The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 42. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5282

1949 wydanie prowizoryczne, karta 99 z nadrukiem typu 4; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp115
150 PLN
5283

1949 wydanie prowizoryczne, zestaw 3 kart 101 z nadrukami typu 3, ilustracje w kolorach: niebieskim, zielonym, oliwkowym, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CHOPIN.

Fi.Cp117
180 PLN
SOLD
5284

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117
50 PLN
5285

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117
50 PLN
5286

1949 karta nr.103 z nadrukiem typu 7, wysłana 27.X z Piotrkowa Trybunalskiego.

Fi.Cp119
30 PLN
5287

1949 wydanie prowizoryczne, karta 103 z czerwonym nadrukiem typu 7 i hasłem propagandowym 16a, wysłana z Gliwic.

Fi.Cp119Ia
40 PLN
5288

1949 karta nr.104 z nadrukiem typu 11, wysłana 19.XII z Wrocławia.

Fi.Cp120
40 PLN
5289

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 11.

Fi.Cp120 Nd.11
80 PLN
SOLD
5290

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp 122
20 PLN
5291

1950 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
25 PLN
5292

1950 walka o pokój, dofrankowana całostka wysłana 28.VI z miejscowości Staszów do Krakowa, dodatkowo odbity stempel propagandowy "Żądamy zakazu broni atomowej ...".

Fi.Cp123
30 PLN
5293

1950 "groszy" typ 23A, karta z hasłem propagandowym 21a, dofrankowana znaczkiem w nowej walucie skasowana okolicznościowo 18.XIw Warszawie.

Fi.Cp124
30 PLN
5294

1950 "groszy" typ 8, karta z hasłem propagandowym 18a, dofrankowana znaczkami w nowej walucie (w tym obowiązkowa opłata 15 gr. na odbudowę Warszawy), wysłana 25.I.1952 z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp124
50 PLN
SOLD
5295

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (6 haseł).

Fi.Cp125-130
130 PLN
5296

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
5297

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
12 PLN
5298

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
5299

1951 VII rocznica powstania Polski Ludowej, całostka wysłana miejscowo 19.X w Warszawie.

Fi.Cp129
10 PLN
5300

1951 7 rocznica powstania Polski Ludowej.

Fi.Cp 129
10 PLN
5301

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
12 PLN
5302

1952 rocznik - komplet 13 pojedynczych kart, w tym po 6 sztuk Cp131 i 133 (6 haseł).

Fi.Cp131, 133-134
140 PLN
5303

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-23.

Fi.Cp132
30 PLN
SOLD
5304

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-18b.

Fi.Cp132
30 PLN
5305

1952 Kongres Obrońców Pokoju we Wiedniu, karta z ilustracją autorstwa Jana Marcina Szancera.

Fi.Cp134
12 PLN
5306

1953 Nowa Huta, sygnatura II.53, hasło propagandowe 22.

Fi.Cp135
20 PLN
5307

1953 całostka z sygnaturą VII.53 i hasłem propagandowym 22.

Fi.Cp136
10 PLN
SOLD
5308

1954 koperta na listy lotnicze z sygnaturą VI-1954.

Fi.Ck19
20 PLN
5309

1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 22, wysłana ze Staszowa.

Fi.Cp132A
60 PLN
5310

1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 18b, wysłana ze Staszowa; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp132B
75 PLN
5311

1955 karty pocztowe czyste, rocznik - 3 sztuki.

Fi.Cp138-140
35 PLN
5312

1956 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp 117
30 PLN
SOLD
5313

1956 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp 117
30 PLN
SOLD
5314

1956 Gmach WRN w Szczecinie.

Fi.Cp141
10 PLN
5315

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk.

Fi.Cp141-144
65 PLN
5316

1956 Festiwal Sztuki - Dni Krakowa, komplet dwóch czystych kart.

Fi.Cp143I-II
25 PLN
5317

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta.

Fi.Cp149
10 PLN
5318

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert.

Fi.Ck26-27
20 PLN
5319

1958 Tydzień Archiwów, karta czysta.

Fi.Cp154
15 PLN
5320

1959 XII Wyścig Pokoju; temat-KOLARSTWO.

Fi.Cp165
20 PLN
5321

1959 Wystawa Filatelistyczna "Balpex"; temat-PTAKI, ŻAGLOWCE.

Fi.Cp.170
20 PLN