6094 |
1858 obszar I Rzeczypospolitej, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony rosyjskim kasownikiem numerowym 5 - Wilno, poza lekko słabszy lewym górnym narożnikiem w bardzo ładnym stanie. | Fi.5 Mi.5 |
| 250 PLN | |
6095 |
1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 - dość rzadki, unieważniony pięknym, bardzo czytelnie odbitym polskim kasownikiem numerowym 217 - Piątek (Fi.+200.-), świetny stan. | Fi.6 Mi.6 |
| 1 500 PLN | |
6096 |
1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 247 - Lipno (Fi.+250.-); poza nieco krótszymi ząbkami po bokach w bardzo ładnym stanie. | Fi.7 Mi.7 |
| 1 400 PLN | |
6097 |
1858 znaczek rosyjski za 30 kop. na papierze bez znaku wodnego z ząbkowaniem 12,5 unieważniony polskim kasownikiem numerowym Gończyc numer 67, stopień rzadkości kasownika według Bojanowicza 6 punktów, niezwykle rzadko spotykany nominał w dobrym stanie. | Mi.7 |
| 1 800 PLN | |
6098 |
1858 znaczek rosyjski za 30 kop. na papierze bez znaku wodnego z ząbkowaniem 12,5 unieważniony polskim kasownikiem numerowym z o trzycyfrowym numerze z ostatnią cyfrą 8, niezwykle rzadko spotykany nominał w bardzo dobrym stanie. | Mi.7 |
| 900 PLN | |
6099 |
1858 obwoluta listu z Konina 4.12. do Kalisza opłacona rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania ze znakiem wodnym z 1858 roku, polski stempel numerowy Konina numer 221 i dwujęzyczny stempel Konina, listy z rosyjskimi znaczkami użyte przed wprowadzeniem polskiego znaczka z terenów Królestwa są niezwykle rzadkie. | Mi.2 |
| 6 000 PLN | |
6100 |
1858 (?) koperta wydania z roku 1855 wysłana z Rosji do Warszawy, znak opłaty o średnicy 27,5 mm, orzeł z wąskim ogonem i znak wodny I, warszawski miejscownik i godzinnik. | Fi.Ck r 8 |
| 600 PLN | |
6101 |
1858 Królestwo Polskie, pierwszy znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1857 roku, na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1"; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 98 - Chomęciska (Stary Zamość), to pierwszy znaczek będący w obiegu na ziemiach polskich, mógł zostać użyty pomiędzy 27 marca 1858 roku - kiedy to wprowadzono obowiązek unieważniania znaczków kasownikiem numerowym, a 1 kwietnia 1860 roku - kiedy znaczki rosyjskie wycofano z obiegu; oprócz jednego znaczka na froncie listu z mało czytelnym kasownikiem, opisanego przez M.Bojanowicza w jego monografii, to jedyny znany egzemplarz Rosji numer jeden użyty w tej ekspedycji; znajdował się kolejno w wielkich kolekcjach, A.Faberge, J.Mazepy, a ostatnio w słynnej kolekcji Wisła G.D.Mehrtensa, fotoatest firmowy. | Fi.I Mi.1 |
| 11 000 PLN | |
6102 |
1858 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Warszawy używanym przed wprowadzeniem pierwszego polskiego znaczka, znaczek lekko uszkodzony - przytarty jak na zdjęciu. | Fi.II Mi.2 |
| 300 PLN | |
6103 |
1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony, na oryginalnym wycinku i bardzo czytelnie, polskim kasownikiem numerowym 223 - Koło; bardzo ciemny odcień brązu i czytelny niezużyty kasownik świadczą z bardzo dużą pewnością, iż znaczek został użyty przed 1860 rokiem; bardzo piękny stan zachowania. | Fi.V Mi.5 |
| 1 500 PLN | |
6104 |
1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony bardzo czytelnie polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, jedynym okrągłym kasownikiem numerowym, który z całą pewnością został użyty przed 1860 rokiem, gdyż w momencie powrotu do obiegu znaczków rosyjskich był już wycofany z użytku (1864); piękny stan zachowania. | Fi.V Mi.5 |
| 1 000 PLN | |
6105 |
1858 Królestwo Polskie, list (koperta) do miejscowości Nakory nadany 20.V w Warszawie, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważnionym polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, w czterech okręgach, używanym w latach 1858-64; tak więc na znaczku rosyjskim mógł być on zastosowany jedynie przed wprowadzeniem do obiegu polskiego znaczka numer jeden; fotoatest firmowy. | Fi.V Mi.5 |
| 4 800 PLN | |
6106 |
1859 list do Królestwa Polskiego, wysłany 26.XI z Petersburga do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1858, na papierze bez znaku wodnego, o ząbkowaniu 12,5, unieważnionym kasownikiem numerowym 1, pod znaczkiem ładnie odbity miejscownik z datą, na odwrocie warszawski datownik odbiorczy i duży kwadratowy godzinnik "3/P"; zbutwiałe krawędzie listu ale od frontu prezentuje się dobrze. | Mi.5 |
