez gumy, znaczek wzmocniony na całej powierzchni masą papierową, dobra prezencja.

Fi.1a
Mi.1a
1 100 PLN
6109

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych czysty, regumowany, znaczek z usterką "zniekształcony miękki znak w prawym napisie rosyjskim", bardzo ładna prezencja mimo poprawianego ząbkowania, mocno podniesiona gwarancja z "G" Miszczak.

Fi.1a
Mi.1a
2 000 PLN
6110

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., czysty, w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach, poza dwoma słabszymi ząbkami w pięknym stanie zachowania, na odwrocie sygnatura ołówkiem znanego przedwojennego eksperta francuskiego Aime Bruna, kolorowy fotoatest Krawczyk.

Fi.1a
4 200 PLN
6111

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, znaczek posiada ciekawą usterkę w postaci zdeformowanej liczby 10 napisu rosyjskiego, ładny stan zachowania.

Fi.1a
Mi.1a
800 PLN
6112

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminoworóżowym w odcieniach jasnych unieważniony słabo czytelnym kasownikiem numerowym, znaczek posiada usterkę opisaną przez M.Miszczaka w postaci wyrwy w niebieskim owalu z lewej strony u góry, ładny stan zachowania, gwarancja Miszczak.

Fi.1a
Mi.1a
900 PLN
6113

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminoworóżowym w odcieniach jasnych unieważniony - co bardzo rzadkie, miejscownikiem Kibarty w dniu 15(lub25)/5., miejscowniki spotyka się na polskich jedynkach sporadycznie, dobry stan zachowania.

Fi.1a
Mi.1a
1 400 PLN
6114

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany najprawdopodobniej lubelskim kasownikiem numerowym 73, znaczek posiada usterkę formy drukarskiej dla barwy niebieskiej w postaci rozbitej lewej części znaczka i zdeformowanego napisu oraz usterkę formy drukarskiej dla barwy czerwonej w postaci uszkodzonego tła głownie w dolnej części, znaczek posiada reperowane ząbki choć ogólnie jest w poprawnym stanie, znaczek pochodzi ze zbioru znanego zbieracza znaczków tego wydania Stanisława Dolińskiego (stempel własnościowy na odwrocie) i był reprodukowany w artykule pana M.Miszczaka dla ilustracji wyżej opisanych usterek.

Fi.1a
Mi.1a
1 200 PLN
6115

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i różowym o jasnych odcieniach; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty; poza prześwitką i wzmocnionym lewym dolnym narożnikiem w niezłym stanie; gwarancja z oznaczeniem (4).

Fi.1ab
400 PLN
6116

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych z spektakularną usterką z poz. 40 w postaci przerwanego T i pękniętej dolnej ramki, znaczek reperowany i regumowany, mimo tego bardzo ładna prezencja, podniesiona gwarancja z 4 i G Miszczak.

Fi.1a B1
Mi.1a
2 000 PLN
6117

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym o jasnych odcieniach; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 158 - Częstochowa; klisza niebieska z efektownym błędem "lewa ramka uszkodzona i brak górnej jedynki - początkowa faza tzw.jajka"; prawy dół znaczka ładnie wzmocniony; gwarancja z oznaczeniem (4).

Fi.1a B3
1 500 PLN
6118

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych czysty bez gumy, znaczek z usterką formy drukarskiej dla barwy niebieskiej w postaci przerwanej fałdy płaszcza heraldycznego z prawej strony i zniekształcenia ramki w lewym dolnym narożniku, gwarancja Schmutz.

Fi.1b
Mi.1b
2 500 PLN
6119

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym w odcieniach ciemnych unieważniony warszawskim kasownikiem "jedynka w czterech kwadratach" , znaczek posiada usterkę w postaci "zagiętego lewego dolnego narożnika", dobry stan zachowania.

Fi.1b
Mi.1b
1 000 PLN
6120

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach ciemnych unieważniony warszawskim stemplem numerowym, znaczek posiada usterkę opisaną przez M.Miszczaka, znaczek złamany w połowie.

