Auction 43. Communist Poland 1945-1952

9556

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, parka ciętych znaczków za 5 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U
1 200 PLN
9557

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
15 PLN
9558

1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" list polecony przewieziony 2.IX samolotem podczas Święta Lotnika, lotem tym przewieziono zaledwie około 200 listów, znaczki unieważniono kasownikiem radzieckiej poczty polowej, dodatkowy stempelek "Par avion", na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo rzadka przesyłka lotnicza z wczesnego okresu powojennego, doskonały stan zachowania; gwarancja Falkowski.

Fi.373, 362
Mi.406, 393
400 PLN
9559

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, bardzo rzadki cięty znaczek z prawym marginesem, gwarancja.

Fi.373nz
Mi.406U
4 000 PLN
9560

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
40 PLN
9561

1945 list firmowy z Warszawy do Mińska Mazowieckiego.

Fi.375
Mi.408
25 PLN
9562

1945 "I (VII) KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" Warszawa, karta ostemplowana okolicznościowo 18.XI (Myślicki 45 014 + 210).

Fi.375, Cp94A
Mi.408
30 PLN
9563

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł. z nadrukiem odwróconym i dodatkowo znacznie przesuniętym w pionie, gwarancja Ryblewski, Falkowski.

Fi.375 No
Mi.408
1 600 PLN
9564

1945 miejscowy bankowy list polecony z Warszawy 20.2.45, piękna wielokrotna frankatura w tym znaczek z błędem "złamane Z", na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.375s
Mi.408
80 PLN
9565

1945 polecony list lotniczy z Warszawy 6.XII.45 do Danii, cenzura wojskowa 1254 i stempel kontroli dewizowej na odwrocie.

Fi.376, 377, 387
Mi.409, 410, 420&nbs
180 PLN
9566

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. na wycinku, unieważniony bardzo rzadkim kasownikiem prowizorycznym PRUDNIK.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
9567

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
45 PLN
9568

1945 wydanie przedrukowe - 1,50 zł (I forma) frankatura wielokrotna, list zagraniczny, ofrankowany parką znaczków, wysłany 6.X ze Skolimowa do polskiego obozu w Lubece, zwrócony do nadawcy z adnotacją "Zwrot brak połączenia"; koperta w nieco słabszym stanie.

Fi.376a
Mi.409b
50 PLN
9569

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.376a
Mi.409b
40 PLN
9570

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. ze znacznie przesuniętym w prawo skos nadrukiem i perforacją - znaczek jest szerszy, oraz z błędem I formy z poz.50 "oczko w prawej części belki", gwarancja i opis Walisch.

Fi.376a B
Mi.409b
200 PLN
9571

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formą III poz. 24 typu 2, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376a T2
Mi.409b K
300 PLN
9572

1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł brązowoczerwony (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz. 81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578; gwarancja.

Fi.376aT2, 375, 378
Mi.409b, 408, 411&nb
200 PLN
9573

1945 wydanie przedrukowe, parka z nadrukiem typ 2 i typ 1 stemplowana kasownikiem prowizorycznym Pajęczna koło Radomia.

Fi.376a T2+T1
Mi.409b
35 PLN
9574

Fi.376a T2+T1
Mi.409b
35 PLN
9575

1945 list z Gniezna 27.9.45 na poniemieckiej kopercie.

Fi.376b
Mi.409b
25 PLN
9576

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z rzadkim nadrukiem formy pierwszej z poz. 99 z obiegu pocztowego z kasownikiem Sosnowca, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376b FI
Mi.409a
500 PLN
9577

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1.50zł./25gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 800 euro) - z nadrukiem II formy, typ 1+2, poz.77,78, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b FII T1+2
Mi.409a
3 000 PLN
9578

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym - z nadrukiem II formy, typ 2, poz.50, użyty w Gdańsku - Wrzeszczu gdzie te znaczki były w sprzedaży (Mi.500 euro), gwarancja Schmutz.

Fi.376b FII t.2
Mi.409a
500 PLN
9579

1945 Wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II - typ 2, poz.39 (wycena samego tylko znaczka kasowanego Mi.500 euro), sygnatura i opis A.Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk.

Fi.376bFIIT2
Mi.409a
3 000 PLN
9580

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 91 z nadrukiem Typu 1, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376b T1
Mi.409a
300 PLN
9581

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem drugiej formy z poz. 100 z nieodnotowanym na tym znaczku kasownikiem prowizorycznym Wronowy 22.3.46, gwarancja Ways.

Fi.376bT2
Mi.409a
1 200 PLN
9582

1945 zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura pojedyncza, druki wysłane 28.III.1947 z Warszawy do Milanówka.

Fi.377
Mi.410
10 PLN
9583

1945 list polecony z Poznania 16.VIII.46 do Warszawy.

Fi.377, 395
Mi.410, 428
15 PLN
9584

1945 Warszawa oskarża - Zamek królewski, narożny znaczek za 1.50 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II.

Fi.380
Mi.414
35 PLN
9585

1945 Warszawa oskarża - Zamek królewski, narożny znaczek za 1.50 zł., blok legitymacyjny N.2.W.V.

Fi.380
Mi.414
30 PLN
9586

Fi.380
Mi.414
40 PLN
9587

1945 Warszawa oskarża - katedra Św.Jana, narożny znaczek za 3 zł. z błędem na poz.41 "belka w oknie", blok legitymacyjny W.XXVI., gwarancja.

Fi.381 B1
Mi.415
70 PLN
9588

1945 list polecony z Mosiny 2.V.45 do Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze, znaczek z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.383
Mi.417
60 PLN
9589

Fi.385, 377
Mi.419, 410
120 PLN
9590

1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym, gwarancja Mikstein.

Fi.385 P1
Mi.419
6 000 PLN
9591

1945 FDC - "VII Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
70 PLN
9592

1945 VII Kongres Związków Zawodowych.

Fi.386
Mi.413
10 PLN
9593

Fi.386
Mi.413
60 PLN
9594

1945 115. rocznica Powstania Listopadowego.

Fi.387
Mi.420
10 PLN
9595

1945 stempel okolicznościowy z I Zjazdu Przemysłu Ziem Odzyskanych w Jeleniej Górze 27-29.8.45.Dodatkowo stempel prowizoryczny Jelenia Góra.

25 PLN