Auction 43. Polish Kingdom

6174

1865 znaczek rosyjski za 3 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Sokołowa numer 70, Bojanowicz 2 punkty.

Mi.19x
50 PLN
6175

1865 znaczek rosyjski za 3 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Warszawy z jedynką z prostą stopką i wewnętrznym kwadratem 9x9 mm.

Mi.19
50 PLN
6176

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 135 Jaronowice, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów, wycinek złamany w poziomie.

Fi.21x
600 PLN
6177

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie na wycinku polskim kasownikiem numerowym 16 - Ruda Guzowska, piękny stan.

Fi.21x
Mi.21x
400 PLN
6178

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku, unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.21x
Mi.21x
100 PLN
6179

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim niemym kasownikiem ambulansowym typu I - z kropką o średnicy nieco ponad 2 mm, według Bojanowicza nieznanym dotąd na znaczkach rosyjskich, obok słabo odbity stempel EKSPEDYCYA POCZT w WAGONIE z numerem 2 - ambulans na Drodze Wiedeńskiej, znaczek uszkodzony ale tu ważne są stemple, ex-Bojanowicz - na fragmencie strony z jego kolekcji, fotoatest firmowy.

Fi.21x
Mi.21x
1 800 PLN
6180

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony bardzo rzadkim polskim kasownikiem numerowym 256 - Sierpc, według Bojanowicza 7 punktów.

Mi.21x
250 PLN
6181

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 77 - Moszczanka, stopień rzadkości według Bojanowicza 7 punktów.

Mi.21x
150 PLN
6182

1866 Królestwo Polskie, list zagraniczny wysłany 8.VI z Aleksandrowa Pogranicznego do Londynu, okrągły stempel nadawczy typu.IXA (2a) z napisami rosyjskimi i polskimi, stempel tranzytowy, będący zarazem stemplem opłaty "PORTO AUS RUSSLAND uber EISENB.POST-BUR.IX" (Feuser 100.-) z dopisaną cyfrą "3", kasownik odbiorczy Londyn 11.VI; nietypowy kierunek wysyłki, całość w dobrym stanie zachowania.

400 PLN
6183

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 91 - Kraśnik, stopień rzadkości według Bojanowicza 5 punktów.

Mi.21x
180 PLN
6184

1866 parka znaczków rosyjskich za 5 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 323 - Bychawa, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów.

Mi.20
400 PLN
6185

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem Łomża.

Mi.21x
180 PLN
6186

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 97 - Zamość, stopień rzadkości według Bojanowicza 3 punkty.

Mi.21x
60 PLN
6187

1866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 53 - Nasielsk, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów, znaczek podwójnie użyty na szkodę poczty.

Mi.21x
450 PLN
6188

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na unieważniony polskim kasownikiem numerowym 121 - Daleszyce, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów.

Mi.21x
350 PLN
6189

1866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 23 - Kalwaria, stopień rzadkości według Bojanowicza 6 punktów.

Mi.18
210 PLN
6190

1866 znaczek rosyjski za 5 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 145 - Zwoleń, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów.

Mi.20
300 PLN
6191

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 86 - Dołchobyczów, stopień rzadkości według Bojanowicza 8 punktów.

Mi.21x
300 PLN
6192

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 102 - Zwierzyniec, stopień rzadkości według Bojanowicza 4 punkty.

Mi.21x
150 PLN
6193

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 83 - Dubienka, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów, silne złamanie.

Mi.21x
350 PLN
6194

1866 po, list z Iwangrodu (Dęblina) do głównodowodzącego wojsk granicznych w Wieruszowie po wycofaniu z obiegu pierwszego polskiego znaczka, znaczek rosyjski nakładu z 1866 roku stemplowany polskim kasownikiem numerowym 78 i miejscownik Iwangrodu.

Mi.21x
500 PLN
6195

1866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 52 - Nur, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów.

Mi.21x
450 PLN
6196

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 122 - Chmielnik, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów.

Mi.21x
750 PLN
6197

1866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 48 - Serock, stopień rzadkości według Bojanowicza 8 punktów.

Mi.18
160 PLN
6198

1866 znaczek rosyjski za 5 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 134 - Żarnowiec, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów.

Mi.20x
350 PLN
6199

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 16 - Ruda Guzowska, stopień rzadkości według Bojanowicza 4 punkty, obrazek znaczka uszkodzony w skutek wybawiania poprzedniego kasownika - znaczek użyty podwójnie na szkodę poczty.

Mi.21x
120 PLN
6200

1866 parka znaczków rosyjskich za 5 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 271 - Grodzisk, stopień rzadkości według Bojanowicza 9 punktów.

Mi.20
400 PLN
6201

1866 znaczek rosyjski za 3 kop. unieważniony bardzo rzadkim polskim kasownikiem numerowym 258 - Raciąż, według Bojanowicza 10 punktów - najwyższy stopień rzadkości.

Mi.13
350 PLN
6202

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 297 - Złotoryja (mała czcionka), stopień rzadkości według Bojanowicza - 4 punkty.

