Auction 43. Danzig

10958

1924-1935 zestaw serii kasowanych wydania "Herb Gdańska w owalu" (Fi. ++260.-).

Fi.187-195, 187-8R,
Mi.193-201, 193-4D,
180 PLN
10959

1924 znaczek wydania na przesyłki lotnicze.

Fi.196
200 PLN
10960

1924 parka znaczków wydania na przesyłki lotnicze.

Fi.196
400 PLN
10961

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, seria na podlepkach władnym stanie.

Fi.196-200
Mi.202-06
200 PLN
10962

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 10 Pf. z niekatalogowanym błędem "kropka obok lewej wieży" (podobnym do tego z poz.65), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.196 B
Mi.202
250 PLN
10963

1924 znaczek wydania na listy lotnicze.

Fi.199
20 PLN
10964

1924 znaczek wydania na listy lotnicze z abklaczem.

Fi.200
300 PLN
10965

Fi.200u
Mi.206III
500 PLN
10966

Fi.201-07
Mi.207-13
600 PLN
10967

1924 znaczek wydania obiegowego - zbytki Gdańska.

Fi.202
500 PLN
10968

Fi.203
50 PLN
10969

1924 znaczek wydania obiegowego - widoki Gdańska i okolicy.

Fi.205
250 PLN
10970

Fi.205
250 PLN
10971

1924-39 zestaw serii kasowanych w bardzo ładnym stanie, seria lotnicza - oba znaki wodne (Fi.ponad 500.-).

400 PLN
10972

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 5 Pf, karton szorstki, piaskowy, pionowa kreska pod k w Postkarte; linia adresowa w odległości 8 mm; karta wysłana 4.VI.1925 z urzędu Gdańsk 1.

Fi.Cp24by1
Mi.P24I
40 PLN
10973

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 10 Pf, karton gładki, piaskowy, pionowa kreska pod k w Postkarte; dofrankowana karta, wysłana 19.XI z urzędu Danzing-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi, kasownik odbiorczy.

Fi.Cp25by
Mi.P25b
50 PLN
10974

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej wysłana 8.X z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi.

Fi.Cp28A
Mi.P28F
200 PLN
10975

1924-25 wydanie przedrukowe znaczków urzędowych, seria czysta z lekkimi podlepkami, w ładnym stanie, gwarancja jeden znaczek Krawczyk, reszta Schmutz.

Fi.U41-51
700 PLN
10976

1924 znaczek urzędowy wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz.

Fi.U46
20 PLN
10977

Fi.U48
80 PLN
10978

Fi.U49b
20 PLN
10979

Fi.U50
20 PLN
10980

1924 znaczek urzędowy wydania przedrukowego, gwarancja Krawczyk.

Fi.U51
150 PLN
10981

Fi.206-07
Mi.212-13
80 PLN
10982

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf, karta wysłana 17.VI z urzędu Danzig-Langfuhr do Rygi; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp29
200 PLN
10983

Fi.Cp29
250 PLN
10984

Fi.Cp30
250 PLN
10985

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, część na odpowiedź wysłana 21.VI.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr do Karlsbadu.

Fi.Cp30B
Mi.P30A
250 PLN
10986

1925 wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Zoppot.

Fi.Cp32
150 PLN
10987

1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 5 Pf, gruba linia adresowa pod trzecią linią punktową; dofrankowana karta (druki) wysłana 9.XII.1926 z urzędu Gdańsk 5 do Kopenhagi.

Fi.Cp33I, 187
Mi.P33, 193
50 PLN
10988

1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 10 Pf, gruba linia adresowa pod trzecią linią punktową; karta wysłana 31.VIII.1926 z Sopotu do Malborka (Marienburg).

Fi.Cp34I
40 PLN
10989

1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 20+20 Pf karta podwójna; idealny stan zachowania.

Fi.Cp37
400 PLN
10990

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Volkstagsgebaude; karta wysłana 30.V.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38I
135 PLN
10991

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta dorfankowana (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 4.VI.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz).

Fi.Cp38I
130 PLN
10992

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Bohnsack; litera k w Postkarte uszkodzona u góry i gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.XII.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38Iuw
250 PLN
10993

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.XII.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38Iw
200 PLN
10994

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Höchschule, gruba linia adresowa złamana; dofrankowana karta wysłana 5.II.1926 z urzędu Danzig - Langfur (Wrzeszcz) do USA.

Fi.Cp38Iw
200 PLN
10995

100 PLN
10996

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig, Technische Hohschule; karta wysłana 1.III.1930 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Hamburga.

Fi.Cp45
130 PLN
10997

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany gładki, ilustracja Danzig, Volkstagsgebaude; karta wysłana 27.VI.1932 z urzędu Danzig 5 do Rügenswalde, bez tekstu na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.Cp45
130 PLN