8708 |
1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu. | Fi.96-100; 26 |
| 40 PLN | |
8709 |
| 40 PLN | |
8710 |
1942 3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria skasowana na kopercie o sygnaturze III.42. | Fi.120-124; Ck2 |
| 20 PLN | |
8711 |
1942 zagraniczny list polecony, ofrankowany okolicznościową serią znaczków, wysłany 7.I z Rzymu do Rozwadowa, stempelki i zalepka cenzury kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.629-632, 307  |
| 120 PLN | |
8712 |
1942 Stalag XB (szpital) - zaadaptowana część na odpowiedź karty podwójnej obozu XC, wysłana 17.VIII z Włoch do obozu, cenzura. | |
| 80 PLN | |
8713 |
1942 list polecony z Lublina 28.9.42 do Krakowa - stemple odbiorcze na odwrocie. | |
| 20 PLN | |
8714 |
1942 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Korzennej koło Nowego Sącza. | |
| 80 PLN | |
8715 |
1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 11.V.1943 z miejscowości Tarnoszyn do Czortkowa; koperta przy otwieraniu uszkodzona. | Fi.Ck2 Mi.U2/02b |
| 25 PLN SOLD | |
8716 |
1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 4.IV.1943 ze Lwowa do Czortkowa; słabszy stan zachowania. | Fi.Ck2 Mi.U2/02b |
| 30 PLN | |
8717 |
1942 kartka z Krakowa 9.7.42 do Warszawy. | Fi.Cp7 |
| 40 PLN | |
8718 |
1942 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Warszawy 26.3.42, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp8 |
| 180 PLN | |
8719 |
| 10 PLN | |
8720 |
| 30 PLN | |
8721 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze II.41, wysłana 8.VII.1943 z miejscowości Gołków do Lublina; dodatkowy stempel informacyjny "Der Postort heist ...". | Fi.Cp9I Mi.P12/01 |
| 80 PLN | |
8722 |
1942 karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.Cp9III; 22 |
| 30 PLN | |
8723 |
1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, 3 zł frankatura mieszana, paczkowy adres pomocniczy, wysłany 27.V. z Krakowa do Lublina, na odwrocie kasowniki odbiorcze: polski przedwojenny (!), drugi z wyróżnikiem "r" używany jeszcze wiele lat po wojnie; dodatkowo pieczęć urzędowa z godłem; wysokie wartości znaczków tego wydania spotyka się bardzo rzadko na korespondencji, a w szczególności na skarcie; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania. | Fi.U14,19 |
| 600 PLN | |
8724 |
1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41. | Fi.U6 |
| 20 PLN | |
8725 |
1942 "EIN POSTSCHEKKONTO SPART ..." kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na karcie wysłanej 23.IX z Częstochowy do Staszowa, znaczek w słabszym stanie; wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla. | Fi.VIIc |
| 500 PLN | |
8726 |
| 15 PLN | |
8727 |
| 50 PLN | |
8728 |
| 80 PLN | |
8729 |
| 50 PLN | |
8730 |
1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy. | Fi.75 |
| 30 PLN | |
8731 |
1943 kasownik okolicznościowy przygotowany z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym; znaczek na karcie (opłata zgodna z taryfą), ostemplowany 19.XI w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.75; 35 |
| 36 PLN SOLD | |
8732 |
1943 znaczek Generalnego Gubernatorstwa użyty po za jego obszarem !!! karta pocztowa ofrankowana znaczkiem GG za 16 gr wysłana 4.X z Berlina do Bad Reiboldsgrün, ciekawostka do zbioru GG. | Fi.76 |
| 50 PLN | |
8733 |
1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Krakowa 11.12.43, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, kartka dwukrotnie zagięta. | Fi.77, Cp9 |
| 150 PLN | |
8734 |
1943 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, karta wysłana z Krakowa 21.4.43, liczne stempelki różnych cenzur, wirnik odbiorczy Lizbony, kartka złamana w połowie. | Fi.77, Cp9 |
| 120 PLN | |
8735 |
1943 miejscowy list polecony z Zakopanego 7.9.43. | Fi.78, 79 |
| 60 PLN | |
8736 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, dwa znaczki z różnych walców z oznaczeniem walca i sektora na marginesie. | Fi.104 |
| 30 PLN | |
8737 |
| 120 PLN | |
8738 |
| 40 PLN | |
8739 |
1943 3 rocznica NSDAP, seria czysta z gapami. | Fi.105-09 |
| 80 PLN | |
8740 |
1943 3 rocznica NSDAP w GG, seria znaczków na ekspresowym liście poleconym do Pragi nadanym 29.11. w Żabnie, na odwrocie kasowniki odbiorcze, trochę przefrankowana ale dekoracyjna całość. | Fi.105-09 |
| 100 PLN SOLD | |
8741 |
1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, czworobloki znaczków z pełną oryginalną gumą ostemplowane okolicznościowo 26.X kasownikiem okolicznościowym z okazji 4 rocznicy powstania GG. | Fi.105-109 |
| 60 PLN | |
8742 |
1943 kartka z kasownikiem okolicznościowym Dni NSDAP w Krakowie. | Fi.106 |
| 50 PLN | |
8743 |
1943 Dzień NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie. | Fi.106; 32 |
| 35 PLN | |
8744 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle, seria znaczków na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej", ostemplowana okolicznościowo 26.X.1944 w Krakowie. | Fi.110-112 |
| 18 PLN SOLD | |
8745 |
1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy wartości cięte. | Fi.113-15 Nz Mi.113-15 U |
| 80 PLN | |
8746 |
1943 widoki zabytkowych budowli, seria czysta z gapami. | Fi.113-16 |
| 70 PLN | |
8747 |
1943 kartka polecona z Włodawy 15.XII.43, dziury. | |
| 20 PLN | |