Mi.21x
150 PLN
6203

1866 Królestwo Polskie, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 133x108 mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, wysłana z Warszawy do Kamienicy Polskiej przez Poraj - stację pocztową na linii Kolei Wiedeńskiej otwartą 15.8.1862 roku; znak opłaty unieważniono polskim kasownikiem BW - ekspedycji na dworcu Warszawa (Drogi) Bydgosko - Wiedeńskiej; na froncie datownik nadawczy "EKSPEDYCJA POCZT DWORZEC WARSZAWA" z dnia 12.2. (Fi.+1000.-), na odwrocie faksymile podpisu M.A.Bojanowicza, gwarancja.

Fi.Ckr10
1 200 PLN
6204

1866 Królestwo Polskie, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 137x110 mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu normalnym, wysłana z Rawy do Tumawy przez Piotrków i Gorzkowice stację pocztową na linii Kolei Wiedeńskiej; znak opłaty unieważniono polskim kasownikiem numerowym 188 - Rawa; na froncie datownik nadawczy rzadkiego typu IIIF z dnia 8.2., na odwrocie faksymile podpisu M.A.Bojanowicza, gwarancja.

Fi.Ckr10
1 200 PLN
6205

1868 Królestwo Polskie, list do Paryża, opłacony znaczkami rosyjskim za 3, 5, 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskimi kwadratowym kasownikiem numerowymi 1 (z ozdobną stopką) - Warszawa, odciśnięty datownik z 10.1; pruski okrągły stempel ambulansowy: "AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BUR.XI/ FRANCO", (Feuser +150 DM), P.D. (Transit/Aachen, Saarbrücken), nietypowy niebieski stempelek informacyjny o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO; na odwrocie kasowniki odbiorcze: czarny "PARIS POSTE RESTANTE" i czerwony "PARIS"; list z pełną treścią adresowany do bankierów braci Rothschild w sprawach finansowych, na odwrocie stempelek odbiorczy; efektowna i dekoracyjna całość, poza widocznym na skanie zgięciem listu na wysokości znaczków w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.13y, 15y, 16y
Mi.13y, 15y, 16y&nbs
1 200 PLN
6206

1868 Królestwo Polskie, list do Berlina, nadany 9.II w ekspedycji pocztowej na dworcu kolejowym w Warszawie, opłacony znaczkami rosyjskim za 1, 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fischer +3300.-), dodatkowo stemple: "Ekspedycya Poczt Dworzec Warszawa" (Fischer +1000.-), stempelek o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO, oraz odbiorczy z 13.2; poza przebarwieniem od pieczęci lakowej całość kompletna i dobrze zachowana, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.18x, 19x, 21x
Mi.18x, 19x, 21x&nbs
1 200 PLN
6207

1868 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop., rzadszego na ziemiach polskich, wydania z 1868 roku na papierze prążkowanym pionowo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty.

Fi.21y
Mi.21y
150 PLN
6208

1868 obszar I Rzeczypospolitej, list z Albertyna, wysłany 5.XII z miejscowości Słonim do Wilna, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1866 na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4, o ząbkowaniu 14,5x15; list będący zarazem rachunkiem z ozdobną winietą, wykonaną w zakładzie litograficznym - Paweł Kresse w Warszawie; na froncie sygnatura "I.C.M."(?); dekoracyjna, niecodzienna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.21x
600 PLN
6209

1868 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop., rozmiar: 139x113mm, wszystkie klapy zaokrąglone; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U13IID
140 PLN
6210

1868 kompletny list na papierze firmowym Patentowanej Fabryki Skór i Safjanów oraz Pasków do Maszyn J.H. Liedtke z Warszawy 25.11. do Niemiec, warszawski stempel numerowy 1 w czterech kwadratach z ozdobną stopką i miejscownik, znaczek wcześniej kreślony tuszem i najprawdopodobniej drugi raz użyty jako fałszerstwo na szkodę poczty, tłumaczyłoby to tak późne użycie znaczka z nakładu z 1858 roku, znaczek posiada ładnie widoczną usterkę w postaci pękniętej dolnej ramki, niemiecki stempel kolejowy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Mi.5
1 500 PLN
6211

1868 Królestwo Polskie, specjalna obniżona do 1 kop. taryfa na druki z Petersburga do Warszawy - koszulka listu składanego, opłacona znaczkiem rosyjskim za 1 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; unieważnionym rosyjskim datownikiem ekspedycji na Dworcu Warszawskim "S.PETERSBURG WARSZ.Ż.D." (. ...), który odciśnięto dodatkowo na liście, owalny stempelek nadawcy J.E.GÜNZBURG, kasownik odbiorczy na odwrocie; jako druki wysyłano oferty handlowe, tabele kursów i akcji, itp., a więc informacje, które ze względu na szybką dezaktualizację, wkrótce po otrzymaniu wyrzucano, ocalały nieliczne; dołączono kserokopię druku, którego delikatna lustrzana odbitka widoczna jest wewnątrz listu; walor pochodzi ze zbiorów M.A.Bojanowicza i opatrzony jest jego faksymile (na froncie).

Mi.18x
1 800 PLN
6212

1869 obwoluta listu z Warszawy do Aleksandrowa, warszawski kasownik numerowy i godzinnik na odwrocie.

Mi.21x
360 PLN
6213

1869 obwoluta listu miejscowego z Warszawy kasowanego kasownikiem z cyfrą 1 z ozdobna stopą w czterech kwadratach, stempel odbiorczy i godzinnik.

Mi.19x
250 PLN