8628 |
| 60 PLN | |
8629 |
1940 znaczek z serii "historycznej" na formularzu polskiej poczty polowej, skasowany grzecznościowo 18.I w Otwocku. | Fi.310 Mi.331 |
| 15 PLN | |
8630 |
1940 zagraniczna karta pocztowa wysłana 16.XII z Lizbony do Starego Sącza; cenzura Wehrmachtu; niewielkie przebarwienia. | |
| 80 PLN SOLD | |
8631 |
1940 karta pocztowa wysłana 10.XI ze szpitala w miejscowości Celle do Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego; słabszy stan zachowania. | Mi.668 |
| 35 PLN | |
8632 |
1940 WARSZAWA - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik, przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 26.II do Görlitz (Gorlice), listowa pieczęć formacyjna "KRAFTFAHRZEUGPARK WARSCHAU"; opisane przez J.Z.Piekuta w numerze 166/7 Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego z 2002 roku; rzadka, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
8633 |
1940 polska koperta pocztowa z nadrukiem, wysłana 12.IV.1941 ze Zwolenia do Radomia, zwraca uwagę nietypowy kasownik; dobry stan zachowania. | Fi.Ck1 |
| 80 PLN | |
8634 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem na ciemnozielonoszarym znaku opłaty, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 26.X z Lublina do Pruszkowa, znak opłaty unieważniony kasownikiem okolicznościowym; całostka rzadko spotykana (Michel 450 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.Cp3I |
| 900 PLN | |
8635 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 8.VIII z agencji pocztowej Proszowice do PCK w Krakowa, znak opłaty zgodnie z rozporządzeniem unieważniony datownikiem w Krakowie; stempel kancelaryjny Czerwonego Krzyża; praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji. | Fi.Cp3II |
| 100 PLN | |
8636 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", wysłana 7.VIII z Radomia do Ostrowca, prawy górny narożnik nadgięty. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
8637 |
1940 kartka z Częstochowy 22.9.40 , hasło propagandowe I. | Fi.Cp3II |
| 10 PLN | |
8638 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 9.VI z Warszawy do Otwocka, znak opłaty unieważniony polskim przedwojennym kasownikiem mechanicznym. | Fi.Cp3II |
| 80 PLN | |
8639 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta. | Fi.Cp3II |
| 80 PLN | |
8640 |
1940 kartka z Inowrocławia 2.IX.40, hasło propagandowe I. | Fi.Cp3II |
| 10 PLN | |
8641 |
| 35 PLN | |
8642 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 7.V z Warszawy do Otwocka, znak opłaty unieważniony bardzo rzadkim niemym, kasownikiem; całość opisana przez J.Z.Piekuta w 3(102) numerze Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego. | Fi.CP4I |
| 300 PLN | |
8643 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 80 PLN | |
8644 |
1940 polska karta pocztowa, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 21.X z Krakowa do Warszawy. | Fi.Cp6B Mi.P7A |
| 220 PLN | |
8645 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta. | Fi.Cp7I Mi.P10 |
| 30 PLN | |
8646 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą IX.40. | Fi.Cp8I Mi.P9 |
| 40 PLN | |
8647 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst V "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU2I |
| 200 PLN | |
8648 |
1940 kartka do użytku służbowego, lekko pomarszczona w dolnej części. | Fi.CpU3 |
| 25 PLN | |
8649 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU3 |
| 100 PLN | |
8650 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU4 |
| 100 PLN | |
8651 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.CpU4 |
| 350 PLN | |
8652 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 27.V z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; karta pionowo złamana. | Fi.CpU4 |
| 200 PLN | |
8653 |
1940 list pobraniowy wysłany 3.XII.1941 przez Versandstelle fur Sammlermarken Krakau do adresata we wsi Skwierczyn. Z pośrednictwa Repki, po pobraniu stosownej opłaty znaczkiem doręczeniowym za 50 gr., przesyłkę dostarczono odbiorcy. Na odwrocie listu kasownik Sokołów 5.XII i czytelniejszy niż na froncie stempelek pośrednictwa Repki z ręcznie wpisaną datą 7.XII.41. Znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942 a nieliczna oryginalna korespondencja to adresy przesyłowe i wycinki z paczek; list i to z właściwie użytym znaczkiem za 50 gr. to unikat. | Fi.D4 Mi.Z4 |
| 2 500 PLN | |
8654 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, znaczek za 3 zł. z przesuniętymi w lewo cyframi nominału, gwarancja. | Fi.U14 |
| 60 PLN SOLD | |
8655 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, dwie parki znaczków ciętych bez nominału (Fi.3000.-), gwarancja. | Fi.U17, 22 nz |
| 1 800 PLN | |
8656 |
1941 urodziny Hitlera - trudny do zdobycia komplet 4 kasowników okolicznościowych stosowanych 20.IV w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.9a-d |
| 250 PLN | |
8657 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie, stemplem z okazji zawodów hippicznych. | Fi.11 |
| 35 PLN | |
8658 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.12 |
| 25 PLN | |
8659 |
1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.IX. | Fi.41; 13 |
| 35 PLN | |
8660 |
1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie. | Fi.42; 10 |
| 30 PLN | |
8661 |
| 150 PLN | |
8662 |
1941 kartka z Radomska 21.10.41. | Fi.43 |
| 15 PLN | |
8663 |
1941 list polecony wysłany 6.XI przez żołnierza niemieckiego za pośrednictwem poczty Generalnego Gubernatorstwa, przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, poczta pobierała tylko należność za świadczenia dodatkowe (w tym przypadku polecenie - 60 gr.), zastosowano datownik niemy i erkę blanco; przesyłki tego typu należą do rzadkości, gwarancja. | Fi.49 Mi.49 |
| 800 PLN | |
8664 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II) - 2 zł frankatura pojedyncza - list wartościowy, wysłany 22.II.1942 ze Lwowa do Krakowa, kasownik odbiorczy, piękny przykład prawidłowego użycia znaczka o wysokim nominale, idealny stan zachowania z nieuszkodzonymi pieczęciami lakowymi; gwarancja Schmutz. | Fi.63 Mi.63 |
| 600 PLN | |
8665 |
1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.65; 9a |
| 30 PLN | |
8666 |
1941 kartka ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy NSDAP w GG. | Fi.67 |
| 50 PLN | |
8667 |
1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.VIII w Krakowie. | Fi.67; 12 |
| 60 PLN | |