Auction 42. Postal stationery

5242

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia).

Fi.Cp77
60 PLN
5243

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia okręt szkolny "Dar Pomorza", ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia).

Fi.Cp77
71 PLN
5244

1938 list z Chełmna 30.12.38 do Torunia.

Fi.Ck10
10 PLN
5245

Fi.Cp78I
15 PLN
5246

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp80
25 PLN
5247

Fi.Cp81
10 PLN
5248

1938 całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym S.

Fi.Cp81
25 PLN
5249

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym R.

Fi.Cp81
25 PLN
5250

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O.

Fi.Cp81
10 PLN
5251

1938 całostka na korespondencję zagraniczną.

Fi.Cp84
40 PLN
5252

Fi.Cp84
40 PLN
5253

Fi.Cp86
140 PLN
5254

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 26 - Aleksander Fredro, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
25 PLN
5255

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25 - Wojciech Bogusławski, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
25 PLN
5256

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 19 - Władysław Stanisław Reymont (Nobel w dziedzinie literatury 1924 za powieść "Chłopi"), ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
5257

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 13 - Henryk Sienkiewicz (Nobel w dziedzinie literatury 1905 za powieść "Quo vadis"), ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
35 PLN
5258

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 20 - Mikołaj Kopernik, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
40 PLN
5259

1938 całostka z ilustracją 5 wysłana z Raby Wyżnej 4.VII.39 do Warszawy.

Fi.Cp86
40 PLN
5260

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 51.

Fi.Cp86
35 PLN
5261

1938 całostka z ilustracją 44 wysłana z Raby Wyżnej 20.VII.39 do Warszawy.

Fi.Cp86
40 PLN
5262

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 47.

Fi.Cp86
35 PLN
5263

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 50.

Fi.Cp86
35 PLN
5264

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 21 - Jan Śniadecki, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
25 PLN
5265

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 25 - Wojciech Bogusławski, wysłana 30.VI.1939 z Sandomierza do miejscowości Zakrzów.

Fi.Cp86
60 PLN
5266

Fi.Cp86
90 PLN
5267

1939 kartka wysłana z Skoczowa 20.IV.39, całostka z ilustracją 61 - o tematyce PCK.

Fi.Cp86
90 PLN
5268

1939 kartka z Wielkiego Komorska 4.8.39 do Torunia, ilustracja 23.

Fi.Cp88
60 PLN
5269

Fi.Cp94A
30 PLN
5270

1945 Belweder 1,50 zł, ilustrowana karta prywatnego nakładu, wydana z okazji Święta Sportu Śląskiego, ostemplowana okolicznościowo 16.VI w Katowicach.

Fi.Cp95AI
80 PLN
5271

Fi.Cp95AII
40 PLN
5272

1945 Belweder 1,50 zł, niezwykła rzadkość - karta z prywatną ilustracją !!! karton szarobiały, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem.

Fi.Cp95AII
120 PLN
5273

1947 "MŁODZIEŻY NAPRZÓD DO ZWYCIĘSKIEJ WALKI O POKÓJ ŚWIATOWY TYDZIEŃ MŁODZIEŻY 21-28.III.1951" Warszawa 1, ilustrowana karta, skasowana 21.III kasownikiem propagandowym w pierwszym dniu obiegu; doskonały stan zachowania (Myślicki 51 009).

Fi.Cp126
30 PLN
5274

Fi.Cp96IIa
45 PLN
5275

1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim.

Fi.Cp96III
50 PLN
5276

1948 kartka z nakładu VIII.47 wysłana z Szczecinka do Poznania.

Fi.Cp103
10 PLN
5277

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi. 1320,-).

Fi.Cp106
1 250 PLN
5278

1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 16.XII z Katowic do Warszawy.

Fi.Cp108
20 PLN
5279

Fi.Cp109I
40 PLN
5280

Fi.Cp109II
15 PLN
5281

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 4.

Fi.Cp112III Nd.4
40 PLN