Auction 43. Communist Poland 1945-1952

9596

1945 HITLER - usuwanie faszystowskich motywów; karta pocztowa wysłana 8.I z obozu pracy Hauenhorst w Westfalii do Kielc; rzadki przypadek, kiedy to front minął przesyłkę a nie odwrotnie; wizerunek Hitlera został celowo uszkodzony przez cenzora - po tej stronie frontu był niedopuszczalny, choć w praktyce ruchu pocztowego przepis ten bardzo rzadko stosowano, wcześniej przesyłkę niszczono, ale tej karty nie zatrzymano i najpewniej została doręczona adresatowi, wyjątkowo ciekawa całość, gwarancja Schmutz.

600 PLN
9597

1945 kartka ze Stanów do Gniezna, cenzura wojskowa nr 1554.

80 PLN
9598

1946 list z Tarnobrzega 9.5.46 do Jarosławia.

Fi.362, 377
Mi.393, 410
10 PLN
9599

1946 list firmowy z Krakowa do Jarosławia.

Fi.362, 380, 405
Mi.393, 414, 438&nbs
10 PLN
9600

1946 zabytki Krakowa, seria.

Fi.362-6
Mi.393-7
15 PLN
9601

1946 list polecony z Łodzi 8.3.46 do Białej Podlaskiej, cięty znaczek za 1 zł.

Fi.364, 377A, 389
Mi.395, 410, 422&nbs
60 PLN
9602

1946 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, koperta FDC.

Fi.371
Mi.403
50 PLN
9603

1946 kartka z Skierniewic 19.5.46 do Chełma.

Fi.376a T2
Mi.409b
25 PLN
9604

1946 list ze Szczecina do Warszawy.

Fi.377, 378
Mi.410, 411
10 PLN
9605

1946 ekspres polecony z Poznania 31.1.46 do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.377, 393
Mi.410, 426
60 PLN
9606

1946 firmowy list polecony z Łodzi 3.1.46 do Warszawy.

Fi.378
Mi.411
15 PLN
9607

1946 "ŚWIĘTO MOTOCYKLOWE POLSKI" Warszawa 2 13.X, kasownik okolicznościowy (Myślicki 46 065).

Fi.380
Mi.414
30 PLN
9608

1946 "KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM 21-22 LIPIEC 1946" Warszawa 1, znaczek na pamiątkowej karcie ostemplowany okolicznościowo; na znaczku niewielkie przebarwienia (Myślicki 46 046).

Fi.380
Mi.414
30 PLN
9609

1946 kartka z Wałbrzycha 27.8.46 do Lublina, widokówka Wałbrzych.

Fi.380
Mi.414
15 PLN
9610

1946 cenzura zagraniczna nr.3015, przesyłka (koperta z listem), wysłana 5.V z miejscowości Koźmin do Polskiego obozu nr.1 w Niemczech w Kemten, zalepka i stempelek cenzury amerykańskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.383
Mi.417
150 PLN
9611

1946 list z Miechowic 10.3.46 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik i stempel cenzury zagranicznej nr 3218.

Fi.383
Mi.417
120 PLN
9612

1946 polecony list lotniczy z Warszawy 12.VIII.46 do Szwajcarii, prowizoryczny kasownik i erka UP Warszawa 23, cenzura cywilna 3290.

Fi.383, 396
Mi.417, 429
80 PLN
9613

1946 ekspres polecony z Kraśnika 5.12.46 do Krakowa, znaczki z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.385
Mi.419
60 PLN
9614

1946 list polecony z Wrocławia do Poznania.

Fi.385
Mi.419
10 PLN
9615

1946 rocznik znaczków czystych (bez bloku).

Fi.388-415c
Mi.421-450
420 PLN
9616

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.7 "liczne uszkodzenia cyfry 7", gwarancja i opis.

Fi.389 B1
Mi.422
40 PLN
9617

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3,50 zł. z błędami na poz.7 "liczne uszkodzenia cyfry 7" i znanym tylko na tej wartości "wcięcie w pierwszej cyfrze 1", gwarancja i opis.

Fi.390 B1s
Mi.423
50 PLN
9618

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędami na poz.25 "ścieniona cyfra 7 i pęknięta cyfra 4 w dacie 1946" oraz znanym na trzech wartościach "ścienienie cyfry 9", gwarancja i opis.

Fi.391 B2s
Mi.424
50 PLN
9619

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z niekatalogowanym na tej wartości błędem na poz.30 "przerwa w S", gwarancja i opis.

Fi.391 B5
Mi.424
50 PLN
9620

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.30 "przerwa w S i wcięcia w cyfrach 1 i 7", gwarancja i opis.

Fi.393 B5
Mi.426
40 PLN
9621

1946 samolot nad Warszawą, frankatura trójkolorowa, polecony list lotniczy wysłany 18.VIII z Jeleniej Góry do Nowego Jorku, na odwrocie nietypowy stempelek kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.395, 396, 398
Mi.428, 429, 431&nbs
80 PLN
9622

1946 samolot nad Warszawą, 5 zł. bez numeru kontrolnego - frankatura wielokrotna, parka pionowa na karcie pocztowej, wysłanej 7.VI.1949 z miejscowości Boguszów do Chęcin.

Fi.395II
Mi.428I
50 PLN
9623

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.395nz
Mi.428U
500 PLN
9624

1946 samolot nad Warszawą, frankatura dwukolorowa, polecony list lotniczy wysłany 18.XI.1948 z Kalisza do Chicago, kasowniki odbiorcze, gwarancja.

Fi.396, 397
Mi.429, 430
40 PLN
9625

Fi.396nz
Mi.429U
500 PLN
9626

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, cięty znaczek w kolorze niebieskim, gwarancja Krawczyk.

Fi.397nz
Mi.430
400 PLN
9627

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.397nz
Mi.430
400 PLN
9628

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł. - frankatura wielokrotna, polecony list lotniczy wysłany 18.XII z Sieradza do Nowego Jorku, kasowniki odbiorcze na odwrocie.

Fi.398
Mi.431
40 PLN
9629

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 1.X z Lublina do Anglii, stempelek cenzury zagranicznej 3274, ręczny dopisek czerwoną kredką "Par Avion", kasownik odbiorczy 11.OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta uszkodzona podczas otwierania przez cenzurę i minimalnie przycięta z lewej strony).

Fi.398, 380, 381
Mi.415, 413, 414&nbs
120 PLN
9630

Fi.398nz
Mi.431
500 PLN
9631

1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 20.V.47 z Warszawy do Londynu, na odwrocie stempelek "Kontrola przeprowadzona".

Fi.399
Mi.432
50 PLN
9632

1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 9.I.1948 z Krakowa do Warszawy.

Fi.399, 423A
Mi.432, 458B
15 PLN
9633

1946 samolot nad Warszawą, frankatura dwukolorowa najwyższych wartości, polecony list lotniczy, wysłany 16.XII z Warszawy do Chicago, kasowniki odbiorcze; gwarancja.

Fi.400, 398
Mi.433, 431
150 PLN
9634

1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek skasowany okolicznościowej 14.IV w Szczecinie na specjalnej karcie.

Fi.401
Mi.434
45 PLN
9635

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. z błędem z poz.5 "szabla", gwarancja i opis (przekreślona szarfa) Schmutz.

Fi.401 B1
Mi.434
60 PLN