| 350 PLN | |
6107 |
1859 list do Królestwa Polskiego, wysłany 16.II z Moskwy do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1858, na papierze bez znaku wodnego, o ząbkowaniu 12,5, unieważnionym kasownikiem numerowym 2, na odwrocie miejscownik nadawczy z datą i warszawski datownik odbiorczy; zbutwiałe krawędzie listu ale ekspozycyjnie ładny. | Mi.5 |
| 200 PLN | |
6108 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych czysty bez gumy, znaczek wzmocniony na całej powierzchni masą papierową, dobra prezencja. | Fi.1a Mi.1a |
| 1 100 PLN | |
6109 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych czysty, regumowany, znaczek z usterką "zniekształcony miękki znak w prawym napisie rosyjskim", bardzo ładna prezencja mimo poprawianego ząbkowania, mocno podniesiona gwarancja z "G" Miszczak. | Fi.1a Mi.1a |
| 2 000 PLN | |
6110 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., czysty, w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach, poza dwoma słabszymi ząbkami w pięknym stanie zachowania, na odwrocie sygnatura ołówkiem znanego przedwojennego eksperta francuskiego Aime Bruna, kolorowy fotoatest Krawczyk. | Fi.1a |
| 4 200 PLN SOLD | |
6111 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, znaczek posiada ciekawą usterkę w postaci zdeformowanej liczby 10 napisu rosyjskiego, ładny stan zachowania. | Fi.1a Mi.1a |
| 800 PLN | |
6112 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminoworóżowym w odcieniach jasnych unieważniony słabo czytelnym kasownikiem numerowym, znaczek posiada usterkę opisaną przez M.Miszczaka w postaci wyrwy w niebieskim owalu z lewej strony u góry, ładny stan zachowania, gwarancja Miszczak. | Fi.1a Mi.1a |
| 900 PLN | |
6113 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminoworóżowym w odcieniach jasnych unieważniony - co bardzo rzadkie, miejscownikiem Kibarty w dniu 15(lub25)/5., miejscowniki spotyka się na polskich jedynkach sporadycznie, dobry stan zachowania. | Fi.1a Mi.1a |
| 1 400 PLN | |
6114 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany najprawdopodobniej lubelskim kasownikiem numerowym 73, znaczek posiada usterkę formy drukarskiej dla barwy niebieskiej w postaci rozbitej lewej części znaczka i zdeformowanego napisu oraz usterkę formy drukarskiej dla barwy czerwonej w postaci uszkodzonego tła głownie w dolnej części, znaczek posiada reperowane ząbki choć ogólnie jest w poprawnym stanie, znaczek pochodzi ze zbioru znanego zbieracza znaczków tego wydania Stanisława Dolińskiego (stempel własnościowy na odwrocie) i był reprodukowany w artykule pana M.Miszczaka dla ilustracji wyżej opisanych usterek. | Fi.1a Mi.1a |
| 1 200 PLN | |
6115 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i różowym o jasnych odcieniach; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty; poza prześwitką i wzmocnionym lewym dolnym narożnikiem w niezłym stanie; gwarancja z oznaczeniem (4). | Fi.1ab |
| 400 PLN SOLD | |
6116 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych z spektakularną usterką z poz. 40 w postaci przerwanego T i pękniętej dolnej ramki, znaczek reperowany i regumowany, mimo tego bardzo ładna prezencja, podniesiona gwarancja z 4 i G Miszczak. | Fi.1a B1 Mi.1a |
| 2 000 PLN | |
6117 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym o jasnych odcieniach; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 158 - Częstochowa; klisza niebieska z efektownym błędem "lewa ramka uszkodzona i brak górnej jedynki - początkowa faza tzw.jajka"; prawy dół znaczka ładnie wzmocniony; gwarancja z oznaczeniem (4). | Fi.1a B3 |
| 1 500 PLN | |
6118 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych czysty bez gumy, znaczek z usterką formy drukarskiej dla barwy niebieskiej w postaci przerwanej fałdy płaszcza heraldycznego z prawej strony i zniekształcenia ramki w lewym dolnym narożniku, gwarancja Schmutz. | Fi.1b Mi.1b |
| 2 500 PLN | |
6119 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym w odcieniach ciemnych unieważniony warszawskim kasownikiem "jedynka w czterech kwadratach" , znaczek posiada usterkę w postaci "zagiętego lewego dolnego narożnika", dobry stan zachowania. | Fi.1b Mi.1b |
