The auction will start on 19.04.2024

Auction 43. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8628

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową - seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV. w Warszawie.

Fi.59-62; 9d
60 PLN
8629

1940 znaczek z serii "historycznej" na formularzu polskiej poczty polowej, skasowany grzecznościowo 18.I w Otwocku.

Fi.310
Mi.331 
15 PLN
8630

1940 zagraniczna karta pocztowa wysłana 16.XII z Lizbony do Starego Sącza; cenzura Wehrmachtu; niewielkie przebarwienia.


80 PLN
SOLD
8631

1940 karta pocztowa wysłana 10.XI ze szpitala w miejscowości Celle do Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego; słabszy stan zachowania.


Mi.668 
35 PLN
8632

1940 WARSZAWA - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik, przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 26.II do Görlitz (Gorlice), listowa pieczęć formacyjna "KRAFTFAHRZEUGPARK WARSCHAU"; opisane przez J.Z.Piekuta w numerze 166/7 Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego z 2002 roku; rzadka, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


250 PLN
8633

1940 polska koperta pocztowa z nadrukiem, wysłana 12.IV.1941 ze Zwolenia do Radomia, zwraca uwagę nietypowy kasownik; dobry stan zachowania.

Fi.Ck1
80 PLN
8634

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem na ciemnozielonoszarym znaku opłaty, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 26.X z Lublina do Pruszkowa, znak opłaty unieważniony kasownikiem okolicznościowym; całostka rzadko spotykana (Michel 450 euro), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp3I
900 PLN
8635

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 8.VIII z agencji pocztowej Proszowice do PCK w Krakowa, znak opłaty zgodnie z rozporządzeniem unieważniony datownikiem w Krakowie; stempel kancelaryjny Czerwonego Krzyża; praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji.

Fi.Cp3II
100 PLN
8636

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", wysłana 7.VIII z Radomia do Ostrowca, prawy górny narożnik nadgięty.

Fi.Cp3II
50 PLN
8637

1940 kartka z Częstochowy 22.9.40 , hasło propagandowe I.

Fi.Cp3II
10 PLN
8638

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 9.VI z Warszawy do Otwocka, znak opłaty unieważniony polskim przedwojennym kasownikiem mechanicznym.

Fi.Cp3II
80 PLN
8639

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta.

Fi.Cp3II
80 PLN
8640

1940 kartka z Inowrocławia 2.IX.40, hasło propagandowe I.

Fi.Cp3II
10 PLN
8641

1940 kartka z Warszawy do Skierniewic z sygnaturą VI-1939.

Fi.Cp 3II
35 PLN
8642

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 7.V z Warszawy do Otwocka, znak opłaty unieważniony bardzo rzadkim niemym, kasownikiem; całość opisana przez J.Z.Piekuta w 3(102) numerze Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego.

Fi.CP4I
300 PLN
8643

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa.

Fi.Cp5I
Mi.P6II 
80 PLN
8644

1940 polska karta pocztowa, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 21.X z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
220 PLN
8645

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta.

Fi.Cp7I
Mi.P10 
30 PLN
8646

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą IX.40.

Fi.Cp8I
Mi.P9 
40 PLN
8647

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst V "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU2I
200 PLN
8648

1940 kartka do użytku służbowego, lekko pomarszczona w dolnej części.

Fi.CpU3
25 PLN
8649

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU3
100 PLN
8650

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
100 PLN
8651

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
350 PLN
8652

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 27.V z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; karta pionowo złamana.

Fi.CpU4
200 PLN
8653

1940 list pobraniowy wysłany 3.XII.1941 przez Versandstelle fur Sammlermarken Krakau do adresata we wsi Skwierczyn. Z pośrednictwa Repki, po pobraniu stosownej opłaty znaczkiem doręczeniowym za 50 gr., przesyłkę dostarczono odbiorcy. Na odwrocie listu kasownik Sokołów 5.XII i czytelniejszy niż na froncie stempelek pośrednictwa Repki z ręcznie wpisaną datą 7.XII.41. Znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942 a nieliczna oryginalna korespondencja to adresy przesyłowe i wycinki z paczek; list i to z właściwie użytym znaczkiem za 50 gr. to unikat.

Fi.D4
Mi.Z4 
2 500 PLN
8654

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, znaczek za 3 zł. z przesuniętymi w lewo cyframi nominału, gwarancja.

Fi.U14
60 PLN
SOLD
8655

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, dwie parki znaczków ciętych bez nominału (Fi.3000.-), gwarancja.

Fi.U17, 22 nz
1 800 PLN
8656

1941 urodziny Hitlera - trudny do zdobycia komplet 4 kasowników okolicznościowych stosowanych 20.IV w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.9a-d
250 PLN
8657

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie, stemplem z okazji zawodów hippicznych.

Fi.11
35 PLN
8658

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12
25 PLN
8659

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo w Zakopanym z okazji zawodów sportowych rozegranych 6-7.IX.

Fi.41; 13
35 PLN
8660

1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.42; 10
30 PLN
8661

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
150 PLN
8662

1941 kartka z Radomska 21.10.41.

Fi.43
15 PLN
8663

1941 list polecony wysłany 6.XI przez żołnierza niemieckiego za pośrednictwem poczty Generalnego Gubernatorstwa, przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, poczta pobierała tylko należność za świadczenia dodatkowe (w tym przypadku polecenie - 60 gr.), zastosowano datownik niemy i erkę blanco; przesyłki tego typu należą do rzadkości, gwarancja.

Fi.49
Mi.49 
800 PLN
8664

1941 widoki zabytkowych budowli (II) - 2 zł frankatura pojedyncza - list wartościowy, wysłany 22.II.1942 ze Lwowa do Krakowa, kasownik odbiorczy, piękny przykład prawidłowego użycia znaczka o wysokim nominale, idealny stan zachowania z nieuszkodzonymi pieczęciami lakowymi; gwarancja Schmutz.

Fi.63
Mi.63 
600 PLN
8665

1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.65; 9a
30 PLN
8666

1941 kartka ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy NSDAP w GG.

Fi.67
50 PLN
8667

1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.VIII w Krakowie.

Fi.67; 12
60 PLN