The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 42. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5162

1919 wydanie krakowskie, całostka część na odpowiedź z nadrukiem typ 128.

Fi.Cp17IIB
100 PLN
5163

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135a.

Fi.Cp18I
80 PLN
5164

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 135, gwarancja bez oznaczenia Schmutz.

Fi.Cp19Ix
50 PLN
5165

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Ix
40 PLN
5166

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Ix
40 PLN
5167

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 136.

Fi.Cp19Iy
50 PLN
5168

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 136.

Fi.Cp19Iy
40 PLN
SOLD
5169

1919 wydanie krakowskie, całostka na szarym kartonie z nadrukiem typu 134, na odwrocie stempelek firmowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp19Iy
120 PLN
5170

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy wydania 1916 z nadrukiem typ 20 z odbitą spacją drukarską pomiędzy 15, a h w nominale (występuje sporadycznie przy tym typie), przekaz zagięty w połowie.

Fi.Cs3
185 PLN
SOLD
5171

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
50 PLN
SOLD
5172

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs3II
40 PLN
SOLD
5173

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 - śladowy romb.

Fi.Cs3II
50 PLN
SOLD
5174

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
40 PLN
5175

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
5176

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
40 PLN
5177

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8 - śladowy romb.

Fi.Cs4II
40 PLN
5178

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7.

Fi.Cs4II
40 PLN
SOLD
5179

1919 wydanie krakowskie, sekretnik wysłany z Bielska 22.III.20 na Morawy, nadruk typ 3.

Fi.Cs4II
300 PLN
5180

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14.

Fi.Cs4III
40 PLN
5181

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 11.

Fi.Cs4III
40 PLN
SOLD
5182

1919 wydanie krakowskie, sekretnik (niezaklejony) z nadrukiem lekko ukośnym typu 19 "beleczka zamiast ornamentu", grzecznościowo polecony, nadany miejscowo 1.II w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cs4IIIs
300 PLN
5183

1919 wydanie krakowskie, sekretnik odmiana POLSKA POCZTA + "beleczka zamiast ozdobnika", nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4IIIt+s
900 PLN
5184

1920 kartka z Brzeska 28.V.20 do Krakowa.

Fi.Cp24
20 PLN
5185

1920 kartka z Łęczycy 5.II.20 do Dąbrowy Górniczej.

Fi.Cp24
15 PLN
5186

1920 kartka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp29
40 PLN
5187

1920 kartka z Szmigiel 26.1.20.

Fi.Cp29
20 PLN
5188

1920 kartka z Opalenicy 26.11.20 do Rośnówka.

Fi.Cp29
20 PLN
5189

1920 kartka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp30
40 PLN
5190

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f. (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie I, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp31
100 PLN
5191

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
20 PLN
5192

1920 całostka z hasłem propagandowym z wszystkimi literami jednakowego kroju.

Fi.Cp32
30 PLN
5193

1920 całostka na kartonie piaskowym, linia dzieląca między literami "A" i "P", linie adresowe punktowane gęsto, w napisie propagandowym cztery wyrazy pismem grubym, złamana pionowa linia dzieląca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp32
80 PLN
5194

1920 całostka z hasłem propagandowym po polsku i angielsku.

Fi.Cp 33
10 PLN
5195

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji.

Fi.Ct4
150 PLN
5196

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
20 PLN
5197

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
10 PLN
5198

1921-1922 karta do obrotu krajowego, 8 mk, długość napisu 98,5 mm, wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew.

Fi.Cp40I
20 PLN
5199

1921-1922 karta do obrotu krajowego, 8 mk, długość napisu 96 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40II
60 PLN
SOLD
5200

1921 kartka do obrotu krajowego, część na odpowiedź.

Fi.Cp41B
10 PLN
5201

1922 uszkodzone POC w POCZTOWA - dofrankowana karta za 4 mk przeznaczona do obrotu krajowego, wysłana miejscowo jako polecona 11.II w Krakowie (ciekawa taryfa); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp39, 115II, 117I
Mi.148, 150, 151, 15
100 PLN