| 1 000 PLN | |
6120 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach ciemnych unieważniony warszawskim stemplem numerowym, znaczek posiada usterkę opisaną przez M.Miszczaka, znaczek złamany w połowie. | Fi.1b Mi.1b |
| 1 000 PLN | |
6121 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach w niebieskim i karminowym podwójnie użyty na szkodę poczty, znaczek pierwotnie stemplowany prawdopodobnie kasownikiem numerowym numer 88, a następnie odklejony z listu i ponownie stemplowany kasownikiem Droga Petersburska, ekspedycji pocztowej na dworcu kolejowym Praga, znaczek na całej powierzchni wzmocniony masą papierową, dobra prezencja i ciekawy walor. | Fi.1b Mi.1b |
| 1 000 PLN | |
6122 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych na spreparowanym wycinku z kasownikiem numerowym 187 - Tomaszów, znaczek w słabym stanie (ubytki papieru na marginesach) naklejono na wycinek z innego listu z kasownikiem numerowym, znaczek ze zbioru S. Dolińskiego - stempel własnościowy na odwrocie. | Fi.1b Mi.1b |
| 400 PLN SOLD | |
6123 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa; wzmocniony masą celulozową na całej powierzchni, poza tym w bardzo ładnym stanie; gwarancja z oznaczeniem (4). | Fi.1b |
| 900 PLN | |
6124 |
1860 Królestwo Polskie, znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa i czytelnym fragmentem miejscownika nadawczego grażdanką (AP)ABA w kolorze czerwonym, wzmocniony masą papierową na całej powierzchni, poza tym w bardzo dobrym stanie, gwarancja z oznaczeniem 4 Falkowski. | Fi.1bc |
| 800 PLN SOLD | |
6125 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w rzadkich kontrastowych kolorach ciemnego błękitu pruskiego i różowym o jasnym odcieniu; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 235 - Łęczyca; poza ładnie wzmocnionym narożnikiem i kilkoma pęknięciami papieru w ładnym stanie; gwarancja z oznaczeniem (4). | Fi.1bc |
| 1 100 PLN | |
6126 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 229 - Dąbie; klisza niebieska z unikalnym i efektownym ugrupowaniem błędów "lewa ramka uszkodzona na całej długosci i pęknięcia kliszy: przez koronę oraz na skos od górnej ramki poprzez niebieski owal na górze i na dole do dolnej ramki"; znaczek uszkodzony i na dole nieco wzmocniony; gwarancja z oznaczeniem (4). | Fi.1bc B5+11 |
| 1 200 PLN SOLD | |
6127 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych w barwach czerwonej i niebieskiej, znaczek z odmiennym typem kliszy (typ I) - podwójna obwódka wokół herbu - niebieska i czerwona, znaczek naddarty lekko z prawej strony, podniesiona gwarancja i opis Schmutz. | Fi.1bs Mi.1b |
| 1 800 PLN | |
6128 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach na cienkim prześwitującym papierze z wczesnego nakładu o charakterystycznej regularnej perforacji; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa; poza widocznym na skanie złamanym i wzmocnionym gumą prawym górnym narożnikiem, znaczek w bardzo ładnym stanie; gwarancja z oznaczeniem (4). | Fi.1bu |
| 2 000 PLN | |
6129 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych w barwach karminowej i wyjątkowo ciemno niebieskiej (kobaltowej), znaczek na papierze cienkim z prześwitującą barwą niebieska na odwrocie, pogłębione ząbkowanie na dole znaczka. | Fi.1ub Mi.1b |
| 1 000 PLN | |
6130 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, znaczek na cienkim prześwitującym papierze, opis i gwarancja Schmutz. | Fi.1ub Mi.1b |
| 1 300 PLN SOLD | |
6131 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych na papierze cienkim prześwitującym stemplowany kasownikiem ekspedycji pocztowej na dworcu Praga DP, Bojanowicz 8 punktów, znaczek posiada usterkę w postaci pękniętej górnej ramki, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.1ub Mi.1b |
| 1 800 PLN SOLD | |
6132 |
1860 około list z Liege do Warszawy na odwrocie stempel odbiorczy i stempel "AUS BELGIEN PER AACHEN". | |
| 120 PLN | |
6133 |
1860 Królestwo Polskie, list zagraniczny wysłany 8.XI z Warszawy do Wiednia, mały okrągły (18 mm) stempel nadawczy typu IIIC (398g), stempelek FRANCO z wpisaną wysokością opłaty 15/15 informujący, że list został w całości opłacony przez nadawcę, dodatkowo stempelek nadawcy JOZEF EPSTEIN; na odwrocie kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |