The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 43. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8708

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
40 PLN
8709

1942 "3 rocznica utworzenia GG" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
40 PLN
8710

1942 3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria skasowana na kopercie o sygnaturze III.42.

Fi.120-124; Ck2
20 PLN
8711

1942 zagraniczny list polecony, ofrankowany okolicznościową serią znaczków, wysłany 7.I z Rzymu do Rozwadowa, stempelki i zalepka cenzury kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.629-632, 307 
120 PLN
8712

1942 Stalag XB (szpital) - zaadaptowana część na odpowiedź karty podwójnej obozu XC, wysłana 17.VIII z Włoch do obozu, cenzura.


80 PLN
8713

1942 list polecony z Lublina 28.9.42 do Krakowa - stemple odbiorcze na odwrocie.


20 PLN
8714

1942 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Korzennej koło Nowego Sącza.


80 PLN
8715

1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 11.V.1943 z miejscowości Tarnoszyn do Czortkowa; koperta przy otwieraniu uszkodzona.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
25 PLN
SOLD
8716

1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 4.IV.1943 ze Lwowa do Czortkowa; słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
30 PLN
8717

1942 kartka z Krakowa 9.7.42 do Warszawy.

Fi.Cp7
40 PLN
8718

1942 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Warszawy 26.3.42, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8
180 PLN
8719

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
8720

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowe karty o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
30 PLN
8721

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze II.41, wysłana 8.VII.1943 z miejscowości Gołków do Lublina; dodatkowy stempel informacyjny "Der Postort heist ...".

Fi.Cp9I
Mi.P12/01 
80 PLN
8722

1942 karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.Cp9III; 22
30 PLN
8723

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, 3 zł frankatura mieszana, paczkowy adres pomocniczy, wysłany 27.V. z Krakowa do Lublina, na odwrocie kasowniki odbiorcze: polski przedwojenny (!), drugi z wyróżnikiem "r" używany jeszcze wiele lat po wojnie; dodatkowo pieczęć urzędowa z godłem; wysokie wartości znaczków tego wydania spotyka się bardzo rzadko na korespondencji, a w szczególności na skarcie; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania.

Fi.U14,19
600 PLN
8724

1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41.

Fi.U6
20 PLN
8725

1942 "EIN POSTSCHEKKONTO SPART ..." kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na karcie wysłanej 23.IX z Częstochowy do Staszowa, znaczek w słabszym stanie; wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla.

Fi.VIIc
500 PLN
8726

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji czwartej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.34
15 PLN
8727

1943 kasownik okolicznościowy (motyw kolejki linowej), przygotowany z okazji zawodów sportowych "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo.

Fi.41, 66; 33
50 PLN
8728

1943 "Szachowe mistrzostwa GG", efektowny kasownik okolicznościowy na miejscowym liście, przesłanym w Radomiu w czasie trwania zawodów; bardzo dobry stan zachowania; temat-SZACHY.

Fi.45; 28
80 PLN
8729

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!", kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie.

Fi.70; 29
50 PLN
8730

1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy.

Fi.75
30 PLN
8731

1943 kasownik okolicznościowy przygotowany z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym; znaczek na karcie (opłata zgodna z taryfą), ostemplowany 19.XI w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.75; 35
36 PLN
SOLD
8732

1943 znaczek Generalnego Gubernatorstwa użyty po za jego obszarem !!! karta pocztowa ofrankowana znaczkiem GG za 16 gr wysłana 4.X z Berlina do Bad Reiboldsgrün, ciekawostka do zbioru GG.

Fi.76
50 PLN
8733

1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Krakowa 11.12.43, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, kartka dwukrotnie zagięta.

Fi.77, Cp9
150 PLN
8734

1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Krakowa 21.4.43, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, kartka złamana w połowie.

Fi.77, Cp9
120 PLN
8735

1943 miejscowy list polecony z Zakopanego 7.9.43.

Fi.78, 79
60 PLN
8736

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, dwa znaczki z różnych walców z oznaczeniem walca i sektora na marginesie.

Fi.104
30 PLN
8737

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, znaczek na specjalnej pamiątkowej karcie, skasowany okolicznościowo 24.V w Krakowie.

Fi.104; 31
120 PLN
8738

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V.

Fi.104; 31
40 PLN
8739

1943 3 rocznica NSDAP, seria czysta z gapami.

Fi.105-09
80 PLN
8740

1943 3 rocznica NSDAP w GG, seria znaczków na ekspresowym liście poleconym do Pragi nadanym 29.11. w Żabnie, na odwrocie kasowniki odbiorcze, trochę przefrankowana ale dekoracyjna całość.

Fi.105-09
100 PLN
SOLD
8741

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, czworobloki znaczków z pełną oryginalną gumą ostemplowane okolicznościowo 26.X kasownikiem okolicznościowym z okazji 4 rocznicy powstania GG.

Fi.105-109
60 PLN
8742

1943 kartka z kasownikiem okolicznościowym Dni NSDAP w Krakowie.

Fi.106
50 PLN
8743

1943 Dzień NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
35 PLN
8744

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, seria znaczków na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej", ostemplowana okolicznościowo 26.X.1944 w Krakowie.

Fi.110-112
18 PLN
SOLD
8745

1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy wartości cięte.

Fi.113-15 Nz
Mi.113-15 U 
80 PLN
8746

1943 widoki zabytkowych budowli, seria czysta z gapami.

Fi.113-16
70 PLN
8747

1943 kartka polecona z Włodawy 15.XII.43, dziury.


20 PLN