Fi.1b
Mi.1b
1 000 PLN
6121

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach w niebieskim i karminowym podwójnie użyty na szkodę poczty, znaczek pierwotnie stemplowany prawdopodobnie kasownikiem numerowym numer 88, a następnie odklejony z listu i ponownie stemplowany kasownikiem Droga Petersburska, ekspedycji pocztowej na dworcu kolejowym Praga, znaczek na całej powierzchni wzmocniony masą papierową, dobra prezencja i ciekawy walor.

Fi.1b
Mi.1b
1 000 PLN
6122

Fi.1b
Mi.1b
400 PLN
6123

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa; wzmocniony masą celulozową na całej powierzchni, poza tym w bardzo ładnym stanie; gwarancja z oznaczeniem (4).

Fi.1b
900 PLN
6124

1860 Królestwo Polskie, znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa i czytelnym fragmentem miejscownika nadawczego grażdanką (AP)ABA w kolorze czerwonym, wzmocniony masą papierową na całej powierzchni, poza tym w bardzo dobrym stanie, gwarancja z oznaczeniem 4 Falkowski.

Fi.1bc
800 PLN
6125

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w rzadkich kontrastowych kolorach ciemnego błękitu pruskiego i różowym o jasnym odcieniu; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 235 - Łęczyca; poza ładnie wzmocnionym narożnikiem i kilkoma pęknięciami papieru w ładnym stanie; gwarancja z oznaczeniem (4).

Fi.1bc
1 100 PLN
6126

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 229 - Dąbie; klisza niebieska z unikalnym i efektownym ugrupowaniem błędów "lewa ramka uszkodzona na całej długosci i pęknięcia kliszy: przez koronę oraz na skos od górnej ramki poprzez niebieski owal na górze i na dole do dolnej ramki"; znaczek uszkodzony i na dole nieco wzmocniony; gwarancja z oznaczeniem (4).

Fi.1bc B5+11
1 200 PLN
6127

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych w barwach czerwonej i niebieskiej, znaczek z odmiennym typem kliszy (typ I) - podwójna obwódka wokół herbu - niebieska i czerwona, znaczek naddarty lekko z prawej strony, podniesiona gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1bs
Mi.1b
1 800 PLN
6128

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach na cienkim prześwitującym papierze z wczesnego nakładu o charakterystycznej regularnej perforacji; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa; poza widocznym na skanie złamanym i wzmocnionym gumą prawym górnym narożnikiem, znaczek w bardzo ładnym stanie; gwarancja z oznaczeniem (4).

Fi.1bu
2 000 PLN
6129

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych w barwach karminowej i wyjątkowo ciemno niebieskiej (kobaltowej), znaczek na papierze cienkim z prześwitującą barwą niebieska na odwrocie, pogłębione ząbkowanie na dole znaczka.

Fi.1ub
Mi.1b
1 000 PLN
6130

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, znaczek na cienkim prześwitującym papierze, opis i gwarancja Schmutz.

Fi.1ub
Mi.1b
1 300 PLN
6131

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych na papierze cienkim prześwitującym stemplowany kasownikiem ekspedycji pocztowej na dworcu Praga DP, Bojanowicz 8 punktów, znaczek posiada usterkę w postaci pękniętej górnej ramki, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.1ub
Mi.1b
1 800 PLN
6132

1860 około list z Liege do Warszawy na odwrocie stempel odbiorczy i stempel "AUS BELGIEN PER AACHEN".

120 PLN
6133

1860 Królestwo Polskie, list zagraniczny wysłany 8.XI z Warszawy do Wiednia, mały okrągły (18 mm) stempel nadawczy typu IIIC (398g), stempelek FRANCO z wpisaną wysokością opłaty 15/15 informujący, że list został w całości opłacony przez nadawcę, dodatkowo stempelek nadawcy JOZEF EPSTEIN; na odwrocie kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania.

250 PLN